Якою має бути сім’я: ознаки щасливого осередку суспільства

Сім'я

Чому це важливо? Якою має бути сім’я, щоб відповідати визначенню “ідеального осередку суспільства”, однозначно відповісти важко. Адже щастя – поняття суб’єктивне, і кожен наповнює його своїм змістом. Проте існують певні ознаки гармонійних стосунків.

Що робити? Золоті стандарти сімейних цінностей зводяться до взаємної поваги, прагнення розуміти одне одного та спільно розв’язувати проблеми, які неминуче виникають на життєвому шляху. Зрозуміло, для теплого клімату в домі необхідна наявність почуттів один до одного.

Якою має бути сім’я

Сім’я є найважливішою складовою в житті кожної людини, оскільки саме вона безпосередньо впливає на її особистість. Стосунки між подружжям, між батьками та дітьми, між братами та сестрами відіграють важливу роль у становленні сформованого члена суспільства.

Коли говорять про ідеальну сім’ю, найчастіше мають на увазі такі критерії:

  • турбота один про одного;
  • вміння знаходити компроміси й обговорювати проблеми;
  • поділ відповідальності, що виключає одноосібність якогось члена сім’ї у вирішенні тих чи інших питань;
  • врахування бажань і думок кожного.

В ідеальній сім’ї зазвичай уявляють повну ідилію, де кожен зважає на думку іншого, відсутні конфлікти й розбіжності, налагоджено розподіл обов’язків і взаємопідтримку.

Але очевидно, що всі люди різні, і, відповідно, поняття того, якою має бути ідеальна сім’я, теж різне. Як правило, основна відмінність присутня серед жінок і чоловіків, що ґрунтується на різному соціальному становищі, неоднакових принципах, характері та уявленні про життя. Ми не роботи, щоб мислити за шаблоном, що, на жаль, виступає основною проблемою при створенні сім’ї, особливо якщо думки про це різняться.

Однак існують певні ознаки, що вказують на максимально правильну та благополучну сім’ю, в якій ростуть здорові та щасливі діти.

Ознаки щасливого “осередку суспільства”

Якою має бути сім’я в сучасному світі? Перелічимо її функції:

Задоволення потреби в любові

Кожна людина потребує любові, прояву турботи щодо себе від інших людей. Будь-хто з нас хоче, щоб його приймали таким, яким він є. Безоплатна любов – одна з найцінніших речей у світі, яка наповнює енергією і сенсом життя. Спочатку ця потреба задовольняється в сім’ї батьків, а потім і у власній. Це той самий фактор, що породжує бажання повертатися додому, де важлива не будівля, а люди.

Якщо подружня пара не може задовольнити таку важливу потребу, як кохання, то про гармонію, найімовірніше, можна й не говорити, оскільки стосунки зазвичай починають псуватися, з’являється дедалі більше непорозумінь.

Налагоджені сексуальні контакти

Секс відіграє величезну роль у парі, тому що він позначається як на взаєминах, так і на емоційному стані кожного партнера. Це та сфера, про яку не можна забувати і якій варто приділяти достатньо уваги. Важливо упевнитися в тому, що статеве життя подружжя має регулярний характер, водночас усі задоволені та щасливі.

Без якісної сексуальної близькості з партнером практично неможливо досягти гармонії в сім’ї. Закохані віддаляються одне від одного, оскільки кожен з них більше не є об’єктом пристрасті для другого. Логічно, що таку пару не можна назвати ідеальною, особливо якщо подібна ситуація виникає в репродуктивному віці.

Чоловіки сприймають незадоволеність у сексуальному плані дуже болісно, через що часто можуть зраджувати жінку. Тоді вже точно із сімейною ідилією можна попрощатися.

У щасливій сім’ї ніхто навіть не думає над тим, щоб “піти наліво”, тому що пріоритет надається розв’язанню проблем за допомогою розмов із коханою людиною для знаходження компромісу (похід до сексолога, експериментування з іграшками, рольовими іграми та позами, реалізація різноманітних фантазій і т. д.).

Емоційна підтримка членів сім’ї

У здорових стосунках партнери не бояться висловлювати свою точку зору та будь-які невдоволення, а також виявляти емоції одне до одного, адже це вкрай важливо для взаєморозуміння. Коли людина знає, що може розраховувати на адекватну реакцію від іншого, то вона впевнена в реальності вирішення чого завгодно мирним шляхом.

