Чи зустрічали ви у своєму житті людей, яких у всьому супроводжує удача? Вони красиві, багаті, впевнені в собі. Здається, що їм належить увесь світ. То в чому секрет їхнього успіху? Відповідь криється в тому, як працює їхнє мислення.
Деякі вміють налаштовувати свою підсвідомість таким чином, щоб завжди мислити позитивно. А як відомо, ми притягуємо саме те, у що віримо. Люди, які щиро переконані, що в них усе добре, і вміють бути за це вдячними, і справді отримують від Всесвіту більше за інших. Що таке афірмації і яка їхня роль у житті та долі людини, розповімо далі.
- Що таке афірмація
- Як працюють афірмації
- Типи афірмацій
- Загальні позитивні твердження
- Спеціальні афірмації
- Позитивні твердження від першої особи
- Позитивні твердження від другої особи
- Позитивні твердження від третьої особи
- Причини неефективності афірмацій
- 6 правил написання афірмацій
- Правила роботи з афірмаціями
- Коли чекати позитивного ефекту від афірмацій
- 50 прикладів ефективних афірмацій
Що таке афірмація
Життям людини керують її думки. Від них залежить те, як вона бачить те, що відбувається, які шляхи вибирає, куди рухається. Для того щоб змінити своє існування, достатньо однієї єдиної думки. І від того, якою вона буде, залежить і якість життя.
Що таке слово “афірмація”? Це коротка фраза, що повторюється вголос, за допомогою якої можна змінювати якість життя, втілювати в реальність мрії, досягати цілей. Щоденні повторення афірмацій допомагають людині перепрограмувати свої думки.
Що таке афірмації простими словами – це думки, короткі фрази, промовлені вголос, які допомагають втілювати навіть найсміливіші мрії, досягати амбітних цілей. Щоденне повторення певних речень дає змогу перепрограмувати людську свідомість, змістивши кут зору з негативних настанов на позитивні події, що відбуваються щодня. Позитивне бачення стосується як власних вчинків, так і дій оточуючих та подій дня загалом. Завдяки цьому людина розуміє, як максимально корисно для себе використовувати те, що з нею трапляється.
Понад 100 років тому вперше про афірмації як про спосіб змінити життя заговорив французький психіатр Еміль Куе. Проте популярними вони стали завдяки Луїзі Гей, американській письменниці, авторці книги “Зціли своє життя”.
Як працюють афірмації
Отже, що таке афірмації? Це короткі твердження, які внаслідок щоденного повторення формують у підсвідомості людини потрібне ставлення до певних проблем. Крім того, вони замінюють негативні думки на позитивні, наділяють індивіда силою для того, щоб долати різні труднощі, зберігати душевний спокій.
Працюють афірмації таким чином:
- прибирають із підсвідомості негативні думки;
- замінюють їх позитивними, націлюючи на отримання бажаного результату;
- допомагають мозку сконцентруватися на потрібній меті.
Тобто афірмації – це позитивні, багаторазово повторювані твердження певної конструкції, які допомагають сформувати позитивні судження. Останні ж підвищують душевні та фізичні сили людини.
Для того щоб афірмації почали працювати, потрібен час. Одного дня або навіть тижня недостатньо, щоб змінити своє ставлення або переконання в будь-якій сфері життя. Однак регулярна робота з позитивними установками, незважаючи на зовнішні обставини, допомагає замістити в підсвідомості негативні переконання на позитивні.
Головний плюс афірмацій полягає в тому, що вони завжди працюють, причому використовувати їх можна в найрізноманітніших сферах життя. Потрібно тільки не забувати про регулярність практики. Проговорювати нові настанови необхідно щодня по кілька разів, водночас не переймаючись питанням про те, коли ж з’явиться результат.
Типи афірмацій
Афірмації підходять для будь-якої сфери життя, тобто з їхньою допомогою можна розв’язати будь-яку ситуацію.
Найчастіше використовують такі види афірмацій:
Загальні позитивні твердження
Такі афірмації підходять для того, щоб підвищити якість життя загалом. Наприклад: “Мене оточують тільки хороші люди”; “Я контролюю свої почуття й емоції”; “Я можу все, що захочу”; “Я сповнений сил і енергії”; “Я чиню правильно”; “Я можу впоратися з будь-якою ситуацією”.
