Чому це важливо? “Кінець стосункам” – ця фраза звучить як вирок. Невже все? Невже настав час розлучитися? Багато партнерів відмовляються приймати цю думку, незважаючи на очевидні ознаки. Буває, що обидва живуть за звичкою, як сусіди, а все одно не можуть розійтися.
Як себе поводити? Не можна пізнати смак солодкого, не спробувавши гіркого. Ви не зможете стати щасливим, доки існуєте в стосунках, що зжили себе. Нехай для початку доведеться подолати непростий період, але це потрібно зробити заради себе і свого благополуччя. Життя коротке, не можна дозволити собі витрачати його на нелюбу людину.
- 8 ознак, що стосункам кінець
- Регулярна брехня
- Сварки через фінансове становище
- Відсутність довіри
- Різні цілі в житті
- Егоїзм у ліжку
- Нестача спілкування
- Постійні сварки
- Тиранія у стосунках
- Тест для перевірки стосунків на міцність
- Репетиція розставання
- 5 поганих способів закінчити стосунки
- Зникати
- Звинувачувати себе в проблемах
- Звинувачувати в усьому партнера
- Переслідувати
- Думати про те, як склалося життя, якби ви не розлучилися або повели себе по-іншому
- 5 хороших способів закінчити стосунки
8 ознак, що стосункам кінець
Але чи завжди є сенс триматися за взаємини? Трапляється і так, що пора відпустити партнера і почати жити окремо. Кожному індивіду необхідно розуміти, що настав кінець стосункам, і вміти поставити крапку, якщо зберегти їх уже не вийде.
Психологи стверджують, що зворотний відлік починається в той момент, коли один із партнерів відкладає розв’язання проблеми в довгу шухляду, годує другого “сніданками”, а далі обіцянок справа не йде. Якщо ви опинилися в такій ситуації, слід узяти до уваги, що що більше часу питання залишається відкритим, то менше шансів його вирішити. Нижче наведемо вісім ознак, за якими можна зрозуміти, що стосункам настав кінець.
Регулярна брехня
Брехня буває різною. Звісно, якщо партнер бреше або щось недоговорює, щоб зробити вам сюрприз на свято, у цьому немає нічого страшного. Це не привід робити паузу у стосунках або вважати, що їм настав кінець. А ось якщо обман набув регулярного характеру, є сенс серйозно замислитися.
Можливо, брехня і не буде якоюсь значною, але сам факт, що вона присутня у стосунках постійно, вказує на те, що незабаром це може перерости в щось більш глобальне. Коли партнери чесні один з одним, вони можуть довіряти, відкрито спілкуватися і визнавати авторитет обранця. Саме на цьому і будуються щасливі шлюби.
Сварки через фінансове становище
Давайте говорити відверто. Суперечки на тлі фінансового стану партнерів – явище часте. Тут немає мови про жадібність. Жити в достатку хочеться всім, а якщо грошей на утримання сім’ї не вистачає, проблеми неминучі. Цей показник є однією з ознак того, що стосункам прийшов кінець.
Якщо ваш обранець – людина, яка не вміє заробляти, не знає, як правильно розподіляти сімейний бюджет або просто ставиться до грошей легковажно, вам буде дуже нелегко. Фінансова стабільність – основа міцних сімейних уз.
Відсутність довіри
Здається, що все очевидно: немає довіри – немає стосунків. Але, на жаль, не всі партнери розуміють це вчасно. Вони перебувають у постійному очікуванні, що обранець зміниться. Тут варто розуміти, що віра в парі – це основа стосунків, той самий фундамент, з якого слід починати будівництво нового осередку суспільства. В іншому разі ваш союз виглядатиме так, ніби в одному будинку живуть двоє малознайомих людей.
Коли ви зрозумієте, що не вірите обранцеві вже довгий час, стане зрозуміло, що налагодити контакт неможливо, внаслідок чого з’являться думки про розрив.
Різні цілі в житті
Є такі пари, які дотримуються думки, що різні цілі у стосунках – це нормально. Так зазвичай здається в букетно-цукерковий період, коли на очах рожеві окуляри. Коли ж партнери почнуть вести спільний побут, у них точно виникнуть конфлікти на цьому ґрунті.
