Боюся зради чоловіка: як позбутися нав’язливих думок

Відносини

“Боюся зради чоловіка” – саме ця нав’язлива думка часто мучить дівчат, яким уже доводилося переживати зраду в особистому житті. Ще гірше, коли такий маніакальний страх починає переслідувати жінку, в якої загалом у сім’ї все добре. Тоді це явне свідчення особистих психологічних проблем.

У будь-якому разі здорові та міцні стосунки мають будуватися на взаємній довірі, а не на порожніх докорах і переживаннях. Яким чином можна позбутися страху зради і жити спокійно, розповімо в цій статті.

Причини страху зради

Коли кохаєш людину, ревнощі присутні у стосунках. Головне, щоб вони були помірними, бо занадто ревнива поведінка – вже інша, сумна, історія.

Кожен із нас хоча б раз у житті відчував почуття тривоги за близьку людину. Однак потрібно навчитися контролювати свої емоції, щоб не завдавати шкоди коханим. Так, якщо ваш молодий чоловік ревнує вас постійно, то це серйозний привід задуматися про патологію, з якою боротися практично неможливо.

Чому виникають ревнощі? Причини можуть бути найрізноманітнішими: невпевненість у собі, дитячі травми, негативний досвід у стосунках, комплекси тощо. Давайте розглянемо кожну з цих причин детально.

Це один із найочевидніших і найпростіших мотивів ревнощів. Наприклад, у чоловіка був досвід стосунків, у яких жінка йому постійно зраджувала. Або молодий чоловік неодноразово ставав свідком регулярних сварок своїх друзів через жіночі зради. Так він переніс неусвідомлено чужий досвід на своє життя. І в нього з’явився страх, що рано чи пізно його жінка теж піде на зраду. Нерідко чоловік підсвідомо чекає від своєї партнерки зради і намагається всіма способами запобігти цій ситуації. Так він і починає ревнувати її з будь-якого приводу!

Якщо спогади вашого дитинства такі, що батьки більше виявляли любові й турботи щодо вашого брата або сестри, ніж щодо вас, то виходить, що ви регулярно були обділені любов’ю, яка так необхідна дитині в дитинстві.

Поступово сформувалася думка, що завжди є хтось кращий у сім’ї, кого люблять більше. У майбутньому ці установки переносяться в доросле життя і у власні стосунки з партнером.

Невпевненість у собі та своїх силах, комплекси також призводять до постійних ревнощів партнера. Так трапляється, якщо в основі стосунків лежить страх. Жінка боїться, що її обранець піде до красивішої, цікавішої, молодшої тощо. Їй у всьому ввижаються зради, і це стає нав’язливою ідеєю.

Як правило, традиційна культура представляє чоловіка главою сім’ї, людиною, яка забезпечує своїх близьких і несе за них відповідальність. Від жінки ж очікується якась жертовність, покірність: вона може поступитися багатьом заради своєї сім’ї. Такі установки закладаються з самого дитинства і навіюються дитині щодня. Тож виростаючи, чоловік може відчувати якусь владу над жінкою і навіть вседозволеність. Такий чоловік сприймає дружину як власність, яка повинна йому підкорятися в усьому, контролює її дії і диктує свої правила. Якщо ж жінка не підкоряється, то він починає виходити з себе, і ревнощі набувають ще більш жорстких форм.

Розлади психіки та інші хвороби

Нерідко постійні ревнощі з боку чоловіка – це ознака того, що в нього можуть бути психічні розлади. В окремих випадках, можливо, навіть шизофренія.

Основні ознаки страху зради

Важливо розуміти різницю між побоюваннями зради, що викликані реальними фактами, і тими, що базуються на власних внутрішніх проблемах. Якщо все-таки трапилася зрада, то вона має стати досвідом, але не приводом для того, щоб потім боятися зради вже й у нових стосунках.

