Що таке френдзона і в чому її небезпека

Відносини

Слово friendzone прозвучало у відомому комедійному серіалі “Друзі” 1994 року і швидко набуло поширення в усьому світі. З англійської мови воно дослівно перекладається як “зона дружби”. З одного боку, начебто все зрозуміло. Але що таке френдзона насправді? Чи справді йдеться просто про дружні стосунки між чоловіком і жінкою?

Дружбою в такій ситуації особливо не пахне. По суті, френдзона – це трясовина, в яку потрапляють багато закоханих без взаємності. Вибратися з неї можуть тільки щасливчики. Утім, дехто вважає, що опинитися у френдзоні – це набагато краще, ніж отримати чітку відмову і бути викинутим за борт без жодної надії. Але ж саме надія на те, що предмет любові змінить свої пріоритети і придивиться до “близького друга” уважніше, змушує залишатися в такому становищі.

А багато хто навіть не здогадується, що їх френдзонять. Хто і як потрапляє у френдзону, з якої причини застряє там і чи є у нього шанс знайти щастя, ми розповімо в нашій статті.

Що таке френдзона простими словами

Френдзона це – дружній формат стосунків, коли один у парі закоханий, а другий ставиться до партнера виключно по-дружньому.

Це загадкове поняття оточене безліччю міфів. Найвідоміший з них свідчить про те, що людина, якій присвоїли статус друга, вже ніколи не зможе претендувати на щось більше і змінити своє становище.

Також існує думка, що у стосунках чоловіка і жінки дружби не існує. Об’єкт поклоніння бачить страждання та відданість свого обожнювача, проте не звертає на прихильність жодної уваги, розглядаючи людину як запасний варіант. Таке справді трапляється, але це більше схоже на виняток.

Інстинкти матінки-природи і традиції в суспільстві визначають сценарій стосунків між протилежними статями. Як правило, роль вірного “друга” у стосунках грають чоловіки, а об’єктом їхньої закоханості стають представниці прекрасної статі.

Дівчата майстерно керують сильною половиною людства, утримують хлопців у зоні психологічної досяжності, водночас уникаючи фізичної близькості та чуттєвих зв’язків. Ми розповімо про найпоширеніші прийоми підтримки “дружби” трохи пізніше.

Ситуація, коли жінка виступає в ролі вічного “друга”, трапляється набагато рідше. Чому виникають подібні схеми? Можливо, чоловік тішить своє самолюбство тим фактом, що поруч із ним завжди перебуває красуня і розумниця, яка обсипає його компліментами і не зводить з нього очей. Він не хоче допускати зближення через можливі романтичні стосунки з іншою пані, офіційний шлюб, сумніви в серйозності своїх намірів або боязнь обмежити свободу.

Дівчині, яка сподівається на знак у відповідь, важливо вчасно зрозуміти, що вона рухається по замкнутому колу, виходу з якого немає. Відверта розмова з чоловіком допоможе з’ясувати справжні почуття і позбавить недомовленості.

Розповімо, які “плюшки” дає френдзона жінкам.


Що таке френдзона для дівчат? Це справжній подарунок долі! У найбільш вправних спокусниць у френдзоні перебувають одразу кілька шанувальників. Завдяки хитрим маніпуляціям поруч завжди є закоханий по вуха хлопець, який плекає в душі надію на подальше володіння чарівною красунею. Він завжди готовий вирішити проблеми, виконати бажання і найменші примхи з приводу і без приводу.

А ще це чудовий запасний варіант, яким дівчина може скористатися, якщо в найближчі кілька років не знайде для себе привабливішу партію.

Важливу роль відіграє і матеріальна зацікавленість. Закоханий хлопець готовий купувати дорогі подарунки, водити в ресторани, дарувати тури в екзотичні країни. Жінка чудово розуміє свою вигоду і використовує чоловіка у своїх цілях, навіть якщо “дружба” триває недовго.

Однак хлопець рано чи пізно усвідомлює, що немає сенсу схилятися перед дамою і дивувати її цінними презентами, отримуючи натомість лише приятельський поцілунок у щоку. Нескінченні ласкаві погляди перестають заманювати і зачаровувати.

Як справедливо вважають психологи, стосунки, де один із партнерів відчуває неповноцінність, є відхиленням від норми. І основна проблема криється в тих людях, які страждають від нерозділеного кохання, виступаючи в ролі жертви.

Хай там як, якщо обидві сторони повністю задоволені станом речей, що склався, і своїми ролями у френдзоні, істотних ризиків немає. Можливо, щира дружба між хлопцем і дівчиною приносить їм обом радість і позитив, а не негативні емоції від нерозділеного кохання.

