Пауза у стосунках: причини та наслідки

Відносини

Будь-яка пара перевіряється на міцність часом. Люди мають властивість змінюватися, через це їхні стосунки з оточуючими стають кращими або гіршими, і насамперед із власною половинкою. Іноді перевірка виявляється настільки серйозною, що заводить пару в глухий кут. Пауза у стосунках здається єдиним варіантом, який розставить усе на свої місця.

Така перерва означає, що партнери не розлучилися офіційно. Вони всього лише хочуть відпочити одне від одного, отримати можливість переосмислити стосунки, оцінити свої почуття. Однак психологи попереджають: це крайній захід, і фінал такої паузи непередбачуваний, тож не варто розглядати її як панацею для порятунку кохання. Коли її краще взяти, про що варто домовитися з партнером і як поводитися, розповімо в цій статті.

Причини паузи у стосунках

У кожної пари час від часу виникають проблеми із взаєморозумінням, накопичуються образи, спалахують сварки. Іноді ці протиріччя стають нерозв’язними у звичайній обстановці, з’являються сумніви: чи є сенс далі залишатися разом. Чоловік і жінка впевнені в тому, що вони кохають одне одного, не хочуть іти різними дорогами в житті.

У таких ситуаціях приходить на допомогу пауза у стосунках, завдяки якій можна отримати шанс почати стосунки з чистого аркуша. Цей прийом можуть використовувати і пари, невпевнені до кінця в силі своїх почуттів, але ті, хто сподівається на тривалі стосунки. На самоті простіше обміркувати свої очікування від партнера і власні бажання.

Причини тимчасового припинення стосунків:

  • часті сварки і конфлікти, нерозуміння і суперечки з будь-якого приводу;
  • неможливість розв’язати проблеми за умови виснаження запасу моральних сил;
  • проблеми в сексуальному житті;
  • підсвідоме прагнення до змін, приховане під доводами розуму;
  • постійне роздратування словами і діями партнера, що збільшується з кожним днем (саме з цієї причини пауза є найбільш виправданою, оскільки далеко від джерела роздратування простіше адекватно оцінити ситуацію);
  • дефіцит спілкування із соціумом;
  • надмірний контроль партнера у всіх сферах життя;
  • криза взаєморозуміння;
  • необхідність проаналізувати свої цілі та бажання;
  • відсутність “перчинки” у стосунках;
  • гостра потреба в особистому просторі;
  • сумніви в щирості почуттів партнера і своїх власних емоцій.

Серед психологів є розбіжності з приводу того, наскільки корисною є пауза у стосунках для розв’язання проблем спільного життя. На думку більшості фахівців, це негативно впливає на результат і більше схоже на втечу від необхідності подолати труднощі, що виникають.

Однак вони бачать і переваги такої тактики. Тимчасова розлука здатна зміцнити стосунки, що дали текти. У чому полягає головне значення такої паузи? Насамперед свіжий погляд збоку дає змогу неупереджено побачити плюси й мінуси любовного союзу, зрозуміти власні устремління.

Отримавши особистий простір, якого не вистачало, легше зрозуміти, чи так важливий партнер для власного благополуччя, що він значить у вашому житті, краще з ним чи без нього. Якщо ви отримаєте точні відповіді на ці запитання, після возз’єднання є шанс чесно сказати своєму обранцеві, на які орієнтири ви маєте намір спиратися і які проблеми доведеться вам разом вирішувати.

Коли потрібно взяти паузу у стосунках

Як сказано вище, тимчасова пауза легко може стати початком безповоротного розриву стосунків. У яких ситуаціях слід застосовувати цей крайній захід?

Коли роздратування і втома досягли критичної точки

Не існує двох однакових пар і типів стосунків. Іноді партнери настільки втомлюються одне від одного, що вони не в змозі стримати роздратування і вихлюпують увесь негатив. В іншому випадку зріє розуміння, що вибір супутника життя був неправильним і гармонійні стосунки побудувати неможливо.

Саме тут гостро необхідна пауза у стосунках на кілька тижнів, щоб не принижувати одне одного скандалами та з’ясуванням, хто ж усе-таки правий! У цей час настає прозріння. Спочатку цілком імовірне полегшення, але на зміну йому швидко приходить розуміння цінності партнера і стосунків з ним. Люблячі люди пам’ятають тільки хороше і забувають негативні моменти.

Якщо виникли такі емоції, буде правильним налагодити контакт із партнером, зателефонувати йому та поцікавитися його життям і настроєм. Ви самі зрозумієте, час закінчувати з розставанням чи ні. Усі люди живуть у власному ритмі, і цілком можливо, що комусь буде замало й місяця на роздуми та відновлення душевної рівноваги.