Розглянемо основні причини страху:

  1. Постійний контроль коханого. Втрата влади над іншою людиною – це і є основний страх зради. Молода людина вважає, що, якщо вона контролює кожен крок своєї другої половинки, то зради точно вдасться уникнути. Однак такий надмірний контроль має вкрай деспотичний вигляд. Чоловік може навіть обмежувати свободу своєї дружини, встановлювати можливі правила, які прийнятні тільки для нього. Йому здається, що ці тиранічні методи можуть врятувати його від невірності дружини.
  2. Істерики. Людина вже не може впоратися зі своїм страхом та емоціями, агресія стає дедалі очевиднішою та постійнішою. Жінка може легко впадати в істерики, лити сльози, кричати, бити посуд, використовувати шантаж. Удвічі важче, якщо контроль над своїм страхом втрачає чоловік у парі. Адже це створює буквально загрозу для всієї родини.
  3. Перебільшена жалість. Як правило, невпевнені в собі люди завжди використовують маніпуляції. Наприклад, викликають жалість, бо це найефективніший спосіб швидко досягти своїх цілей. Страх зради призводить до того, що жінка весь час чекає, що чоловік кине її і піде до іншої. І дружина намагається викликати в ньому почуття провини.
  4. Наявність численних непрямих доказів. Почуття провини змушує жінку використовувати будь-які методи боротьби за своє щастя. Вона починає збирати абсолютно випадкові факти, надумані ситуації, шукає зачіпки навіть в інтонації чоловіка і все це подає як докази зрад. Як правило, жертва власного страху вірить у свої доводи і вважає їх істинними. У голові жінки весь час крутяться одні й ті самі думки: боюся зради чоловіка, як цього уникнути тощо.
  5. Підозрілість. Людина, яка перебуває у владі свого страху, ніколи не вірить словам партнера. Навіть якщо всі факти свідчать про те, що той не зраджував, патологічно ревнива супутниця однаково знаходитиме нові приводи й докази, ставлячи все й завжди під сумнів і перевірку. Ба більше, такі люди чіпляються до дрібниць. Усе це відбувається через те, що доказів зради немає, а злість і лють вимагають свого виходу. Будь-які дрібниці стають причиною для серйозних сварок. Вони допомагають жертві, одержимій страхом зради, почуватися легше. Їй здається, що зрадник отримав по заслугах.

Способи боротьби зі страхом зради

Психологи впевнені: якщо у вашій голові весь час крутиться фраза: боюся зради чоловіка, потрібно шукати способи, як позбутися нав’язливих ідей. Головне – підібрати методи, які допоможуть впоратися з негативними переживаннями, оскільки вони можуть нашкодити не тільки самій жертві, а й усім її близьким.

  • Робота над тілом. Можна сказати, що основний метод підвищення самооцінки – самовдосконалення. Так, будь-які фізичні навантаження не тільки сприятливо впливають на зовнішній вигляд, а й дають змогу боротися з тривожними думками та нав’язливими ідеями. Відвідуючи групові заняття, жертва страху може познайомитися з новими людьми, відволіктися і подивитися на всю ситуацію збоку. пробіжки, заняття пілатесом або йогою допоможуть набути впевненості в собі та відчути внутрішню гармонію.

  • Робота над мисленням. Без роботи над своїм мисленням впоратися зі страхом не вийде. Постійно думати про зраду партнера – значить сумніватися в правильності свого вибору. Але ж коханий заслуговує на довіру і повагу. Психологи радять звернути увагу на аутотренінги, які дають хороші результати. Систематичні заняття допоможуть позбутися нав’язливих думок, підвищити самооцінку і поліпшити настрій загалом. Головне – боротися зі своєю невпевненістю і більше уваги звертати на свої переваги, яких багато в кожної людини.
  • Робота в парі. Важливо розуміти, що один партнер не може сам вирішити всі проблеми, які накопичилися у пари. Якщо дружина переживає щодо зайвої підозрілості свого чоловіка, їй потрібно відверто поговорити з ним про це. Щирий діалог здатний змінити ситуацію на краще, розвіяти сумніви і знизити тривожність партнера. На думку психологів, якщо людина почувається коханою і бажаною, то її навряд чи будуть відвідувати думки про зраду своєї половинки. Спільні подорожі теж сприятливо впливають на стосунки в парі. Задумайтеся про це.