У цю групу входять позитивні твердження на кожен день, що підвищують упевненість у собі, допомагають спокійно ставитися до того, що відбувається, дають змогу повірити в позитивну реальність.
Спеціальні афірмації
Що таке спеціальні афірмації? Це позитивні твердження, які допомагають опрацьовувати конкретну сферу життя, досягати певних цілей і вирішувати проблеми. Наприклад: “У мене струнка підтягнута фігура”; “Регулярні прогулянки допомагають мені бути здоровим”; “Я перебуваю в гармонійних стосунках”; “Я щасливий, виконуючи улюблену роботу”.
У цю групу входять афірмації, спрямовані на залучення в життя грошей, любові, творчості, подорожей, знань, а також для створення сім’ї, поліпшення здоров’я, просування кар’єрними сходами, самореалізації тощо.
Пам’ятайте, що починати вимовляти афірмації краще з займенника “Я”, хоча низка авторів допускає виголошення позитивних тверджень від другої і третьої особи.
Позитивні твердження від першої особи
Такий вид афірмацій – найпоширеніший: “Я успішно справляюся з усіма справами”, “Я, як магніт, притягую у своє життя щасливі події”, “Я завжди знаходжусь у центрі уваги й отримую від цього задоволення”.
Позитивні твердження від другої особи
Такі афірмації в психології краще використовувати таким чином – зробити аудіозапис позитивних установок і регулярно його слухати: “У тебе все і завжди виходить”, “Ти живеш у прекрасному місці і насолоджуєшся цим”, “Ти завжди у чудовому настрої”.
Позитивні твердження від третьої особи
Такі афірмації трапляються нечасто, проте їх також можна записувати на диктофон і прослуховувати для досягнення позитивних змін у житті: “(П. І. Б.) – найкращий працівник компанії”, “(П. І. Б.) може домогтися всього, чого захоче”, “(П. І. Б.) легко знаходить спільну мову з усіма”.
Причини неефективності афірмацій
Афірмації можуть не принести результату з трьох причин:
- Зайва самовпевненість людини. Наприклад, дівчина переконує себе в тому, що в неї прекрасна фігура. Однак при цьому продовжує їсти на ніч, ігнорує спорт, а прогулянкам пішки віддає перевагу поїздкам на таксі. Тобто для досягнення своєї мети вона не робить абсолютно ніяких кроків. Так, її самовпевненість може підсвідомо зчитуватися оточуючими, але реального ефекту все одно не буде, оскільки над собою вона не працює.
- Сумніви в ефективності афірмацій. Для того щоб позитивні твердження працювали, в їхню силу потрібно вірити. В іншому разі людина, яку мучать сумніви, швидко закине щоденні вправи, так і не побачивши результату.
- Відсутність системності та регулярності. Якщо вимовляти їх іноді, згадувати тільки час від часу, потрібного ефекту можна й не досягти.
6 правил написання афірмацій
Отже, що таке афірмації та як вони працюють? Для того щоб отримати результат, твердження потрібно скласти правильно.
Для початку розберемося з поняттями. Згідно з визначенням, що таке афірмації, під ними розуміють позитивні твердження, які повторюють регулярно до досягнення потрібного ефекту. Головні слова в цьому формулюванні, на які слід звернути увагу, – “позитивні” і “твердження”. Зупинимося на них докладніше.
По-перше, не слід вважати афірмації проханнями, зверненими до Бога або Всесвіту. Це заява про те, що людина вже має або чого бажає. Тобто вона стверджує: “Я – душа будь-якої компанії й насолоджуюся цим”, хоча насправді на будь-якій вечірці воліє тихо сидіти в кутку, боячись, що до неї хтось підійде. Наведена вище афірмація оголошує самій людині та Всесвіту про те, що вона – душа компанії, їй комфортно серед людей, вона легко спілкується з ними й отримує від цього задоволення. Це не самообман, а виверт, що допомагає створити в підсвідомості образ, який відповідає цьому бажанню.