Але якщо одна людина в парі змушена миритися з роллю “просто друга”, бажає переломити ситуацію і страждає від своєї безпорадності та пригніченості, подібна “дружба” небезпечна для психологічного самопочуття людини.

Чому стосунки застрягають на френдзоні

Чому френдзона затягує людей і довго не відпускає:

Нерішучість

Часто обох партнерів влаштовує стан справ, ніхто не хоче зачіпати серйозні теми і спілкуватися відверто. Це особливо актуально для стосунків, які зовні дійсно нагадують дружбу.

Відсутність фізичного потягу

Нерідко людина володіє широким кругозором, багатим внутрішнім світом, з нею комфортно і весело, але як сексуальний об’єкт вона абсолютно нецікава.

Страх втратити вірного друга

Ця причина може бути застосована для справжньої дружби, де немає місця лукавству і маніпуляціям. У романтичному плані людину можуть тримати на других ролях, бо якщо вона відмовиться від близьких стосунків, відновити втрачене спілкування буде, на жаль, неможливо.

Низька самооцінка, закомплексованість і невпевненість у собі

Це стосується обох партнерів: для того, хто опинився в нейтральній зоні, і для того, хто френдзонить. Приміром, дівчина соромиться визнати свою жіночу привабливість і не звертає уваги на симпатію хлопця, з яким дружить. Або, навпаки, хлопець сумнівається в собі і не наважується розповісти про свої почуття, побоюючись відмови. Він продовжує залишатися хорошим другом, але цей випадок можна віднести до першої причини в нашому списку.

Психологічні травми

Трапляється, що в зоні дружби опиняються обидва: і хлопець, і дівчина. У минулому вони пережили розставання, сильно розчарувалися в протилежній статі й не поспішають заводити новий роман, навмисно відмовляючись від зближення.

Причини та ознаки потрапляння у френдзону

Що таке френдзона, чому і як потрапляють у такі стосунки? Причини схожі і для чоловіків, і для жінок.

Існує кілька ознак, за якими можна судити, перебуває людина в нейтральній зоні чи ні. Ці риси проявляються у стосунках незалежно від статевої приналежності того, кого френдзонять:

  • вживання спиртних напоїв абсолютно не впливає на характер спілкування;
  • фізичний контакт виключений;
  • перед майбутньою зустріччю людина не намагається виглядати краще і не прикрашає свою зовнішність;
  • в обох сторін є смішні, і навіть образливі, прізвиська, яких вони абсолютно не соромляться;
  • “друзі” протилежної статі можуть спокійно заснути і прокинутися в одному ліжку, при цьому сексуальний підтекст відсутній;
  • один із партнерів на 100 % вкладається у стосунки, але ніякої зворотної віддачі не отримує.

Стосунки такого роду можна обчислити за безліччю очевидних ознак. Частина з них властива тільки дівчатам, інші ситуації характеризують винятково хлопців. Однак кожен із проявів демонструє абсолютну безперспективність спроб, що повторюються день у день, перейти межу дружби і почати роман.

У чоловіків

На загальну думку, хлопці – головна мішень для дівчат, і тільки їх намагаються зафрендзонити розважливі красуні. Однак і дівчата часто стають жертвою подібного збігу обставин. У стосунках це проявляється у вигляді примарних надій на можливість завоювати серце чоловіка і перетворитися з вірної подруги на кохану супутницю.

Як зрозуміти справжні наміри чоловіка і переконатися в хибності ілюзій?

  • Хлопець використовує будь-яку слушну нагоду зайвий раз нагадати, що для дівчини він не більше, ніж друг.
  • Він не поспішає привітати жінку зі святами або маленькими спільними датами, не дарує милі подарунки і не хоче завоювати увагу, як закоханий чоловік.
  • Побаченню наодинці віддає перевагу компанії друзів, куди запрошує і дівчину.
  • Молодий чоловік уникає зобов’язань, не хоче зв’язувати себе обіцянками і не має наміру нести відповідальність за стосунки.
  • Хлопець не соромиться ділитися подробицями свого інтимного життя, повідомляти про нову пасію, яскраву любовну пригоду з однією з її подруг. Він абсолютно не замислюється про те, що може завдати болю своїми відвертими розповідями.

Коли дівчина перебуває у френдзоні, вона гостро відчуває свою непотрібність, їй хочеться турботи й уваги з боку хлопця. Подібний зв’язок часто призводить до формування комплексу неповноцінності та завдає серйозної шкоди внутрішньому психологічному стану жінки.

