Чоловік мало заробляє: як виправити ситуацію

Сім'я

Якщо чоловік мало заробляє, це часто стає причиною невдоволення і згубно впливає на стосунки в родині. У сучасному світі жінки стали більш незалежними, працездатними, а тому зросли і вимоги до представників сильної половини людства.

Однак незважаючи на зміну ролей у суспільстві, у глибині душі кожна дівчина все одно хоче захоплюватися своїм обранцем, а отже, він має її перевершувати. Зокрема й у фінансових досягненнях. Про те, як цьому сприяти і яких помилок варто уникати в шлюбі за такої ситуації, розповімо в нашій статті.

Як зарплата чоловіка впливає на стосунки

Нині жінки і чоловіки мають рівні права, відповідно, збільшується і кількість їхніх обов’язків. Рідко де зустрінеш традиційну, за минулими уявленнями, сім’ю, в якій дружина опікується домашнім вогнищем і вихованням дітей, а чоловік забезпечує їх усіх.

Нині жінки працюють не менше за представників сильної статі, і багатьом із них це подобається. Проблеми виникають у тих випадках, коли дружина заробляє більше за чоловіка.

Невдоволення може зростати як у чоловіка, так і в його другої половинки. Чоловік відчуває почуття провини, приниження і неповноцінності. Найчастіше це зумовлено тим, що дружина говорить чоловікові неприємні речі з цього приводу, намагається зайняти позицію глави сім’ї.

Основою конфлікту стає порушення “правильності” сім’ї, де чоловік неодмінно має бути основним добувачем. Жінка перестає поважати чоловіка, більше не відчуває в ньому опори, втрачає відчуття захищеності. Супутник же дратується, перебуває в постійній напрузі через думки про власну неспроможність.

Погіршувати ситуацію може й навколишнє суспільство, особливо близькі люди своїми не завжди тактовними запитаннями. То подруга запитає, який подарунок підніс чоловік на день народження, попутно вихваляючись квитками на море, то мама починає голосити, що в доньки сусідки “чоловік-то пристойно заробляє, не те, що твій”.

Звісно, жінці доводиться відбиватися від таких нападок, вихваляючи чоловіка і кажучи, що її все влаштовує у фінансовій стороні шлюбу, проте незадоволення починає зростати, і винуватим, звісно, виявляється чоловік, який мало заробляє. Щоб зберегти шлюб, потрібно зберігати спокій і відповісти на низку запитань.

Справа тільки в зарплаті, чи є й інші причини невдоволення?

Питання заробітку може і не бути першопричиною невдоволення, тому що, якщо фінансів вистачає для реалізації всіх бажань, то неважливо, хто приносить більше. Іноді на цю проблему накладається те, що жінку не влаштовують якісь пов’язані моменти: лінивість чоловіка, наявність у нього великої кількості вільного часу, відсутність уваги з його боку.

Можливо, дружина занадто багато сама звалила на свої плечі і тепер сильно втомлюється. Тому потрібно правильно визначити причину роздратування на чоловіка, щоб її усунути.

Наскільки щирим буває співчуття оточуючих?

На жаль, небагато навіть близьких людей здатні до щирого переживання і турботи про рідну людину. Часто вони просто не знають проблему з усіх боків і судять суб’єктивно. Є й такий тип людей, які не можуть жити без того, щоб не засудити когось. Вони в будь-якому разі знайдуть до чого причепитися. Чоловік мало заробляє? Він невдаха і ледар, зовсім не піклується про сім’ю, пропадає на роботі, а взагалі, йому просто пощастило з професією.

Виявляючи показну турботу і співчуття, деякі люди кривлять душею, в цей момент відчуваючи задоволення власною влаштованістю, тішать самолюбство або бачать привід похвалитися своїм фінансовим становищем. Тому намагайтеся не звертати уваги на сторонню думку.

Які позитивні моменти ситуації?

Будьте оптимістичні, може, і в обставинах, що склалися, ви знайдете плюси. Найочевидніший із них: якщо вже ви й помінялися ролями, то нехай ця зміна торкнеться і ведення домашнього господарства. Є тип жінок, які не уявляють себе без самореалізації в професійній сфері, яка наповнює життя різноманітністю, дає змогу відволіктися від побутової рутини. Для деяких домогосподарок межею мрій є сама можливість будувати кар’єру.

Чому чоловік мало заробляє

Зайва лінь, звісно, теж може бути причиною, проте це захисна реакція організму, спрямована на збереження енергії. Як відомо, частково завдяки їй запускається прогрес.