Медикаментозна допомога в разі патологічного страху зради

Боюся зради чоловіка, зради… Такі страхи змушують жити в постійному стресі та можуть навіть призвести до депресії. Якщо ви хочете значно зменшити прояв симптомів страху, то можна скористатися одним із таких медичних препаратів:


  • Фітоседан допомагає запобігти негативному руйнівному впливу стресу. Це абсолютно натуральний фітозбір, який потрібно залити окропом і дати настоятися приблизно 20 хвилин. Курс лікування триває близько двох тижнів.
  • Персен діє розслаблююче і заспокійливо. Особливо ефективний за гострих невротичних станів, оскільки добре позбавляє відчуття страху, тривоги. Достатньо приймати по таблетці тричі на день.
  • Деприм є ефективним засобом у боротьбі з нав’язливими думками, а також депресією. Терапевтична дія проявляється через два тижні лікування. Однак, якщо ви помітили, що ваш стан не покращується, потрібно припинити приймання цього препарату і проконсультуватися з лікарем.

Помилки жінок, через які дійсно варто боятися зради чоловіка

Можливо, цю статтю зараз читає дівчина, якій зрадив чоловік, і вона усвідомлює, які помилки зробила. Але не буде зайвим ще раз нагадати про них у цій ситуації.

Як правило, зраджують найчастіше саме ті чоловіки, яких постійно ревнують їхні дружини. Усе це відбувається через те, що вони втомлюються від вічних претензій, підозр, звинувачень у зрадах. Усе складається так, що їм легше вже справді зрадити, ніж вислуховувати вкотре безпідставні звинувачення.

Буває, що жінка намагається не проявляти своїх ревнощів, не контролювати партнера, але від цього стосунки не стають теплішими.

Йдеться не про секс, а про спорідненість душ. Не забувайте, що відсутність ласки, тепла, закритість і відстороненість від партнера може спочатку викликати в нього бажання завоювати вас, робити заради вас особливі вчинки.

Однак якщо йому зустрінеться більш розуміюча дівчина, то є чимала вірогідність, що він обере її. Згодом будь-який лицар втомлюється постійно завойовувати неприступну фортецю. Потрібно в усьому знати міру і розуміти, коли краще зупинитися.

Інша ситуація. Жінка вийшла заміж, заспокоїлася, можна сказати, навіть розслабилася, народила дітей. Вона вважає, що тепер-то вже точно її чоловік нікуди не зможе піти. Як правило, така поведінка дружини робить будь-якого чоловіка нещасним. Адже він одружився з романтичною дівчиною, а зараз спостерігає погладшавшу злу, сварливу жінку, яка весь час погрожує йому розлученням і аліментами.

Що виходить у результаті:

  1. Чоловік впадає в депресію. Він кохає свою дружину, але з часом бажання до неї просто пропадає. Адже її поведінка не залишає шансів ніжним почуттям. Можна сказати, що він відчуває втому від шлюбу загалом.
  2. Жінці теж нелегко. Вона почувається самотньою, небажаною. Рано чи пізно таким зраджують.
  3. Найбільше страждають діти. Адже вони все відчувають, і, якщо в сім’ї є проблеми, непорозуміння, з’ясування стосунків, вони переживають за двох батьків, тож їм найважче. Не забувайте про це!

Доречно розділити цю тему на дві невеликі частини. По-перше, вміння прощати – це дар, вибір людини. Біблія закликає прощати! Адже всі ми не без гріха, і якщо ти пробачиш, то обов’язково пробачать і тебе. Немає людини, яка не припускається помилок. Проте є люди, які бояться або не хочуть пробачити. По-друге, прощати треба правильно. Що це означає? Якщо вами прийнято рішення пробачити, то ви більше не докоряєте прощеному і не згадуєте те, за що вже пробачили.

Оцініть статтю
Обери Успіх!