Кожен із нас на початку нового року ставить цілі. Ми знаємо мільйони методик, як ставити цілі правильно, щоб зуміти їх реалізувати. Але часто в нас не виходить, і наприкінці року ми неминуче відчуваємо розчарування. Лайфстайл – коуч Крістіан Ворго пропонує нестандартний метод постановки цілей, щоб ми точно відчули результат.
Не завжди виходить точно дотримуватися графіків і виконувати дані собі обіцянки. Постановка цілей за системою S.M.A.R.T. допоможе збільшити ймовірність досягнення запланованого, а результат приємно здивує наприкінці року.
Пропоновані нижче 12 ідей для саморозвитку можна пріоритизувати відповідно до індивідуальних потреб і самостійно перевірити, наскільки зросте продуктивність та успішність за 2023 рік.
- Читаємо одну книжку щомісяця
- Приділяємо більше часу опрацюванню глибоких м’язів
- Позбавляємося непотрібних речей
- Пробуємо нові рецепти
- Набуваємо нових навичок
- Формуємо одну нову корисну звичку щомісяця
- Здійснюємо добрі вчинки
- Вчимося прощати, як оточуючих, так і себе
- Розбираємо гардероб
- Робимо свій дім затишнішим
- Створюємо свій ідеальний ранок
- Відписуємося від непотрібних розсилок
Читаємо одну книжку щомісяця
Самоосвіта – важлива частина процесу безперервного навчання та розширення кругозору. Читання ж допомагає зрозуміти, яким чином ідея перетворюється на спонукання і змушує людину діяти. Читаючи одну книжку на місяць, за рік можна подужати цілих 12 нових книжок з неймовірними ідеями для втілення.
Можна скласти собі план і чергувати художню літературу з профільною або психологічною. Щоб це заняття не набридло, потрібно обирати ті книжки, які будуть цікаві та корисні особисто вам.
Приділяємо більше часу опрацюванню глибоких м’язів
Фітнес – невід’ємна частина здорового життя, але часто приділяється недостатня увага м’язам кора – м’язам стегон, живота і спини. Саме там формується впевненість у собі на фізичному рівні. Тому обов’язково потрібно додати вправи на ці групи м’язів у свій розклад тренувань.
Позбавляємося непотрібних речей
Протягом року в кожного накопичується безліч непотрібних речей. Замість того щоб тонути в них, віддаємо ті речі, які давно не використовуються, на благодійність. А якщо хочеться бути ще більш проактивним і не дозволяти покладам формуватися, то можна взяти за правило віддавати одну непотрібну річ щоразу, коли купується щось нове відповідного розміру.
Таким чином, ми і витрачати гроші станемо більш усвідомлено, і знатимемо, що ті речі, які нас оточують, точно нам потрібні.
Пробуємо нові рецепти
Як часто змінюється наше меню? Багато людей постійно ходять в одні й ті самі ресторани та готують одні й ті самі страви вдома. Тому варто періодично пробувати щось нове і незвичне для наших смакових рецепторів. Можна взяти рецепт цікавої локальної страви та повторити його в себе на кухні.
З таким підходом єдиною постійною стравою в меню залишиться тільки улюблена піца з доставки і кава вранці, і то як ритуал. Але ж відомо, що їжа – одне з перших джерел отримання задоволення. Тобто ми безумовно станемо щасливішими, практикуючи готування і пробуючи нові страви.
Набуваємо нових навичок
Для розширення своїх можливостей завжди корисно освоїти нову навичку або поліпшити стару. Немає межі досконалості, і що далі ми відсуваємо межі своєї зони комфорту, то краще почуваємося в кінцевому підсумку.
Можна брати уроки вокалу і стати зіркою караоке, можна досконало опанувати мистецтвом танго, а можна навчитися писати круті тексти. Будь-яка нова навичка дає нам можливість вирости у власних очах.
Формуємо одну нову корисну звичку щомісяця
В основі здорового способу життя лежить дотримання встановлених правил і сталість. Регулярне додавання до вже сформованих звичок ще однієї сприяє поліпшенню самопочуття і допомагає підтримувати здоров’я, особливо в старшому віці. Головна помилка тих, хто стає на цей шлях, – прагнення вбудувати у своє життя все найкраще одразу. Краще поступово і дбайливо до себе. І звісно, із задоволенням.
Здійснюємо добрі вчинки
Неважливо, що відбувається у світі. Кожному з нас під силу здивувати ближнього раптовим актом турботи й доброти. Ворожість і гордовите ставлення легко замінюються простягнутою як знак підтримки рукою. Науково доведено: добрі справи роблять нас щасливішими.
Вчимося прощати, як оточуючих, так і себе
Коли наші почуття зачіпають, буває важко пробачити кривднику і забути про цю ситуацію. Але якщо постійно, день за днем, дозволяти образі руйнувати все хороше, що є в нашому житті, краще точно не стане. Тож відпускаємо все погане і вчимося щиро прощати для покращення свого ж психологічного стану. А також ставимося до своїх помилок більш поблажливо.
Розбираємо гардероб
Часто, дивлячись на забиту одягом шафу, ми змушені констатувати, що нам абсолютно нічого вдягнути. Здебільшого це відбувається тому, що частина хороших речей безнадійно похована під шаром невідповідного нам одягу. На видноті постійно одне й те саме, що ми носимо щодня. Тож наводимо лад у шафі й віддаємо нужденним те, що не підходить за розміром або не приносить радості. Крім того, розбір гардероба часто допомагає впорядкувати думки.
Робимо свій дім затишнішим
У своєму домі постійно хочеться щось поліпшити, але часу вічно не вистачає, і всі ідеї відкладаються в довгий ящик. Беремо за правило реалізовувати одну з них щомісяця: організовуємо систему зберігання постільної білизни та ковдр, вішаємо нові картини, міняємо світильники у вітальні. До кінця року будинок сильно зміниться і надихатиме на нові звершення.
Створюємо свій ідеальний ранок
Ранок – найважливіша частина доби. Тому варто впорядкувати ранкову рутину таким чином, щоб вона давала заряд позитиву на весь день, що залишився. Підйом в один і той самий час (навіть у вихідні), підготовка всього необхідного з вечора, склянка води перед підйомом з ліжка – все це допоможе змінити ранок на краще. Але не варто нічого робити через силу, кожна дія має приносити задоволення. Якщо у вас вільний графік, то знайдіть оптимальний час підйому, щоб висипатися і встигати робити всі справи.
Відписуємося від непотрібних розсилок
Складно уявити людину, яку радував би нескінченний потік вхідних листів і спаму. Безжально відписуємося від усього, що не було корисним протягом місяця. У крайньому разі, завжди можна буде підписатися знову. Наведення ладу в папці “вхідні” дає більше часу займатися тим, що дійсно важливо, і значно підвищує продуктивність.
Отже, ставимо цілі, які важливі саме для нас і знаходять великий відгук у нашому серці, додаємо більше конкретики, концентруємося на їхньому досягненні та дивуємося тому, наскільки сильно вдасться вирости в новому році! І нехай новий рік буде новим радісним етапом у нашому житті.