Карта візуалізації бажань: як правильно з нею працювати

Саморозвиток

Карта візуалізації бажань допомагає збутися задуманому. Насправді в ній немає ніякої магії, це просто дороговказ, орієнтир на дорозі до поставлених цілей. Цей метод допомагає сфокусуватися на тому, що по-справжньому важливо.

Точне формулювання бажань уже допомагає спрямовувати енергію в потрібне русло. Як то кажуть, не можеш іти в напрямку до мети, повзи до неї, не можеш повзти, ляж у її бік. Перенесення бажань на карту візуалізації посилює ефект. Про те, як її створити, читайте в нашому матеріалі.

Правила створення карти візуалізації бажань

Наше життя є таким, яким його створила наша підсвідомість. І це доведений наукою факт. Бажання людини йдуть у підсвідомість і звідти транслюються у Всесвіт. Однак часто формулювання бажань у підсвідомості дещо спотворюється, оскільки підсвідомість інтерпретує їх по-своєму. У результаті Всесвіт дає нам не зовсім те, що ми хотіли.

Але будь-яка людина здатна керувати процесом передавання бажань, якщо уважно ставитиметься до формулювання своїх запитів, які мають бути чіткими й однозначними. Карта візуалізації бажань стає своєрідною основою, відправною точкою, що фіксує бажані об’єкти або події в наочному вигляді. Відомо, що підсвідомість людини сприймає візуальні образи краще, ніж їхній словесний опис.

Якщо говорити про карту бажань у буквальному трактуванні, то це набір картинок, зображень на дошці, розташованій на видному місці. Такому, де ви могли б бачити її щодня для нагадування про ваші бажання.

Якщо ви вирішили створити карту візуалізації бажань, то потрібно знати, як зробити це правильно:

  • Серйозно поставтеся до складання своїх бажань. Не варто вибирати для карти фотографії палаців, дорогих машин, чудових яхт тільки тому, що вони привернули вашу увагу красою та розкішшю.
  • Ваші бажання не повинні завдавати шкоди вам або оточуючим людям.
  • Вказуйте в карті тільки ті мрії, які справді є значущими для вас, до здійснення яких ви прагнете. Якщо в глибині душі ви розумієте, що бажання, які ви загадуєте, не такі вже й важливі, то вони або не збудуться, або втіляться в життя не в тому вигляді, як би вам хотілося.
  • Якщо під час загадування бажання ви відчуваєте всередині себе дискомфорт, то це сигнал до того, щоб переглянути свої цілі. Важливо, щоб мрії викликали у вас тільки позитивні емоції.
  • Експерти радять уникати складання карти в електронному вигляді. Зроблена власними руками, вона нестиме енергію та заряджатиме нею ваші бажання.

Ідея складання карти бажань полягає в тому, що ви візуалізуєте образи того життя, до якого прагнете: в якому будинку ви хочете жити, чого розраховуєте досягти в професії, який вигляд ви хочете мати, якого партнера бачите поруч із собою. У результаті візуалізування ваше життя змінюватиметься відповідно до образів, зафіксованих у карті. Багато відомих людей скористалися цим методом і підтверджують його ефективність. Серед них, наприклад, Дрю Беррімор, Бейонсе, Кеті Перрі, Опра Вінфрі, Джим Керрі, Еллен Дедженерес та інші.

Створюючи дошку бажань, ви занурюєтеся у творчий процес планування на довгострокову та короткострокову перспективу. Завдяки дошці візуалізації ви зможете, як то кажуть, зловити хвилю!

Фахівці сучасної психології також підтверджують ефективність практики зі створення карти візуалізації бажань. Психолог Тімоті Шарп каже, що чим більше людина думає про хороше, тим більше вона спостерігає позитивних результатів у своєму реальному житті.

Власники бізнесу також можуть складати карту бажань, яка допоможе більш успішно розвивати свою справу. TD Bank провів опитування понад 1100 осіб і 500 власників малого бізнесу. За підсумками з’ясувалося, що впевненість у досягненні цілей у тих респондентів, які знають про дошки бажань і роблять їх, удвічі вища, ніж у тих, хто не робить цього. Згідно з результатами опитування 82 % власників малого бізнесу, які складали карти бажань, змогли досягти приблизно половини цілей, візуалізованих на дошці.

Карта візуалізації бажань за феншуй

Правила складання карти бажань ґрунтуються на філософії феншуй. Це не означає, що вам доведеться робити перестановку меблів у будинку, як багато хто це уявляє. Феншуй вчить гармонізувати простір навколо себе і душевний стан усередині.

Стародавня китайська філософія пов’язує всі події, що трапляються в житті, з рухом життєвої енергії Ци. Створивши сприятливий простір для її течії за допомогою правильного розташування кольорів і елементів (земля, вода, метал, вогонь і дерево), ми тим самим продукуємо для неї оптимальні умови. А це, своєю чергою, приверне в наше життя потік достатку і здоров’я.