Що таке афірмації і як ними користуватися? Для початку скласти позитивні твердження, керуюся такими правилами:
- Найсильніша частина твердження – займенник “Я”, з якого і треба її починати. Це свого роду сигнал для підсвідомості, що закликає працювати над подальшими словами афірмації. “Я” можна замінити на “мене”, “мені” тощо. Але установка має стосуватися людини особисто.
- Афірмації складаються в теперішньому часі. Мозок бачитиме цілі, наче вони вже досягнуті. Використання майбутнього часу, навпаки, налаштовує підсвідомість на очікування результату, і це очікування може розтягнутися на роки. Приклад того, що таке афірмація: “Я сповнена сил і життєвої енергії”.
- Твердження має бути позитивним. У ньому не можна використовувати частку “не” і негативні образи. Оскільки першу підсвідомість пропустить, а на образах якраз і зосередиться. Тобто афірмацію “Я не курю” варто замінити на “Я веду здоровий спосіб життя”.
- Афірмації мають бути короткими, оскільки їх простіше вимовляти та запам’ятовувати, а мозок легше їх сприйматиме.
- Для того щоб афірмації працювали, вони мають бути конкретними. Розмиті цілі складніше досягати, та й загалом незрозуміло, як оцінювати їхню досяжність. Замість “Я знаю іноземну мову” краще говорити: “Я читаю, пишу, слухаю і розумію іноземну мову на побутовому рівні”.
- Афірмації повинні мати емоційне забарвлення. Для цього треба уявити, що мета досягнута, потім визначити 1-2 основні емоції. Якщо складно зупинитися на конкретній, можна використовувати стани щастя та вдячності. Наприклад: “Я щаслива, що досягла ідеальної ваги 55 кг, і вдячна за це”.
Правила роботи з афірмаціями
Для того щоб афірмації працювали, потрібно дотримуватися певних правил:
- Не сміятися, навіть якщо на самому початку роботи вони здаватимуться смішними і безглуздими. Це просто опір підсвідомості майбутнім змінам. Потрібно хвалити себе, переконувати, що техніка працює, і результат неодмінно буде. Починати позитивне твердження краще з займенника “Я”, персоналізуючи всі наступні слова. Вимовляти їх треба в теперішньому часі: “Я легко спілкуюся з незнайомими людьми”, “Я запросто знаходжу спільну мову з начальством”, “Я – найуспішніший” тощо.
- Знаючи, що таке афірмації, ви вже розумієте, що в них немає місця таким словам, як “може”, “буде” і “не”. Речення мають бути простими й короткими, такими, що швидко вимовляються і легко запам’ятовуються. Занадто довгі запам’ятати і вимовити складніше, але ж робити це потрібно не по одному разу на день.
- Регулярність – запорука досягнення цілей через афірмації. Тільки після систематичних повторень підсвідомість почне твердити їх самостійно. Для того щоб накачати біцепси, необхідно ходити в спортзал планомірно, а не раз на кілька місяців. З позитивними твердженнями те ж саме, тільки прокачуються в цьому разі не м’язи, а підсвідомість. Повторюйте афірмації щодня по кілька хвилин вранці та ввечері, а краще повторюйте щоразу, як згадаєте про них. Тільки стежте за тим, щоб це заняття приносило задоволення, а не було в тягар.
- Афірмації краще працюватимуть, якщо, вимовляючи їх, усміхатися своєму відображенню в дзеркалі. Так настрій покращиться автоматично. Пам’ятайте про теперішній час і позитивні твердження без частки “не”. Можна написати їх на листочках і розвісити по дому, в машині, на робочому місці. Щоразу, натикаючись на них поглядом, вимовляти вголос.
Коли чекати позитивного ефекту від афірмацій
Для того щоб отримати ефект від афірмацій, їх треба писати щодня протягом 21 дня. Психологи кажуть, що саме 21 день необхідний для формування та закріплення нової звички. У цьому випадку йдеться про манеру позитивно мислити. Крім того, 21 вважалося священним числом, бо складається з трьох сімок. А 3 і 7 і в наші дні вважаються священними. Для православних трійка – троїчність світу, число Трійці – Бог Отець, Бог Син, Бог Святий Дух. Сімка – семеричність світу – сім відомих планет. Цифра 7 присутня в найрізноманітніших сферах життя. Наприклад, семиденний тиждень пов’язаний із семиденною зміною фаз Місяця.
