Як розвивати стосунки, щоб вони були гармонійними

Відносини

Чому це важливо? Розвивати стосунки таким чином, щоб дійти до гармонійного і міцного союзу, повинна кожна пара. В ідеальному світі не було б розлучень. Однак саме від відсутності належної кількості психологічних знань навіть люблячі люди часто не можуть зберегти те, що довго плекали.

Як себе поводити? Щоб уникнути безлічі проблем, достатньо присвячувати час вивченню психологічних особливостей вашого партнера. Необхідно прагнути до взаєморозуміння, читати спеціалізовану літературу, а в разі великих труднощів звертатися до психологів.

Основні стадії розвитку стосунків

Психологи виділяють у стосунках сім стадій розвитку:

Закоханість

На першому етапі все виглядає райдужно, і це цілком природно. Як ще можуть розвиватися стосунки після знайомства? Гормони б’ють ключем, ви не можете відірватися від свого коханого і намагаєтеся поділитися щастям з усім світом. Хіба тут можуть бути якісь мінуси? Ви буквально створені одне для одного, абсолютно точно. Ви всюди разом, розлука для вас подібна до смерті. Іншими словами – це найсолодша стадія стосунків.

Головне тут – зберегти розум, що може бути досить складно. Психологи радять жіночій статі не кидатися у вир стосунків, не потопати в коханому з головою і завжди пам’ятати про свою гідність. На цьому етапі будьте кокетливі, фліртуйте і посміхайтеся, щоб викликати інтерес чоловіка.

Що відбувається далі? Як розвиваються стосунки в міру поступового вивільнення сильних емоцій?

Стадія пересичення

Ви вже трохи втомилися від того, що перебуваєте одне з одним цілодобово. Це той етап, коли вперше закохані хочуть свободи й усамітнення. Однак це не означає, що вам більше не цікавий ваш чоловік або ви йому. Це свідчить лише про те, що ви стали більш спокійною парою і утримуєтеся від прояву своїх емоцій, але водночас почуваєтеся впевнено, і стосунки стали більш гармонійними. На цьому етапі деякі дівчата переживають: чи правильний зроблено вибір.

Стадія відторгнення, охолодження

Наступний етап – охолодження. Як правильно розвивати стосунки, якщо ви досягли цієї стадії? Досі ви любили свого партнера, але раптом він почав вас дратувати буквально кожною своєю дією, спливли невирішені питання, і ви більше не хочете мовчати про його недоліки. Цей кризовий період зазвичай настає, коли ви разом уже понад рік.

Звісно, ніхто вам не скаже, як розвиватимуться ваші стосунки місяць за місяцем. Усі пари проходять цей шлях по-своєму. Ба більше, терміни можуть бути різними для чоловіків і жінок. Іноді один партнер швидко переходить до наступного етапу стосунків, а інший застрягає на попередньому. Усе дуже індивідуально.

Першу кризу, на жаль, долають далеко не всі пари. Але все проходить набагато легше у тих, хто за цей час навчився домовлятися зі своїм партнером. Такі пари зрештою люблять одне одного дедалі більше й більше. Пам’ятайте: розлучитися легко, але з новою людиною ви рано чи пізно знову прийдете до цього етапу. Варто бути мудрішими. Перечекайте небезпечні моменти і відволікайтеся. Щоразу вирішуйте проблеми в спокійній обстановці.

А поки запитайте себе: “Як правильно розвивати здорові стосунки?” Ви побачите, що поступово все прийде в норму. У міру того, як один етап змінюватиметься іншим, союз зробить якісний стрибок уперед. Разом ви подолаєте труднощі й навчитеся довіряти одне одному.

Виховання терпіння і бажання догодити коханому

Ви пройшли вже багато чого, зараз саме час прийняти свого партнера таким, яким він є. Ви легко долаєте розбіжності, на льоту розв’язуєте проблеми і спокійно можете закрити очі на незначні недоліки. Настав час навчитися терпіння. Цей етап вимагає мудрості, особливо від представниць прекрасної статі. Зрештою, саме жінка відповідальна за створення атмосфери в родині.

Наступна стадія – бажання догодити. Як тут мають розвиватися ваші стосунки? На цьому етапі зв’язок між подружжям поглиблюється. У пари з’являється неймовірне взаєморозуміння та підтримка. Щоб знайти компроміс, зробити щось хороше, кожен готовий пожертвувати чимось заради свого партнера. Ви прекрасно знаєте всі вразливі місця коханої людини і водночас пишаєтеся нею. Захоплення вашого чоловіка набувають для вас особливого значення і стають більш важливими.

