Подобається колега по роботі: бути чи не бути

Відносини

Ситуація, коли подобається чоловік – колега по роботі, – вельми поширене явище. Так, вас пов’язує ділова атмосфера і спільність трудових інтересів. Але з часом людина перестає сприймати колектив виключно як товаришів по службі. Ми починаємо зчитувати і розуміти емоції тих, з ким працюємо пліч-о-пліч.

Так виникає емоційний зв’язок, який може перерости в щось більше. І ось ви вже намагаєтеся ніби випадково зустрітися з колегою не тільки біля кулера. Стає очевидно, що вам подобається чоловік – колега по роботі. Що ж робити в цій ситуації?

Плюси та мінуси службового роману

Службовий роман має як плюси, так і мінуси. Розглянемо спочатку позитивні моменти:

  • Щоденна зустріч. Це точно не дасть приводу для ревнощів і зміцнить довіру між закоханими. Ви і ваш колега більшу частину дня проводите на роботі. З цього випливає, що в нього не буде часу на романи з іншими.
  • У жінки з’являється стимул і бажання виглядати щодня по-особливому гарно: доглядати за собою, змінювати вбрання і зачіски. Навколишні ніколи не побачать її в поганому образі і не зрозуміють, скільки годин вона сьогодні спала і як сильно втомилася. Турбота про себе відіграє важливу роль і говорить багато про що.

  • Мотивація і гарний настрій з ранку і до самого вечора. Думки про зустріч із чоловіком-колегою змусять вас прийти раніше, щоб встигнути поспілкуватися довше. На тлі почуттів не виникне бажання скоріше піти з офісу або взагалі не показуватися там. Похід на роботу приносить нескінченне задоволення і викликає посмішку на обличчі.
  • У тих, хто працює разом, високий коефіцієнт працездатності та море нових ідей. Це дає свої плоди на корпоративних заходах, дарує заряд енергії і хороший результат виконання поставлених завдань. Спрацюватися в парі та відчувати комфорт з обох сторін – це ще приємніше.
  • Перспектива створення міцної сім’ї. Зазвичай у великих компаніях вітається і підтримується шлюб, укладений між колегами, які познайомилися на роботі. Тому що пара вміє діяти злагоджено і точно знає, як виконати завдання якісно і швидко.

Крім того, чоловік на роботі яскраво демонструє свої риси характеру, звички та манери. І якщо він сподобався своїй колезі, у неї більше шансів дізнатися про мінуси, які зазвичай люди намагаються приховати.

Які недоліки у службового роману:

  • Дотримуватися принципу “щастя любить тишу” не вийде. Інтерес колег до взаємин закоханих завжди підвищений, тому ховатися – не варіант. Рано чи пізно всі дізнаються про службовий роман і не залишать жодну зі сторін без уваги. Пару можуть недолюблювати і принижувати. Потрібно поставитися до цього спокійно і не сприймати шпильки на свій рахунок.
  • Агресивний настрій, заздрість і обурення оточення. Відбувається це тому, що в багатьох немає радості в житті та людей, яких по-справжньому люблять. Уникнути такого розвитку подій можливо, якщо обмежитися мінімальним проявом почуттів на публіці. Таким чином, ви не викликатимете негативних емоцій у колег і відсторонитеся від чужої думки.
  • Негативний вплив особистих стосунків на робочий процес. У вас може статися занепад сил і працездатності, що позначиться на кар’єрі. Шалене бажання проводити час із колегою-чоловіком і спілкуватися більшою мірою не з робочих питань – це нормально, але неправильно. І це може статися будь-якої миті, якщо ви не будете себе контролювати. Тому вмійте розділяти два аспекти і тоді спільна робота буде ефективною.
  • Болісне розставання. Від цього ніхто не застрахований, але в разі службового роману на відновлення душевної рівноваги знадобиться немало часу та сили волі. Адже постійно бачити поруч рідне обличчя, яке вже не можна назвати рідним, неймовірно важко. До того ж стрес може посилитися через плітки, вигадані історії колег, а іноді й вимушену зміну місця роботи, адже начальство часто безжалісно і з докором ставиться до цієї ситуації. За статистикою, такі пари переживають розрив дуже складно. Тут важливо дати зрозуміти, що ніщо вас не зламає, і довести, що ви професіонал у своїй справі.
  • Зміна стосунків із колегами. Ваш роботодавець може сприйняти службовий роман не найкращою ідеєю для своєї компанії. Тому краще утриматися від раптових поривів закоханості та прояву почуттів на робочому місці. Обмежте спілкування з коханим рамками тільки професійних питань.

Варіанти спілкування з чоловіком – колегою по роботі, який подобається

Якщо, зваживши всі за і проти службового роману, ви все ж таки вирішили, що хочете романтичних стосунків із симпатичним вам колегою-чоловіком, то можна діяти, однак стратегію все ж таки краще обирати з урахуванням вашого сімейного стану.

  • Ви одружені чи він одружений (або сім’ю мають обидва)
  • Коли подобається одружений чоловік – колега по роботі, треба не панікувати, а діяти розумно.
  • Якщо в однієї зі сторін є сім’я, зберігайте ваш роман потай і не давайте приводів для обговорення. Не розповідайте про свої почуття друзям, адже ви не можете знати, якої реакції та наслідків потім очікувати.
  • Спілкування під час роботи суворо ділове і тільки на професійному рівні. Не переходьте на особисті взаємини. Не пишіть йому в соціальних мережах і не телефонуйте.
  • Якщо ви переконані, що це ваша людина, і ви хочете пов’язати з нею своє життя, то будьте сміливішими. А якщо у вас немає повної впевненості в правильності своїх дій – одразу припиняйте стосунки. Інакше такий досвід ви будете згадувати з болем і сумом.
  • Будьте розважливі й розумні, приймайте рішення з урахуванням користі для обох сторін. Найкращим варіантом може стати перехід в іншу компанію. Тому що ваш секрет дізнаються відразу. Вам не вдасться сховатися і видалити це з пам’яті колег.