Прикладом, дружина мріє про великий будинок, де буде кілька малюків, а чоловік, зі свого боку, не хоче дітей у принципі. Дійти компромісу в такій ситуації вкрай складно. Хтось планує переїзд в інше місто для подальшого будівництва кар’єри, інший не готовий залишити батьків. Якщо ваші цілі розходяться, найімовірніше, вам не по дорозі.
Егоїзм у ліжку
Секс важливий для обох партнерів, відповідно, отримувати від нього задоволення повинні обидва. Найчастіше проблема виявляється на початковому етапі стосунків, і пари швидко рвуть зв’язок. Якщо один повністю задовольняє свої потреби в сексі, а другий – ні, зв’язок триватиме недовго. Якщо ж в обох буде бажання зробити приємність коханій людині, компроміс знайдеться, а союз зміцніє.
Нестача спілкування
Пам’ятайте, що будь-яким взаєминам необхідне ефективне спілкування. У парі партнерам слід висловлюватися, вживати заходів для розв’язання проблем, підтримувати один одного в скрутну хвилину. Без цього нікуди. Саме так проявляють себе рідні душі. Навіть у стані злості чи образи не ігноруйте обранця, слухайте його бажання, одкровення, діліться не лише емоціями, а й новинами. Ефективна комунікація дасть можливість зрозуміти, наскільки цінними ви є для своїх коханих.
Постійні сварки
Очевидно, що ідеальних зв’язків не буває. Усі сваряться, і це нормально. Люди потребують спілкування, але під час нього періодично народжується непорозуміння, що призводить до конфліктів. Наприклад, дівчата, яким здається, що їм не вистачає уваги, люблять “пиляти” партнера.
Тиранія у стосунках
Ця ознака потребує особливої уваги. Якщо ваш партнер є прихильником аб’юзивних стосунків, тобто проявляє фізичне або психологічне насильство, значить, вам час тікати. Це серйозна проблема, з якою не впоратися самостійно, тут потрібен хороший психолог.
Тест для перевірки стосунків на міцність
Якщо вам здається, що зв’язок із партнером давно вичерпав себе, радимо пройти невеликий тест. Так ви дізнаєтеся, прийшов кінець стосункам чи ще буде продовження.
Отже, візьміть ручку і чистий аркуш паперу. Для проходження тесту від вас буде потрібно максимальне використання своєї уяви. Давайте уявимо, що вже минуло 10 років, а ви, як і раніше, є парою. Нижче наведено запитання, на які ви маєте відповісти письмово.
Якщо не хочете писати, можете уявити в голові картинки, які в кінці необхідно скласти в єдиний сюжет:
- Звичайні будні. Який вони мають вигляд?
- Наскільки ви любите себе? Який настрій для вас актуальний найчастіше?
- Які люди вас оточують?
- Що в стосунках з обранцем приносить вам найбільше задоволення?
- Які поставлені завдання ви вирішуєте разом?
- Що із запланованого ви так і не виконали?
- На які жертви ви пішли заради стосунків? Від чого відмовилися?
А тепер уявіть себе без свого партнера через ті самі 10 років і дайте відповідь на такі запитання:
- Звичайні будні. Який вони мають вигляд?
- Ваша самооцінка досить висока? Як йдуть справи з емоційним настроєм?
- Які люди представляють ваше найближче оточення?
- Ви змогли побудувати кар’єру? Змінювали місце роботи або рід діяльності?
- Де ви проживаєте?
- Про які особисті досягнення можете розповісти?
- Згадайте, від чого ви відмовилися в ім’я любові. Чи є якісь досягнення в цій сфері?
Репетиція розставання
До того, як партнери приймуть рішення розлучитися, вони нерідко влаштовують так звану репетицію розставання. Вона дає можливість прояснити моменти, які здаються недостатньо зрозумілими, усвідомити, яким стане ваше життя, якщо ви поставите крапку. У деяких випадках після таких заходів пари сходяться знову і вирішують проблеми, в інших – розуміють, що розійтися – це найправильніше рішення.
Розлучатися – завжди важко і боляче. Важливо розуміти, що заподіює вам головне страждання: самі стосунки чи відсутність партнера поруч. Поки ви разом, дізнатися, як це – залишитися на самоті, практично неможливо. Саме так званий тест-драйв розриву дає таку можливість. У цьому разі ви зможете прийняти зважене рішення.