Феншуй – це зрештою не стільки про зовнішні зміни, скільки про внутрішні. Для залучення сприятливої енергії у своє життя людині самій потрібно буде прагнути бути кращою і позбавляти свою свідомість несприятливих думок. Карта бажань допоможе не тільки усвідомити, що ви хочете, а й допоможе вам зрозуміти себе і почати змінювати щось у своєму житті на краще.

Якщо ви задумалися про створення своєї карти візуалізації бажань, то, напевно, захочете й чітко розуміти, як зробити її правильно. Дошка бажань обов’язково має складатися з дев’яти секторів, званих “вісім триграм” або “багуа” в даоській космології (вісім розміщено по колу й один – у центрі).

Кожен такий сектор символізує одну з сфер нашого життя і має власне енергетичне поле та характеристики.

  • 1-й сектор символізує багатство.Відповідає за матеріальне благополуччя, збільшення доходу, удачу в бізнесі. Розміщуйте в цьому секторі бажання, пов’язані з матеріальними благами, такими як гроші, автомобіль, будинок.
  • 2-й сектор управляє славою і лідерством.Розміщуйте тут свої бажання стати успішним керівником, знаменитим спортсменом, відомим письменником.
  • 3-й сектор – це кохання, шлюб.У цьому секторі можна розташувати фото чоловіка, типаж якого є для вас зовні привабливим; зображення обручок, вінчальної сукні, сердечок тощо.
  • 4-й сектор відповідає за сім’ю й улюбленців, якщо ваші стосунки з батьками залишають бажати кращого або ви не можете знайти спільну мову зі своїми дітьми – розмістіть тут фото, на яких ви всі разом і щасливі. Наклейте сюди зображення домашнього улюбленця, якого ви мрієте завести.
  • 5-й сектор символізує здоров’я. У центрі помістіть свою фотографію, на якій ви собі подобаєтеся. Якщо у вас є побажання щодо поліпшення своєї зовнішності, можете за допомогою “Фотошопа” створити собі бажаний образ.
  • 6-й сектор – це діти та хобі.Якщо ви плануєте дитину, наклейте в цю частину карти симпатичне немовля. Якщо діти ще не входять у ваші плани, поміщайте сюди все, що пов’язано з творчістю.
  • 7-й сектор відповідає за навчання й освіту. Для охочих вступити до престижного університету, магістратури або успішно пройти курси підвищення кваліфікації.
  • 8-й сектор – кар’єра. У цьому секторі розміщуйте все, що пов’язано з професією, місцем роботи, відкриттям своєї справи.
  • 9-й сектор – подорожі. Помістіть тут фото тих місць, у яких вам хотілося б побувати.

6 етапів створення карти візуалізації бажань

Спочатку напишіть собі список зі 100 бажань: від найменших до глобальних. Далі проаналізуйте їх і виберіть найважливіші для вас, а також ті, реалізувати які ви хотіли б протягом найближчих 1-3 років. Робити карту бажань на довший термін не рекомендується. Якщо ви не плануєте дитину в найближчі 1-3 роки, то не потрібно вклеювати картинку, на якій зображено вас із немовлям на руках.

На карті візуалізації бажань можна розміщувати як картинки, так і мотивуючі написи. При цьому звертайте увагу, щоб мрії були сформульовані чітко. Якщо потрібно використовувати числа, вони мають бути конкретними, а не приблизними. Не вживайте заперечення. Наприклад, замість “Я не хворію” потрібно написати “Я здоровий”, замість “Я більше не гладшаю” – “Моя вага зберігається на стабільному рівні”, замість “Я не сварячись із чоловіком” – “Між мною та чоловіком панують порозуміння та злагода”.

  • Підберіть картинки для карти бажань

Дошку бажань зазвичай складають на майбутній рік. Якщо ви зараз якраз думаєте над цілями на 2023 рік, то саме час зробити карту візуалізації бажань. Для її створення вам знадобляться зображення об’єктів, що відповідають вашим мріям. Це можуть бути фотографії, картинки або слова, вирізані з журналів і газет. Можна використовувати цілі сторінки з книг або листівки. Якщо будете приклеювати фотографії з особистого архіву, то краще використовувати рН-нейтральний (безкислотний) клей, щоб їх не зіпсувати. Обов’язково заповнюйте кожен сектор карти, не залишайте порожніх, бо це порушить рівновагу.

  • Виберіть відповідну основу для карти бажань

Дайте волю своїй фантазії! Можете пошукати відповідний матеріал у гаражі або на балконі, можливо, там знайдеться підходяща вам дошка, полотно або рамка. Можна купити в магазині коркову дошку або використати винні пробки і зробити основу своїми руками.