Сім’я в такому разі виступає як та група людей, яка ніколи не зрадить, не засудить, а буде з тобою і в радості, і в горі. Страх бути покинутим у важкій ситуації близькими відступає.

Спільний побут

В ідеальній сім’ї всі обов’язки не можуть бути тільки в однієї людини.

Наприклад, бувають такі домівки, в яких жінка відіграє роль не лише дружини, а й..:

  • домробітниці;
  • виховательки;
  • няні;
  • годувальниці;
  • ремонтниці.

За неадекватного або слабохарактерного чоловіка дружина може виконувати не тільки перераховані обов’язки. Так, вона робить усе, чого не робить її чоловік, оскільки той у цей час або шукає роботу, або зловживає алкоголем, або заробляє копійки і не хоче міняти становище, або зовсім цілими днями лежить на дивані і більше нічого не робить.

В ідеальній сім’ї такого бути не може. Обидва з подружжя рівною мірою виконують важливі функції, що забезпечують комфортне життя: виховання дітей, заробляння грошей, побутові обов’язки тощо. Чоловік, який розуміє і любить, не прагне замкнути дружину в чотирьох стінах, а, навпаки, підтримує всі її починання, хобі, роботу, а також намагається допомагати їй у всьому.

Як такого поняття “головний у сім’ї” немає, оскільки нікому не складає труднощів виконувати звичні для іншого обов’язки, чи то готування, прибирання, чи то щось інше. Усі питання вирішуються спільно, тому що сім’я – це насамперед команда, яка прагне щастя і задоволення від спільного проживання.

Здорова людина розуміє, що втомлений партнер не зобов’язаний робити все, на що в нього на даний момент немає сил, і навпаки, коли є можливість, то з’являється бажання допомогти й порадувати коханого партнера. Саме такі моменти і розвивають міцні стосунки, в яких виховуються правильні сімейні цінності.

Соціальне та культурне збагачення

У сприятливій обстановці сім’ї подружжя звикло періодично проводити час разом, чи то відпочинок, чи то культурна просвіта під час походу на якийсь цікавий захід. У процесі всього цього вони активно спілкуються один з одним, що також дуже важливо.

Крім того, в сім’ї, де панує ідилія, не може бути ситуації, коли розмови відбуваються винятково у справах, без душевних вечорів і проявів емоцій, переживань, навіть через багато років подружжя. Цього моменту варто остерігатися і звертати на нього увагу з перших найменших ознак байдужості.

Якою має бути ідеальна сім’я для дитини

Отже, перейдемо до того, якою має бути сім’я для виховання щасливої дитини. У всіх, звісно ж, різні поняття про правильне виховання потомства, але для більшості воно полягає в задоволенні всіх бажань і потреб. А найважливішим, як правило, називають регулярне спілкування.

Але, на жаль, систематичні моралі з часом сприймаються винятково негативно, і в малюка зникає будь-яке бажання слухати, оскільки він починає плутатися в повчаннях, бо не розуміє їх.

Необов’язково намагатися все пояснювати і повторювати, для гарного спілкування можна навіть мовчати, адже присутність – це теж взаємодія, заснована на увазі. А надлишок іграшок, смаколиків, розваг може створити в дитини уявлення, що це само собою зрозуміле, тож уже зникає навіть здивування. Саме так вона стає розпещеною.

У класичному розумінні гармонія в сім’ї реалізується за рахунок поваги та виняткової атмосфери спокою. Однак не секрет, що кохання може також проявлятися й такими емоціями, як обурення, гнів чи невдоволення.

Може статися дисбаланс потреб, тобто конфлікт між бажанням проводити час разом і залишатися незалежним. У благополучній родині завжди можна знайти компроміс, адже розуміння перебуває в пріоритеті.

Заведено вважати, що в ідеальній сім’ї ніколи не сваряться, не карають дітей, а ті, своєю чергою, завжди слухають нарікання і приймають заборони. Але це, швидше, схоже на казку, ніж на реальність.

Основним завданням для батьків виступає роз’яснення меж і відповідних правил поведінки. Характерною особливістю багатьох дітей є маніпулювання, яке вони майстерно використовують, щойно дізнаються його дієву силу.

Батьки ж можуть бути надто м’якими і боятися порушити довірчий контакт із малюком, що призводить до повної відсутності будь-яких сварок. Дітям таке зазвичай подобається, тому вони цим користуються через втрату авторитету в особі мами чи тата.