  • У нього такий характер. Можливо, ваш чоловік надто інфантильний і не хоче ухвалювати рішення, бачити проблеми і якось їх вирішувати. Його все влаштовує так, як є. Він задоволений і невеликою квартирою, продавленим диваном і мізерним раціоном. Здається, що його нічого не цікавить, крім того, що можна знайти в Інтернеті. Потрібно його якось захоплювати і мотивувати.
  • Не готовий до лідируючої ролі. Чоловік звик, що за нього завжди хтось усе вирішує. До весілля цією людиною була мама, потім її змінила дружина. Навіщо йому напружуватися, якщо є людина, яка робить усе за нього?
  • Особливості роботи. Не в кожній професійній галузі можна домогтися блискавичного успіху. Можливо, затримка кар’єрного зростання зумовлена вимогами компанії, де оклад залежить від вислуги або досягнень. Зазвичай це питання часу, який потім окупиться підвищенням зарплати.

Буває так, що чоловік заробляє добре, але жінку це все одно не влаштовує через марнотратство. Може, вона сама надто багато витрачає на свої забаганки або навіть їжу – не всі дружини готові стояти біля плити, надаючи перевагу вечерям у ресторанах і доставці готових страв.

У корені проблеми лежить зміна соціальних ролей жінки і чоловіка в рамках сімейних стосунків. Де чоловік є опорою, захисником і основним добувачем, а дружина – турботлива мати, хороша господиня і вірна супутниця.

Основне завдання жінки при такому розкладі – стежити за будинком, а чоловіка – забезпечувати її всім необхідним для цього. Коли в сім’ї достаток, жінки за природою починають “гніздуватися”. Якщо дружина не облаштовує побут, то чоловік перестає старатися. Взаємозв’язок очевидний.

Коли жінка заробляє більше за чоловіка, вона може почати задаватися питанням: “А навіщо мені потрібен чоловік, може, без нього буде простіше?”. При цьому згадуються й інші образи. Але такий підхід приводить у глухий кут, вихід з якого один – розлучення. Намагатися самій заповнити фінансові прогалини теж не варто, бо тоді чоловік остаточно розслабиться і перестане бачити у вас жінку. Що ж робити, якщо чоловік мало заробляє, а сім’ю зберегти потрібно?

10 ефективних способів допомогти чоловікові заробляти більше грошей

  • Поміняти формулювання, не змусити, а допомогти. Таким чином ви покажете, що разом ви команда, і від докорів перейдете до вирішення проблеми.
  • Визнати право чоловіка на його особистий вибір і його думку в питанні грошей. Кожна людина має самостійно вирішувати, як їй жити. Можливо, ви знайдете компроміс.
  • Усвідомити свою жіночу силу: чоловік голова, жінка шия. Її завдання м’яко й акуратно задавати напрямок. Зазвичай жіноча хитрість укупі з ласкою дають змогу домогтися більшого результату, ніж наполегливість і різкість.
  • Прояснити з чоловіком відкрито, яку планку фінансового доходу він сам собі ставить. Щира і відкрита бесіда допоможе зрозуміти чоловіка і прояснити помилки.
  • Надихнути чоловіка на втілення його інтересів і захоплень, на їхню можливу монетизацію. Так ви вб’єте двох зайців: зросте заробіток чоловіка, що порадує вас, а він реалізується і підвищить самооцінку.

  • Залишати на видному місці, ніби ненароком, книги з фінансового мислення. Можливо, він зацікавиться інвестуванням або чимось іще, якщо ви “випадково” залишите в комп’ютері незакритою потрібну вкладку або книжку на обідньому столі.
  • Малювати у свідомості свого чоловіка красиві картини спільного відпочинку, подорожей у ті місця, куди він хотів би потрапити. Підсильте це бажання реальними даними про те, скільки коштуватимуть квитки, проживання, побудуйте відповідний вам маршрут або список місць.
  • Візуалізувати себе і своє життя поруч із чоловіком, коли він уже досяг того фінансового рівня, про який ви мрієте. Складіть дошку бажань, де помістіть себе і чоловіка в бажаній атмосфері. Уявляйте, як вам там добре, у найдрібніших подробицях.
  • Показати приклад. Розвивайтеся в галузях, що вас цікавлять, або працюйте над своїми якостями, зовнішністю тощо. Покажіть, що ви себе цінуєте і не хочете стояти на місці, надихніть на це і чоловіка. Відпочиньте від його заробітку, і, можливо, відчувши свободу, він покаже себе з нового боку.
  • Вірити в чоловіка. Ви як ніхто інший знаєте, чим він пишається і що приносить йому радість. Хваліть його сильні сторони і відзначайте досягнення. Робіть компліменти його чарівності, розуму, відповідальності, сміливості тощо.