Вважається, що 3 і 7 у числі 21 з’єднують матеріальний і божественний світи, оскільки число 3 пов’язане з божественним світом. Трійка вийде і в тому разі, якщо скласти цифри 2 + 1, що утворюють число 21. У цьому проявляється досконалість світу, в якому поєднано земне і божественне начала. Тобто з одного боку – присутня досконалість, а з іншого – людина може сама використовувати свій шанс.
Цікаво, що людина, стикаючись із числом 21, може змінити своє життя, зробити його кращим, щасливішим.
Отже, для того щоб афірмації подіяли, їх потрібно писати протягом 21 дня по 21 разу в один захід.
50 прикладів ефективних афірмацій
Що таке афірмації? Наведемо приклади відомих психологів. Можете використовувати ті, що наведені нижче, а можна складати свої, які краще відповідатимуть вашим цілям і бажанням:
- Моє життя сповнене гармонії, позитиву та щастя.
- Я завжди обираю те, що хочу.
- Я дякую Всесвіту за своє життя, я радію своєму життю.
- Я люблю свій характер, тіло і душу.
- Я відповідаю за все, що відбувається в моєму житті.
- Я перебуваю в цілковитій безпеці, Всесвіт піклується про мене.
- Я відчуваю тільки позитивні емоції.
- Я відчуваю спокій і впевненість у завтрашньому дні.
- Я перебуваю в душевній рівновазі.
- Моє життя наповнене позитивом.
- Я завжди ухвалюю зважені та правильні рішення.
- Я впевнено досягаю успіху.
- Я притягую у своє життя успіх і щастя.
- Моя опора – це моя сім’я.
- Я з вдячністю і радістю проходжу свій життєвий шлях.
- Я вдячний оточуючим за любов і тепло.
- Мені завжди допомагає мій внутрішній голос.
- Я з легкістю вирішую будь-які проблеми.
- Я вдячний і за помилки, і за успіхи, бо вони – мій життєвий досвід.
- Я щодня змінююся на краще.
- Щодня в моєму житті стає все більше любові та радості.
- Я живу у своє задоволення.
- Моє життя успішне і повноцінне.
- Я відпускаю минуле і будую майбутнє.
- Я вдячний Всесвіту за своє міцне здоров’я.
- Я завжди ставлю великі цілі і впевнено їх досягаю.
- Моє життя успішне й унікальне.
- Щодня я зростаю і розвиваюся.
- Я наповнений яскравими емоціями і почуттями.
- Усередині мене спокій.
- Я можу купити собі все, що захочу.
- Я захоплююся собою.
- Я завжди роблю правильно, мій внутрішній голос це підтверджує.
- Я з вдячністю приймаю те, що підносить мені життя.
- Моє життя наповнене щастям.
- Моє тіло і світ перебувають у повній гармонії.
- Я спокійно ставлюся до всього, що відбувається в моєму житті.
- Я живу і насолоджуюся сьогоденням.
- Я мрію, і мої мрії збуваються.
- Я сам будую своє життя.
- Моє тіло і зовнішній світ перебувають у повній довірі.
- Я легко приймаю те нове, що приходить у моє життя.
- Моя сім’я і діти люблять мене і поважають.
- Я легко справляюся зі своїми проблемами.
- У мене прекрасне сильне здорове тіло.
- Гроші приходять у моє життя легко і швидко.
- Я завжди досягаю цілей, я вірю у свій успіх.
- Моя успішність помітна оточуючим.
- Рідні підтримують мене у всіх починаннях.
- Я живу щасливим успішним розміреним життям.
Хочете змінити на краще своє життя? Почніть із мислення. Не дарма кажуть про те, що думки матеріальні, саме вони багато в чому визначають те, як ми живемо. Варто повірити, що щасливі зміни можливі, і вони почнуть відбуватися. Проявіть терпіння і будьте вдячні, ось побачите, це працює.