У жінок

Що таке френдзона у прекрасної статі? У стосунках термін символізує ситуацію, у якій чоловік сприймає дівчину як об’єкт симпатії, виявляє знаки уваги, проявляє почуття, але за будь-якого сценарію залишається для неї тільки другом.

Є кілька характерних ознак, які допомагають переконатися, що дівчина ставиться до хлопця як до товариша:

  • Вона присікає будь-які зізнання в почуттях, поцілунки та прояви ніжності, відповідаючи, що хоче залишитися друзями.
  • На спільних прогулянках дівчина обговорює з молодим чоловіком жіночі теми, зовсім як із близькою подружкою.
  • Дама може відмовитися від запланованої зустрічі в будь-який момент, нічого не пояснивши і відключивши телефон. На наступному побаченні вона не прагне вибачитися і пояснити свою поведінку.
  • Різко уникає відповіді або змінює тему бесіди, якщо отримує запитання про причину.
  • Реальним зустрічам жінка віддає перевагу балаканині в чаті соціальних мереж, яка ні до чого не зобов’язує.
  • Вона намагається не залишатися наодинці з хлопцем, уникає побачень тет-а-тет. А якщо має бути спільна прогулянка, кличе групу підтримки – подруг або приятелів молодої людини.
  • Ніколи не торкається теми інтиму і будь-яких розмов, пов’язаних із сексуальною близькістю.
  • Дівчина спокійно розповідає про минулий досвід спілкування з хлопцями, обговорює поведінку і характер колишнього. Вона спокійно ділиться такими пікантними подробицями для того, щоб позбутися обридлого їй друга-залицяльника, або ненавмисно, не розглядаючи хлопця як потенційного коханця.

В останньому випадку красуня дивуватиметься, чому друг так невдоволено реагує на її миле щебетання, адже це всього лише дружня розмова.

Як вийти з френдзони

Психологи рекомендують використовувати кілька ефективних прийомів для успішного виходу з френдзони:

  • Пропасти з поля доступу на тиждень. Проаналізуйте, як об’єкт вашого обожнювання відреагує на зникнення. Зазвичай подібний експеримент, як лакмусовий папірець, показує ступінь серйозності стосунків та їхню подальшу перспективу.
  • Чітко позначити свої наміри та бажання. Продемонструйте романтичний інтерес і прагнення провести вечір удвох, реакція не забариться, а ви зможете зробити об’єктивні висновки.
  • Поговорити начистоту. Якщо між вами склалися довірчі стосунки, зізнайтеся у своїх почуттях і поставте пряме запитання, чи можна сподіватися на взаємність. Розмова буде продуктивною, коли обидва з вас мають уявлення про те, що таке френдзона, і усвідомлюють, що відбувається.
  • Спровокувати ревнощі. Якщо ви тривалий час сидите на лавці запасних, викличте у вашого “друга” ревнощі. Дівчина вкотре скаржиться на розрив із хлопцем, який їй подобається? Згадайте в розмові, що познайомилися з цікавою панянкою, і вона відповіла вам взаємністю. Ймовірно, що ваша подруга злякається конкуренції і вживе рішучих заходів.
  • Відмовитися вислуховувати скарги і витирати чужі сльози. Дайте їй або йому відсіч і припиніть потік одкровень про образи на колишніх і нинішніх партнерів.

Обрана стратегія диктує два можливих варіанти закінчення дружби і виходу з френдзони:

  1. Припинити сподіватися на диво і звернути увагу на людину, з ким ви дійсно можете створити щасливу, гармонійну пару. Це найкраще рішення в поточній ситуації. Наберіться сміливості й зізнайтеся собі в тому, що шансів перетворити друга на коханого немає.
  2. Не здаватися і продовжувати будувати стосунки. Варто зазначити, що шансів на успіх не так вже й багато, оскільки потрапляння в нейтральну зону означає, що людина не розглядає вас як свою другу “половинку”. Вищезазначені заходи допоможуть крок за кроком рухатися до заповітної мети. Віддавайте собі звіт у тому, що ви можете назавжди втратити друга, зізнавшись йому у своїй закоханості. Але це єдиний спосіб прояснити двозначну ситуацію і розставити всі крапки над i.

Що таке френдзона? Це досить поширене життєве явище, і напевно кожен з нас був учасником або свідком таких виснажливих, безперспективних стосунків. А хтось і не підозрював, що найкращий друг приховує почуття і мучиться від нерозділеного кохання.

Оцініть статтю
Обери Успіх!