Розвиток поваги

Наступний рівень стосунків – це розвиток поваги. Звісно, ви вже спочатку з повагою ставилися одне до одного, наприклад, ви поважали людину за її вчинки, характер, принципи тощо. Однак на цьому етапі ви поважаєте партнера в цілому, а не за конкретні його характеристики. До жінки приходить розуміння, що саме з цим чоловіком вона дійсно хоче бути до кінця свого життя.

Справжнє кохання

Остання стадія – справжнє кохання. Це те, що пара створювала весь цей час, над чим обидва стільки працювали, і ось нагорода за вкладені зусилля. Ви стаєте єдиним цілим зі своїм чоловіком. На цій стадії розвиток стосунків відбувається вже спокійно і легко. Ви настільки впевнені у своєму виборі, що щиро відчуваєте, що ця людина по-справжньому ваша споріднена душа і залишиться нею, незважаючи ні на що.

8 порад, як розвивати стосунки

Проводьте час разом

Важливо зустрічатися якомога частіше, щоб ділитися новими подіями, емоціями та створювати спільні спогади. Займайтеся одними й тими самими видами спорту, проводьте разом цікаве дозвілля, читайте одні й ті самі книжки, а потім обговорюйте їх. Існує безліч варіантів спільного проведення часу. Але це має бути весело для вас обох, викликати інтерес та ентузіазм. Тоді час, проведений разом, пролетить непомітно, і ви обидва будете з нетерпінням чекати наступної зустрічі.

Будуйте спільні плани на майбутнє

Обговорення майбутнього з вашим партнером дасть вам змогу планувати події та готуватися до розвитку ваших стосунків. Чим ви і ваш чоловік хочете займатися в майбутньому, де ви маєте намір жити, якими будуть ваші побутові умови, скільки дітей ви бажаєте мати тощо. Можливо, під час цих обговорень з’ясується, що ви хочете зайнятися спільним бізнесом, і це може стати початком нового етапу.

Не обмежуйте особистий простір партнера

Будь-яка розсудлива людина хоче розвиватися у своєму власному напрямку. Без особистого зростання кожного неможливе спільне зростання пари. Він і вона повинні підтримувати одне одного у всіх починаннях, разом переживати невдачі та радіти перемогам. Не варто забороняти спілкування вашій другій половині з його друзями. Зрештою, це його бажання та рішення. Однак до того, що говорить ваш партнер, усе-таки варто прислухатися, бо ми не можемо бачити ситуацію збоку.

Підтримуйте ваші інтимні стосунки

Багато людей шукають відповідь на запитання “Як правильно будувати стосунки?”, читаючи літературу та інформацію на сайтах в Інтернеті. Однак одне з головних правил полягає в тому, що стосунки будуть здоровими та міцними, якщо ви відчуватимете фізичний потяг одне до одного. Цей момент у жодному разі не можна ігнорувати.

Ви маєте приносити задоволення і насолоду своєму партнеру, і тоді віддача не змусить себе довго чекати. Потрібно бути уважним до бажань і вподобань одне одного, пробувати разом щось нове. Навіть з одним і тим самим партнером потрібно завжди намагатися урізноманітнити стосунки.

Будьте уважними одне до одного

Це дуже важливе правило. Ви маєте навчитися звертати увагу одне на одного, слухати, а головне, чути партнера і правильно доносити свої думки. Варто бути уважним до того, як близька людина реагує на певні слова чи жести, що їй подобається, а що викликає неприязнь. Потрібно навчитися бачити поведінку і відчувати настрій другої половинки. Можливо, їй потрібна ваша допомога і підтримка, а долаючи труднощі разом, ви зможете стати ближчими.

Будуйте спільний побут

Є думка, що побут може негативно позначитися на стосунках, перетворивши їх на звичайне співжиття двох людей, позбавлене любові та романтики. Однак це велика помилка. У процесі виконання різних домашніх справ ми більше дізнаємося одне про одного, зокрема про вподобання та пристрасті.

Замість того, щоб сваритися з побутових безглуздих приводів, необхідно знайти компроміс. До того ж спільне прибирання квартири або будинку може стати чудовим способом влаштувати пінну вечірку. У чистому, затишному будинку, що приємно пахне, завжди панують любов і гармонія. Облаштовуючи спільний побут, двоє стають єдиним цілим.

Створюйте спільні традиції

Чудово, якщо у вашій родині з’явиться традиція, яка надалі буде передана вашим дітям. Наприклад, це може бути якась пам’ятна дата. Цю дату обов’язково потрібно пам’ятати і відзначати щороку. Так позитивні спогади супроводжуватимуть вас обох по життю, зміцнюватимуть і розвиватимуть ваші стосунки.

