Для багатьох жінок поява в сім’ї малюка – величезна радість. Однак не завжди подібні почуття відчувають представники сильної статі. Навіть можлива ситуація, коли чоловік не хоче дітей зовсім.
Причини, чому це відбувається, можуть бути абсолютно різними. Розглянемо основні з них, торкнувшись ключових психологічних моментів, а також способів, за допомогою яких можна спробувати змінити ситуацію на краще.
10 причин небажання чоловіка мати дітей
1. Страхи і сумніви. У жінок і чоловіків батьківський інстинкт виражається по-різному. Дівчина ще до народження малюка відчуває з ним зв’язок, готується до того, що скоро на світ з’явиться рідна людина, в якій зібрані частинки любові мами й тата. У чоловіків усе інакше. Вони не відчувають такого єднання. Навпаки, їм некомфортно від того, що скоро життя перевернеться з ніг на голову, свою кохану жінку доведеться ділити з кимось ще, а фінансової відповідальності додасться.
Спогади з дитинства, якщо батьки постійно сварилися з приводу виховання та спільних сімейних обов’язків, також травмують психіку. Небажання розмовляти про дітей, негативна реакція на такі теми свідчить про те, що чоловік не готовий до них, і поки що в нього немає бажання створювати сім’ю.
2. Боязнь опинитися на другому плані. Чоловіка турбує той факт, що новий член сім’ї забиратиме багато часу у його коханої. Насправді, цього можна легко уникнути, достатньо допомагати своїй дружині з дитиною, піклуватися про неї і розділяти відповідальність порівну.
3. Фінансові труднощі. Як то кажуть, щастя не в грошах, але з ними набагато комфортніше, адже малюкові необхідно дати все, що потрібно. Не потрібно чинити тиск на свого чоловіка, а краще подивитися більш глибоко і об’єктивно, чому саме він відмовляється заводити дітей:
- чи вийде з нього турботливий тато;
- чи буде він любити малюка;
- чи не злякає його підвищена відповідальність.
Будьте уважні, коли чоловік каже, що не хоче дітей через брак грошей. Якщо це дійсно так, допоможе приблизний розрахунок коштів, які належить витратити на малюка.
4. Дружина стане недоглянутою. Деякі продовжувачі роду бояться, що з народженням дитини кохана перестане доглядати за собою. Вони не хочуть, щоб красуня, на яку озиралися із захопленням усі чоловіки, перетворилася на втомлену замучену жінку з синцями під очима і розпатланим волоссям.
Деякі хлопці побоюються, що характер дружини стане нестерпним. Багатьом знайомий термін “післяпологова депресія”. Річ неприємна, але таке цілком може трапитися. Цьому сприяють безсонні ночі, проблеми з годуванням, новий статус мами. Якщо в дитини щось болить або турбує, вона постійно плаче, тут вже не повеселишся. Тож мінливий настрій у цьому разі – це нормально. Але саме він і призводить до сварок.
5. Страх втрати свободи. Ще одна причина, через яку думка про народження дитини може лякати чоловіка, – це те, що малюк забере весь вільний час. Свої бажання доведеться відсунути на другий план, а купа невідкладних справ стане ще більшою.
6. Небажання бути відтворювачем. Коли жінка постійно говорить про дітей і про прагнення їх завести, чоловік може подумати, що потрібен їй тільки для цього. У його очах це виглядає так, ніби з іншим хлопцем їй не вдалося досягти мети, а тепер вона намагається вхопитися за останню можливість. Молодій людині це не сподобається, він вирішить, що вона його не любить.
7. Я це вже проходив. Зазвичай це трапляється в тих сім’ях, де вже є діти (у теперішньому чи попередньому шлюбі). Ймовірно, після народження дитини колишня дружина стала нестерпною. Можливо, коли подружжя було молодим, грошей ні на що не вистачало і доводилося економити на собі заради дітей. Також є ймовірність, що, ставши батьком, чоловік позбувся всіх розваг у своєму житті. Підсвідомо в нього в голові був закладений неприємний досвід, тому чоловік більше дітей не хоче.
8. Невпевненість у собі. Буває, що хлопчик ріс без тата, у його вихованні брали участь тільки жінки, і він не знає, як себе має поводити справжній турботливий батько.
У такому разі хлопець сумнівається, чи впорається він із новою роллю, чи вийде в нього гідно виховати свою дитину. Ще один момент – батьки в дитинстві постійно говорили, що все має бути ідеально, тому чоловік так боїться припуститися помилки. Два ці пункти породжують невпевненість у собі, що викликає сумніви в необхідності ставати батьком.
9. Проблеми зі здоров’ям. Чоловіки не схильні про це говорити, але причина досить-таки вагома. Вони краще скажуть, що не хочуть заводити дітей, ніж посвятять вас у подробиці.
10. Страх погіршення стосунків. У союзі, побудованому на щирих почуттях, настає такий момент, коли любові між партнерами стає забагато, і їй потрібно кудись діватися. Тоді пара вирішує завести дитину, і після народження вона оточена батьківською ласкою і турботою. Але деякі чоловіки – егоїсти, їм потрібно багато уваги, а коли вони уявляють появу дитини на світ, їх накриває почуття ревнощів. Тому деякі намагаються відкласти цей момент на довший термін.