Пауза у стосунках дасть змогу на деякий час відсторонитися від сварок і конфліктних ситуацій. Ви зрозумієте, наскільки сильна прихильність до партнера.
Не забувайте, що розлучатися потрібно з гідністю. Не слід звинувачувати партнера у всіх невирішених проблемах. Так ви підете з величезним багажем негативних емоцій, які заважатимуть почати нове життя.
Спогади, навіть якщо вони негативні, абсолютно точно стануть тягнути назад. Репетиція розставання дійсно може бути корисною для обох. Це саме те, що необхідно зробити, коли розумієте, що стосункам кінець. У вас з’явиться можливість побути на самоті, розібратися в почуттях, зрозуміти, чи зможете ви жити окремо одне від одного і відкритися новим зв’язкам.
5 поганих способів закінчити стосунки
Є кілька речей, які точно не варто робити, коли вирішуєте розлучитися:
Зникати
Якщо хочете піти, але не бажаєте пояснювати своє рішення, пам’ятайте: так не можна. Коли хтось із партнерів іде по-англійськи, в іншого залишається відчуття недомовленості та невизначеності. Ви пережили разом багато хороших моментів, хоча б із вдячності не чиніть так з обранцем.
Звинувачувати себе в проблемах
Взаємини двох партнерів – це спільна робота. Тому, якщо щось пішло не так, то й винні обоє. Вважати, що всі проблеми лише через вас, докорінно неправильно щонайменше з двох причин. По-перше, в цьому є певна фальш, найчастіше партнери роблять так, щоб якомога швидше оголосити, що настав кінець сімейним або неформальним стосункам. По-друге, ваш партнер, упевнений, що він ні в чому не винен, не зміниться і обов’язково припуститься тих самих помилок пізніше.
Звинувачувати в усьому партнера
Зворотний бік попередньої помилки. Коли стосункам прийшов кінець, не звинувачуйте партнера в тому, що у вас не склалося, можливо, ви породите в ньому комплекси. У жодному разі не розповідайте знайомим, “який він поганий”. Не варто також скаржитися на колишнього обранця спільним знайомим, адже вони будуть змушені зайняти певну позицію щодо вашого розриву.
Переслідувати
Якщо ви вторгатиметеся в життя колишнього обранця, ви не лише остаточно зіпсуєте стосунки. Така поведінка не дасть вам можливості рухатися вперед, почати нове життя. Не заходьте зайвий раз на його сторінки в соціальних мережах, не запитуйте спільних знайомих про те, як він (вона) тепер живе. Не телефонуйте вечорами, а якщо вжили спиртне, то й поготів. Ви дійшли до рішення розійтися, отже, немає сенсу більше з’являтися на горизонті.
Думати про те, як склалося життя, якби ви не розлучилися або повели себе по-іншому
Коли стосункам приходить кінець, не потрібно ворушити минуле. Не думайте, що все було б інакше, якби під час конфлікту ви або партнер повели б себе по-іншому. Як правило, розрив – це результат цілого комплексу помилок. Одним із небагатьох винятків із правила є зрада.
5 хороших способів закінчити стосунки
Навіть до розриву стосунків слід підготуватися заздалегідь. Психологи з великим досвідом роботи стверджують, що чим більш несподівано ви прийняли рішення, неважливо, спільне воно чи ні, тим болючіше вам буде.
- Визнайте, що винні обидва.
Коли будете ставити крапку, розкажіть партнеру, що він робив не так під час стосунків. Але не забудьте, що і ваша провина в розриві теж є, тому вголос визнайте її.
- Не втрачайте власної гідності.
Після розставання не забувайте, що це був ваш особистий досвід, його варто приймати з вдячністю. Тому не потрібно розповідати близьким і друзям про те, з яким “поганим” партнером ви жили, і шкодувати про безглуздо витрачений час.
- Встановіть межі спілкування.
Вам варто відразу вирішити, чи можливе подальше спілкування. Багато колишніх партнерів залишаються хорошими приятелями, інші, навпаки, не хочуть навіть чути імен одне одного. Тому це питання є сенс обговорити.
Звісно, минулі стосунки залишать слід у вашому житті. Досвід дається нам не просто так, і йому немає ціни. Потрібно зрозуміти, який урок ви маєте винести. До речі, обов’язково подякуйте колишньому партнеру за ті моменти, які подарували вам відчуття радості.