Не варто форсувати події, возз’єднання виявиться радісним лише в разі прагнення до цього одразу з обох сторін. Якщо тяжіння відновилося, щастя від нової зустрічі буде незабутнім.

Однак можливий і протилежний варіант, коли накопичилося стільки втоми від взаємних претензій, що бажання відновити стосунки не виникає. У такому разі, найімовірніше, потрібно готуватися до розставання.

Коли один із партнерів зрадив

Адюльтер значно ускладнює ситуацію, насамперед через те, що неможливо адекватно реагувати на зраду. Тільки партнери можуть вирішити, збережеться їхній союз надалі чи ні.

Дуже складна ситуація у постраждалої сторони, оскільки буря емоцій не дає можливості розібратися в тому, що трапилося. І зрадник поруч, що ще більше дезорієнтує. Але навіть у цій важкій обстановці і чоловік, і жінка можуть зважитися лише на паузу в стосунках, а не на остаточне розставання, в надії на те, що час лікує.

Коли в парі є насильство

У цій ситуації не варто зволікати. Найчастіше жертвою насильства стає дівчина, і вона зобов’язана зробити паузу у стосунках, негайно поїхавши від партнера. Припустимо сказати чоловікові, що кохання ще не закінчилося, але він зобов’язаний звернутися до фахівця для вирішення проблеми. Якщо кохання взаємне, партнер докладе всіх зусиль для того, щоб загладити свою провину і переконати жінку в тому, що це не повториться ніколи.

Потрібно врахувати, що сімейний агресор часто дотримується схеми, коли за насильством слідує каяття. Так жертва потрапляє в порочне коло: вона прощає, сподіваючись на закінчення проблем і радіючи позитивним стосункам. На жаль, усе повторюється знову і знову, тільки жорстокість посилюється, а перерви між спокоєм і агресією стають дедалі коротшими.

Якщо чоловік не змінюється, він маніпулює жінкою за допомогою уявного каяття. Щоб дати йому можливість виправитися й обміркувати свій вчинок, можна використати тимчасове розставання, але це не повинно повторюватися і мати циклічний характер, коли насильство поновлюється після перерви. Розлука на деякий час допустима, якщо агресор сповнений рішучості виправитися.

Коли розставання неминуче

У цій ситуації розлука на деякий час допоможе розставити всі акценти. Якщо чоловік і жінка підсвідомо відчувають, що стосунки добігають кінця, вони можуть використати короткострокову розлуку як своєрідне рятувальне коло для того, щоб час пішов на користь. Однак, найімовірніше, пауза явно покаже неминучість розставання.

Буде боляче, але в глибині душі залишиться надія на те, що це все-таки на якийсь час, а не назавжди. Такий варіант заглушає страждання, дає можливість звикнути до самотності.

Плюси та мінуси паузи у стосунках

Мінуси розлуки та роздільного проживання:

  • потрібно терміново створити нову життєву стратегію, щоб максимально безболісно для психіки пройти через цей стан і звикнути до зміненого статусу;
  • час від часу виникатимуть спокуси у вигляді нових контактів із партнерами протилежної статі;
  • завжди існує не тільки можливість розв’язання проблеми, а й ризик ще більшого її поглиблення, коли можливість відновлення стосунків між людьми, які раніше кохали, наближається до нуля.

Якщо зв’язок був неміцним, а стосунки між чоловіком і жінкою поверхневі, після розлуки стане зрозумілим, пауза це чи кінець стосунків, бо всі слабкі місця обов’язково проявляться.

Плюси тимчасового розставання:

  • доти, доки є розуміння, що це не остаточний розрив, потрібно не тужити, а витратити час з користю на планування майбутнього і корекцію власних промахів;
  • без впливу дратівливих і відволікаючих чинників легше привести психіку до ладу, стабілізувати свої почуття; саме зараз є час для того, щоб виявити свої справжні бажання, втихомирити емоції, зрозуміти, до чого потрібно прагнути;
  • розлука на ділі покаже глибину ваших почуттів до обранця, а туга за коханим доведе їхню істинність.

Умови паузи у стосунках

Перед тим, як розлучитися на деякий час, потрібно обговорити прийнятні для обох обов’язкові умови, від яких не можна відступати. Варто взяти паузу в стосунках, якщо ви хочете перевірити свої почуття, а не піти від партнера заради власного комфорту.