Актуальність продовження стосунків, якщо чоловік не хоче дітей
Представник сильної статі, який відмовляється заводити дітей і не поспішає одружуватися, найімовірніше, не готовий до довгого і щасливого спільного життя. Цей факт жінці прийняти важко. Психологи стверджують, що такий чоловік ще не визначився, чи зможе він розділити долю саме з цією жінкою. Важливо розібратися в цьому питанні. Немає сенсу домагатися від нього весілля або вмовляти завести дитину, якщо він не відчуває щирих почуттів.
Є кілька моментів, які можуть перешкодити розумінню ситуації та пошуку правильного рішення:
- Відсутність діалогу. Сьогодні люди рідко запитують одне в одного про плани на життя. У сучасних сім’ях вважається нормою, коли пара одружується, і в неї з’являється дитина. Жінка не запитує у свого партнера, чи готовий він до народження дітей, коли виходить за нього заміж.
- Бажання відчувати ілюзії. Деякі жінки не ставлять запитань, якщо бояться почути відповідь, яка їм не сподобається. Їм простіше перебувати у своїх власних мріях, ніж дізнатися справжню думку свого чоловіка.
- Міфи. Багато хто вважає, що кожен хоче мати дітей. А якщо хтось не хоче, то це ненормально. Дівчата, які в це вірять, не бажають бачити, що їхній партнер дійсно не хоче заводити дитину. А якщо й бачать, то навіюють собі, що це скоро минеться.
- Страх. Можливо, жінка хоче дітей, постійно говорить про це своєму чоловікові. Але на підсвідомому рівні вона боїться цього, тому вибирає саме такого партнера, який не готовий до створення сім’ї.
- Підміна. Багато жінок бачать у дітях гарантію стабільності сімейних стосунків. Вони думають, що дитина зробить їхнє кохання сильнішим, і в батьків з’явиться особливий зв’язок. Чоловіки це сприймають як позбавлення особистої свободи, тому в них немає бажання заводити дитину.
Спробуйте запропонувати своєму партнеру зробити паузу в стосунках. Так ви зрозумієте, наскільки сильно прив’язані одне до одного і як розбіжності впливають на ваше спільне життя. Часом це буває корисно для стосунків, все стає на свої місця.
5 способів вирішення проблеми, якщо чоловік не хоче дітей у шлюбі
- Мотивація завести дитину
У чоловіка і жінки вона різна. Для дівчат головне емоції, а для хлопців – раціональність. Уже під час вагітності майбутня мама піклується про свого малюка, отримує задоволення від його дотиків, радіє його першим досягненням. Чоловік вступає в роль батька після народження дитини. Це досить рідкісне явище, коли майбутній тато починає любити крихітку ще до її появи на світ. Особливо якщо це перша дитина, і в чоловіка ще не було батьківського досвіду. Головною мотивацією для представників сильної статі є можливість подальшого спілкування, передача досвіду і багажу знань. Чоловік любитиме вашого малюка і пишатиметься ним, але після його появи на світ.
- Покажіть позитивний приклад
Не варто спілкуватися з сім’ями, у яких діти стали причиною конфліктів або розлучення. Ходити в гості до тих, у кого вони невиховані та постійно кричать, теж не потрібно.
Чоловік подумає, що дитина – це не так уже й чудово, і точно не захоче її заводити.
У тому разі, якщо ваш чоловік боїться, що з красивої і привабливої коханої жінки ви перетворитеся на замучену домогосподарку, доведіть, що цього не станеться. Можете навести як приклад знаменитостей або спільних знайомих, які після пологів не занедбали себе, а одразу прийшли у форму.
Найчастіше жінки розповідають про ситуації, які відбуваються в сімейних парах, і захищають при цьому материнську сторону. “Я б на її місці вже давно з ним розлучилася”. “Чому вона дозволяє йому так багато часу проводити з друзями? Сидів би вдома з дітьми”. “Не доглядає за собою? Адже вона йому сина народила! Нехай тепер любить таку, яка є. Подумаєш, із брудною головою і в засмальцьованій футболці!”.
Коли жінка говорить це, вона не зважає на те, що її чоловік проектує ці висловлювання на власну сім’ю. Йому стає страшно заводити дітей.
Домовляйтеся з чоловіком
Чому ваш чоловік не хоче дітей? Може, боїться, що доведеться вставати ночами після важкого робочого дня?
Попросіть бабусь і дідусів допомогти, нехай вони кілька разів на тиждень стежать за дитиною. Найміть няню або розподіліть обов’язки між собою.
Його лякає, що ви станете приділяти йому менше уваги? Або те, що малюк займатиме весь вільний час? У будь-якому разі можна домовитися, не завдаючи шкоди інтересам одне одного.
Розмовляйте. Не замовчуйте образи, обговорюйте проблеми. Так можна запобігти багатьом конфліктам.
Мотивувати чоловіка завести дитину – це добре, але для початку розберіться в собі. Дійсно ви цього хочете, чи це нав’язана думка?
Буває, що родичі чинять тиск або подруги постійно говорять про те, як чудово бути матір’ю. Жінці починає здаватися, що вона теж хоче дитину.
А потім з’ясовується, що насправді немає бажання створити сім’ю. Вона намагається не допустити вагітності всілякими способами, обирає собі в супутники чоловіка, який не хоче дітей.
Якщо ваш чоловік не горить бажанням ставати батьком, це може бути спричинено різними причинами: відсутністю фінансів, проблемами зі здоров’ям, наявністю дітей від іншої жінки та багатьма іншими. У психології вважається, що найчастіше чоловік не хоче дітей, бо не готовий до цього морально і боїться на підсвідомому рівні.