Намагайтеся саме надати сил чоловікові на нові звершення, а не маніпулювати ним. Маніпуляції в сім’ї нічим хорошим не закінчуються.

Помилки жінки, які призводять до того, що чоловік мало заробляє

Ви не підтримуєте чоловіка

Люди вважають людину близькою, якщо можуть розраховувати на її підтримку і розуміння в будь-яких життєвих обставинах. Особливо це важливо для чоловіка – знати, що обраниця на його боці. Відчуваючи її щиру прихильність, він може зробити все що завгодно для коханої. І зовсім навпаки відбувається в парах, де жінка тільки й робить, що “пиляє” свого чоловіка.

Навіщо напружуватися, якщо їй все одно не догодиш? Тому якщо ви налаштовані щодо коханого зовсім не позитивно, то не потрібно дивуватися, чому чоловік мало заробляє, а часу на роботі проводить більше, ніж треба. Він не поспішає додому до постійно незадоволеної дружини.

Ви витрачаєте занадто багато грошей і не вмієте жити за коштами

Жінці, яка не знає лічби грошам, завжди може здаватися, що їх мало, скільки б чоловік при цьому не заробляв. Гроші в неї не те що не накопичуються, а й не затримуються. Така всю місячну зарплату чоловіка може спокійно витратити на красиві туфельки.

Звичайно, з цим потрібно працювати, не вдаючись у крайнощі. Допомогти може розуміння стратегії маркетологів, які переконують людей купувати те, що ті самі б ніколи не придбали. Бачачи такі хитрощі, ви зможете їм протистояти.

Якщо не усунути цю проблему, невдоволення зростатиме не тільки з вашого боку, а й з боку чоловіка. Тому, якщо сім’я вам дорога, потрібно навчитися витрачати гроші доцільно, а можливо, десь і економити. У цьому немає нічого страшного, від раціонального споживання ви не станете бідняками чи скнаролюбцями, а, навпаки, покращите якість життя. Розумне витрачання товарів збереже і ваш шлюб, і природу.

Ви не виконуєте домашні обов’язки

Кожен хоче мати все і не робити для цього нічого. Багато дівчат, уявляючи собі ідеального чоловіка, не забувають наділяти його хазяйновитістю і бажанням допомагати майбутній дружині по дому. Можливо, десь і є такі екземпляри. Однак ви маєте розуміти: щоб добре заробляти, чоловікові доведеться вкладати багато сил і проводити більше часу на роботі. От і подумайте, чи до жіночих обов’язків йому буде?

Якщо при цьому ви сама пристрасно бажаєте не ходити на роботу, а опікуватися домом і дітьми, то маєте бути готові до того, що ця рутина повністю ляже на ваші плечі. Це справедливо й логічно, адже чоловікові теж доведеться працювати за двох. Утім, сучасна техніка значно спрощує життя домогосподаркам. Мийний робот-пилосос позбавить від виснажливого миття підлоги, мультиварка-скороварка – від довгого стояння біля плити, посудомийна машина – від миття посуду.

Ви не дивитеся на речі реально

Насправді, як би сильно ви не візуалізували багатство, далеко тільки на цьому не просунешся. Якщо ви живете в провінційному селищі міського типу, де стелею зарплати вважаються 50 тисяч, чекати від чоловіка грошей, вищих за цю планку, нерозумно.

Ви можете змиритися з реальністю і перестати розставляти меблі за феншуй, щоб наповнити будинок енергетикою багатства. Але якщо вас такий стан справ не влаштовує, то не завадить серйозно поговорити з чоловіком, спільно оцінити його шанси і перспективи більшого заробітку у великому місті. Але пам’ятайте, що це серйозні зміни, на які здатний далеко не кожен.

У тому, що чоловік мало заробляє, винен не завжди він сам. Так, йому може бути притаманна лінь, або він займається не тією справою, в якій би міг домогтися успіху, проте причиною низького заробітку чоловіка може бути і жінка. Особливо якщо вона постійно нагадує йому про це.

Оцініть статтю
Обери Успіх!