Важливі умови перед прийняттям паузи:

  • Де житимуть обидва партнери? Визначення місця проживання може стати проблемою, якщо поруч немає рідних і доводиться орендувати житло. Варто покласти вирішення цього питання на чоловіка, як людину, відповідальну за стосунки.
  • Коли і в якій формі буде перший контакт після розставання? Ніхто не зобов’язаний чекати дзвінка, з тугою дивлячись на телефон і мучачись від невизначеності. Можна домовитися про те, що перша розмова відбудеться, наприклад, через 1-2 тижні, далі кожні два дні. Прийнятні будь-які зручні вам варіанти. У крайньому разі можна дзвонити або писати поза домовленістю, якщо потрібно вирішити термінову проблему. Це значно спрощує життя.
  • Що говорити близьким у разі запитань з їхнього боку? Цілком можливо, що пауза закінчиться возз’єднанням, тому краще, щоб у родичів і друзів не було здивування через різницю у ваших версіях події. Заздалегідь обговоріть, як відповідати на запитання з обох сторін.
  • На який період ви вирішили розлучитися? Обов’язково обговоріть один з одним, коли відбудеться перша зустріч. Можливо, вже тоді ви зрозумієте, що означає для вас пауза у стосунках, і саме в цей момент вона закінчиться. Але не відкидайте відразу й таку можливість, що для зближення знадобиться чимало зустрічей.

Що робити під час паузи у стосунках

На що потрібно звернути особливу увагу, якщо партнери ухвалили спільне рішення взяти тайм-аут і нарешті отримали можливість залишитися наодинці з власними думками?

  • Позбавтеся почуття провини

Це не стосується тих, хто вирішив зробити паузу у стосунках, погодившись із позицією партнера, тих, хто сподівається тим самим зберегти любов близької людини. Відкиньте самоаналіз, спогади про минулі образи та жалість до себе! Не витрачайте час на сльози та переживання. Краще натомість подумайте про себе та про власне майбутнє.

Нарешті настав момент для того, щоб витягнути на перший план засунуті колись у дальній кут особисті бажання та інтереси, згадати про те, що приносить задоволення саме вам. Зробіть те, чого ви раніше не могли собі дозволити через брак часу: медитуйте, займіться саморозвитком, давно забутим хобі, заплануйте зустрічі з близькими, придбайте нових друзів.

  • Не кидайтеся у всі тяжкі

Пристрасть до алкоголю, свята з будь-якого приводу, зустрічі з ледь знайомими чоловіками чи жінками навряд чи допоможуть зберегти стосунки з коханою людиною. Якщо піддатися спокусі й захопитися іншим партнером, ви ризикуєте опинитися перед альтернативою: продовжувати порятунок особистого життя, що руйнується, або зробити вибір на користь нової пристрасті.

Після того, як вдалося привести до ладу свою психіку і фізичний стан, з’являється можливість адекватно поглянути на проблему з боку. Найактуальніше запитання: чи хочете ви бути з цією людиною? Якщо відразу ж виникає заперечення, значить, настав час ставити крапку. А якщо відповідь однозначно позитивна, потрібно шукати шляхи відновлення стосунків.

Поведінка після паузи у стосунках

Можливо, після тривалої паузи ви стали трохи іншими, саме тому так нелегко відновити колишню легкість і довірливість спілкування. Перша зустріч після вимушеної перерви точно покаже, залишилося тяжіння чи ні. Якщо обидва партнери очей не зводять одне з одного, якщо хочеться якнайшвидше доторкнутися до коханої людини, і бажання це обопільне, значить, час на самоті було витрачено не даремно, і пауза пішла на користь.

Але можливий і інший варіант: чоловік і жінка розуміють, що почуття залишилися, проте один із партнерів поводиться з прохолодою. У цьому разі не варто намагатися безуспішно увійти двічі в одну й ту саму річку. Натомість прямо і відкрито запитайте, чи хоче партнер продовження.

Цілком можливо, що стосунки після паузи кардинально зміняться, і все піде зовсім не за тим планом, який ви намітили у власних думках. Наприклад, ви дуже сумуєте за своїм партнером, а він, навпаки, відчув комфорт на самоті й не збирається від неї відмовлятися. Доведеться прийняти це і заздалегідь бути готовим до такого повороту після розлуки.

Можливі наслідки тимчасової паузи у стосунках:

  • Остаточне розставання. Це найчастіший варіант розвитку подій після розлуки. Не всі партнери, погоджуючись узяти паузу в складній ситуації, уявляють свою тактику життя далеко один від одного і бачать ясне майбутнє. Найчастіше люди не розуміють, для чого потрібне тимчасове розставання.
  • Пристрасть спалахує з новою силою. Це говорить про те, що взаємні почуття дуже сильні, якщо вони витримали таке випробування, і надалі не варто проводити подібні експерименти.
  • Стосунки з іншим партнером. Такий варіант теж не варто скидати з рахунків.

Цілком можливо, що негативного розвитку подій вдалося б уникнути, якби не було вимушеної паузи. Тому, зважившись на такий сміливий і складний крок, варто заздалегідь прорахувати плюси й мінуси та уявити собі наслідки.

Оцініть статтю
Обери Успіх!