Розібратися й обговорити з колегою різницю між симпатією і закоханістю зі знаками уваги – важливо. Запропонуйте сходити куди-небудь, наприклад, у кав’ярню, і обговорити ваші почуття. Якщо ж не помічаєте адекватної відповідної реакції з боку чоловіка – колеги по роботі, який подобається, то не мучте ні себе, ні партнера. Тим паче, якщо ви заміжня. Краще подумайте, що робити, щоб не втратити роботу і налагодити стосунки у своїй родині.

Якщо ви вільні, і вам хочеться завести любовні стосунки на роботі, пам’ятайте, що ви не єдина, кому може подобатися колега-чоловік. Поспостерігайте за вашим оточенням і будьте акуратні в прояві емоцій. Не прагніть видавати свої секрети, подумайте сто разів, щоб не пошкодувати. Якщо у вас нездорові стосунки з кимось із колег, то на вас можуть чекати неприємності через службовий роман. Зберігайте таємницю ваших взаємин із коханим доти, доки ви не будете готові поділитися з колективом новиною про весілля.

План дій, щоб звернути на себе увагу чоловіка-колеги

  • Спробуйте знайти спільну мову з тими, з ким він спілкується тривалий час, – і зможете підібрати правильний підхід до знайомства. Шукайте всі можливі варіанти зі збору інформації про нього, і тоді вам буде простіше почати діалог.
  • Після знайомства намагайтеся підтримувати контакт: ви можете запропонувати допомогти з чимось або самі попросіть допомоги. Обговоріть актуальні теми за чашкою кави або разом виконайте домашній проєкт, обміняйтеся контактами для подальшого зв’язку.
  • Бажано дізнатися про взаємну симпатію. Якщо почуття обопільні, проявіть терпіння. Згодом ви точно відчуєте, ваша це людина чи ні, чи готова вона продовжити спілкування і чи подобаєтеся ви їй.
  • У розмовах із колегою-чоловіком звертайте увагу на його манеру спілкування, рухи рук, погляд, замисліться, чи цікавиться він вашим життям, чи ставить запитання.
  • Можна прямо запитати про стосунки і проаналізувати його відповідь: неоднозначна або явно негативна. Це допоможе вам розставити всі крапки над i у стосунках із колегою по роботі, який подобається.

Ситуації, коли обидва відчувають теплі почуття, але не поспішають у них відкрито зізнаватися, трапляються часто. Тут усе повністю залежить від ваших характерів і бажання бути одне з одним. Не бійтеся почати діалог і не сумнівайтеся в собі. Якщо відчуваєте слушний момент, увімкніть ваші жіночі чари, почніть кокетувати, і діалог сам перейде в щось інше. Не соромтеся таких моментів і сміливіше проявляйте себе.

  • Якщо ви отримали невизначену відповідь від чоловіка-колеги, то напишіть йому записку або домовтеся про зустріч. Відпочиньте від робочих проблем і поспілкуйтеся на живі теми. Таким чином, ви не подасте виду, що він вам подобається, а просто почнете спілкування на приємній ноті. Ви можете вести бесіду про що завгодно: як пройшов день, які в нього плани на майбутнє і які цілі в житті.
  • Ваше щастя у ваших руках. Якщо інтерес до вас не з’явився, тоді зупиніться і перестаньте надавати знаки уваги. Не думайте про цього чоловіка більше двох разів на день, тоді вам буде простіше позбутися почуття закоханості. Найкращий спосіб – зайнятися собою: знайти хобі, зустрітися з друзями і націлитися на зустріч із новим обранцем.

Що робити, якщо чоловік-колега по роботі байдужий

Байдужість часом може зламати людину, особливо в разі сильного кохання і прихильності. Нерозділені почуття – це часта проблема. Головне – не зациклюйтеся на своєму обранцеві й не обманюйте себе заради сумнівного бажання побачитися востаннє. Ігноруйте свій порив і контролюйте дії. Ви можете зануритися з головою в роботу і домогтися підвищення, щоб вас перевели в інший відділ або іншу точку міста. Цим ви вб’єте двох зайців: не будете відволікатися на сторонні справи, отримаєте інші обов’язки та познайомитеся з новим колективом. Ще один хороший спосіб забути людину – попросити друзів не нагадувати про неї і не ставити зайвих запитань.

Якщо вам дуже важко бачити щодня людину, яка подобається, то розгляньте питання про зміну локації та колективу загалом. А якщо ви сильно прив’язані до місця роботи, спробуйте помінятися змінами або кабінетами з кимось із колег, якщо це можливо. Почніть новий етап життя і відкрийте для себе нові можливості: заняття спортом, ведення акаунтів у соціальних мережах, відвідування виставок і знайомства з цікавими людьми. Любовне захоплення зазвичай минає через кілька місяців. Ви здивуєтеся тому, що через якийсь час перестанете згадувати цю людину.

Слухайте своє серце, не бійтеся робити ті вчинки, які вважаєте нереальними. Вибирайте обранця правильно і краще неодруженого.

Оцініть статтю
Обери Успіх!