Не варто прагнути до ідеальної, але при цьому неживої сім’ї, де ніхто не дозволяє собі навіть підвищити голос. Пріоритетом має бути виховання самостійної та відповідальної особистості, у якої відсутні якісь хибні уявлення про життя. Інакше в домі буде створено максимально напружену і неправильну атмосферу.

Не потрібно боятися сходити до грамотного лікаря-психотерапевта, до сімейного психолога або навіть звернутися до дорослого й авторитетного друга, щоб розв’язати проблеми. Якщо щось гризе і не дає створити ту сім’ю, до якої багато хто з нас прагне, то краще рано, ніж пізно, розібратися в будь-яких переживаннях.

Як створити ідеальну сім’ю

Не секрет, що кожна людина хоче жити в щасливій сім’ї, де всі знаходять спільну мову один з одним, а навколо панує любов і розуміння. На жаль, закохана пара, що створює сім’ю, часто недосвідчена і тому не знає, як розв’язувати конфлікти, знаходити вихід зі складних ситуацій або йти на компроміси.

Міцний союз створюється тільки завдяки взаєморозумінню і вмінню ефективно розмовляти. Від неправильного розставлення пріоритетів руйнується багато пар, і навіть якщо вони залишаються разом, то не отримують від цього задоволення і користі.

Психологи рекомендують дотримуватися таких правил, що дають змогу створити ідеальну сім’ю, в якій усі щасливі й задоволені:

  1. Вибирайте партнера під стать собі. Знайдіть того, хто виявиться правильним особисто для вас, хто розділятиме ваші погляди на життя, адже саме з ним ви плануєте провести його. Виховання дітей – основний пункт, на який ви маєте звернути увагу, тому що якщо у вас не сходяться думки щодо сімейних цінностей, то і міцний союз створити не вийде.
  2. Намагайтеся поступатися одне одному наввипередки, тоді побачите результат. Ви помітите, що через певний час це стане абсолютно звичайним і легким процесом, адже краще так, ніж витрачати життя на сварки, образи та скандали. Не буває ідеальних пар, бувають союзи, в яких люди вміють чути одне одного і знаходити шляхи виходу з ситуацій, що склалися.
  3. Намагайтеся концентруватися на позитивних якостях партнера, а не на негативних. Який сенс жити в негативі? У кожного з нас є мінуси, це не було для вас секретом, коли ви тільки починали стосунки, але згодом вирішуєте звертати увагу тільки на них. Багатьом властиво пам’ятати щось одне погане, ніж безліч хорошого. Не зациклюйтеся на тому, чого людина не робила, краще зосередьтеся на тому, що вона зробила. Тоді вже буде легше сприймати всю ситуацію і разом вирішувати будь-яку проблему.
  4. Підігрівайте вогонь у вашій парі. Пристрасть та інтимність – це те, що дає змогу стосункам бути живими та захопливими. Життя і кохання дані для отримання задоволення і позитивних емоцій, тому не дозволяйте сексуальній складовій відійти на другий план. Розповідайте про свої фантазії та побажання, щоб завжди була різноманітність і інтерес.
  5. Намагайтеся проводити більше часу разом. Приділяйте увагу спілкуванню одне з одним, адже батьки і діти – найближчі в житті люди, які залишаються поруч, незважаючи ні на що. Тож вистойте з ними міцний довірчий контакт. Краще віддати перевагу сімейним бесідам, ніж чомусь іншому, і незабаром ви помітите зміни.
  6. Не будьте скупими на компліменти та похвалу. Будь-якій людині приємно чути слова підтримки, отримувати подарунки і розуміти, що друга половинка намагалася зробити приємне. Гармонійні та міцні союзи будуються на бажанні радувати партнера, від чого і сам отримуєш задоволення.
  7. Будьте командою. Не варто розділяти все на чорне і біле, де ніколи не заходять на зону обов’язків і відповідальності іншого. Не треба так, краще допоможіть близькій людині, а вона незабаром допоможе і вам. Адже ви прагнете однієї мети – створення гарної та люблячої родини.

Ідеальна сім’я виходить не сама собою, це величезна праця, яку легше ділити на двох, тоді вам будь-які перепони здаватимуться простими, адже завжди є надійне плече поруч.

Оцініть статтю
Обери Успіх!