Відпочивайте та подорожуйте разом

У здорових стосунках люди відпочивають разом, а не одне від одного. Спільні подорожі неймовірно зближують. Під час відпустки ви обидва відчуваєте захоплені емоції і відчуття від того, що щось пробуєте вперше, наприклад, занурення з аквалангом або політ на повітряній кулі. Чудово, якщо такі яскраві спогади закріпляться у вашій свідомості як час, проведений разом із вашою другою половинкою. Це благотворно впливає на подальший розвиток благополучних стосунків.

ТОП-5 книг, які навчать розвивати гармонійні стосунки

  • Амір Левін. “Підходимо одне одному”.

Якщо вам подобається науковий підхід до стосунків, то ви точно гідно оціните цю книгу. Вона заснована на теорії прихильності, запропонованій психоаналітиком Джоном Боулбі.

  • Гері Чепмен. “5 мов кохання”.

Припустимо, пара переживає непрості часи: кожен вважає, що його не любить партнер. Жінка каже: “Його завжди немає вдома, він пропадає на роботі. Так, це все для нашого щастя, але який у цьому сенс, якщо все, чого я хочу, щоб він був поруч?”. Чоловік парирує: “Я роблю все можливе, щоб у неї не було ніякої потреби, але не відчуваю підтримки у відповідь”. Їхня проблема в тому, що вони говорять різними “мовами кохання”.

Згідно з Гері Чепменом, існує п’ять проявів любові: слова, спільне проведення часу, подарунки, дотики і допомога. Ми відчуваємо і висловлюємо свою любов, обмінюючись цим. Якщо наші мови не збігаються, ми можемо дуже сильно любити іншу людину, але вона зовсім не відчує цього.

Найприємніше в цій книжці те, що вона просто і зрозуміло пояснює, як почати розмову про будь-яке питання, краще пізнати одне одного і вийти на новий рівень розуміння. Вона підійде і для тих, хто погано розуміється на психології і не хоче в неї заглиблюватися.

  • Деніел Вайл. “Після медового місяця”.

З назви може здатися, що ця книжка призначена для сімейних пар, однак, це не зовсім так. Вона про той час у стосунках, коли яскрава закоханість минає, і ви починаєте бачити одне одного такими, якими ви є, включно з недоліками та відмінностями в інтересах. Якщо через кілька років ви раптом виявите, що стосунки перестали вас радувати, це не тому, що ваша друга половинка вам не підходить. Ви завжди можете все виправити.

Вважається, що ідеальний шлюб – той, у якому ви не сваритеся, завжди в усьому погоджуєтеся і розумієте одне одного з півслова. Однак на ділі пари, які справляють таке враження, часто страждають сильніше за інших. Що ближчими стають дві людини, то більше конфліктів між ними виникає. І це не погано, це можливість краще пізнати та зрозуміти одне одного.

Деніел Вайл каже, що саме у важкі часи пари будують глибоку близькість, яка має зайняти місце закоханості.

  • Сью Джонсон. “Обійми мене міцніше”.

Сью Джонсон – одна із засновниць емоційно-орієнтованої терапії. Ця терапія допомагає парам побудувати надійну прихильність і близькість між ними. Сама Джонсон порівнює її з парними танцями.

Стосунки з хлопцем часто погіршуються в рамках розвитку, тому що вони відтворюють руйнівні сценарії. Наприклад, під час сварки одна людина хоче піти і побути на самоті, щоб усе обміркувати, а інша почувається покинутою в цей момент. Почуття покинутості посилює образу і страх перед стосунками. Ви хочете “наздогнати” і “достукатися” до іншої людини. При цьому непорозуміння поглиблюється і викликає нові конфлікти. Цикл замикається, і сценарій повторюється знову і знову.

  • Гарвілл Гендрікс, Гелен Гант. “Кохання на все життя”.

Автори цієї книжки – сімейна пара психологів. У них обох уже були невдалі шлюби. Це змусило їх задуматися про те, чому навіть спочатку люблячі пари часто розпадаються?

З їхніми домашніми клопотами, несумісними звичками та сутичками спочатку здавалося, що “корабель кохання розійшовся”. Однак Гендрікс і Гант доходять висновку, що за побутовими сварками стоїть більш фундаментальна проблема. У наших стосунках із партнерами ми відтворюємо моделі поведінки, які бачили в дитинстві. Навіть якщо це руйнівно і болісно. Це просто єдиний сценарій любові, якого ми навчилися.

Щоб допомогти парам змінити свої фундаментальні переконання, автори придумали терапію занурення. Вона заснована на діалозі. Дискутуючи про свої стосунки з партнером, ви починаєте поступово змінювати свої шаблони поведінки та набуваєте позитивного досвіду стосунків. Це допомагає досягти того, що автори називають “відкритими і здоровими стосунками”, усвідомленим партнерством.

У книжці наведено приклади з терапевтичної практики та вправи, які ви можете виконувати зі своїм партнером.

Оцініть статтю
Обери Успіх!