Можете наклеювати фото і картинки на звичайний ватман або навіть просто приколоти їх на стіну. Дехто віддає перевагу карті в електронному вигляді, створює плакати у фоторедакторі, а потім виносять їх на робочий стіл комп’ютера.

Можливо, вам сподобається ідея зробити карту 2 в 1! Тоді ви отримаєте не тільки карту візуалізації бажань, а й дашборд для щоденних завдань. Або можете придумати карту бажань для всієї родини і помістити її на найвиднішому місці в кухні. Для такої карти вам знадобиться фоторамка розміром 16 × 20 см, картинки, фотографії, клей, двосторонній скотч, маркер, що стирається.

  • Залучайте дітей для створення карти бажань

Складання карти бажань може стати захопливим заняттям для вашої дитини, яке займе її на кілька вечорів. Нехай вона намалює карту бажань або можете створити її разом, використовуючи для цього редактор Canva. Не домагайтеся всіма силами від сина чи доньки дотримання всіх правил під час складання дошки візуалізації. Нехай спільне проведення часу або намальована ним карта допоможе вам краще зрозуміти свою дитину і дізнатися про її мрії.

  • Підберіть найкраще місце для розміщення карти бажань

Не потрібно думати, що для вибору місця розміщення карти бажань також потрібно застосовувати закони феншуй. Поспостерігайте протягом кількох днів, куди найчастіше падає ваш погляд. Це й буде найкращим місцем для розміщення карти візуалізації бажань. Можливо, ви оберете стіну навпроти свого робочого столу.

Якщо ж у вас зовсім немає часу або вам просто не хочеться витратити цілий вечір на вирізання та приклеювання картинок, то оберіть простіший спосіб. Візьміть готовий шаблон або використовуйте розмір 1920×1080 у редакторі Canva і створіть карту бажань відповідно до вподобаного вами дизайну. Ви отримаєте чудове тло для робочого столу, яке до того ж візуалізує ваші бажання і допоможе їм збутися.

  • Візуалізуйте свої бажання

Щоб мрії збулися, важливо візуалізувати не тільки бажані об’єкти, а й зробити наочним сам процес досягнення цілей. Цей факт підтвердили дослідження, проведені психологами.

Психологи Каліфорнійського університету Шеллі Тейлор і Лієн Фам провели наступне дослідження: першокурсникам коледжу запропонували протягом 5-7 днів візуалізувати або тільки бажаний результат навчання (хорошу оцінку за іспит), або сам процес, спрямований на отримання хорошої оцінки. Виявилося, що візуалізація бажаного результату була менш ефективною, ніж уявне представлення процесу підвищення успішності.

Під час роботи з картою візуалізації бажань слід враховувати цей важливий висновок дослідників. Замість мрій про посаду керівника уявляйте, яким чином ви домагатиметеся результату, який приведе вас до просування кар’єрними сходами.

Активація карти бажань

Коли процес створення карти візуалізації бажань завершено, її потрібно буде активувати, щоб дати поштовх до початку роботи. Що для цього зробити? Усе просто. Розмістіть у відповідному секторі карти фотографію або картинку бажання, яке можливо легко реалізувати в короткий термін. Наприклад: купити нову сукню, зустрітися з друзями, з’їздити на екскурсію тощо. Щойно це бажання здійсниться, карта бажань активується й почне свою дію.

Поради експертів:

  • Усі сектори карти візуалізації бажань мають бути заповнені. Порожнеча навіть в одній області призведе до порушення гармонії та виникнення дисбалансу. Це далі спричинить виникнення проблем в інших секторах.
  • Не поміщайте одне й те саме бажання відразу у двох-чотирьох секторах.
  • Повісьте карту осторонь від сторонніх очей, так, щоб її не було видно одразу під час входу в будинок. Не всяка людина має гарну енергетику.
  • Пам’ятайте, що найсприятливіший час для створення карти візуалізації бажань – два тижні після Китайського нового року (16 лютого). Але якщо ви не встигли зробити карту в цей час або він уже минув, не засмучуйтеся. Працюйте над створенням карти в період Місяця, що зростає.
  • Карта візуалізації бажань зазвичай складається на один – три роки. Якщо всі бажання здійснилися раніше цього терміну і карта своє завдання виконала, то сміливо замінюйте її на нову. При цьому пам’ятайте, що в один момент часу можна мати тільки одну карту бажань.

Як бачимо, створення карти бажань – це процес до певної міри медитативний, що вимагає занурення в себе і дає змогу налаштуватися на потрібну хвилю. Щоб зробити карту, яка працюватиме, потрібно чітко усвідомлювати свої справжні бажання, щоб розуміти, чого саме хочеться досягти. Люди часто помиляються, думаючи, що межа їхніх мрій – це розкіш і світова слава, хоча насправді в глибині душі прагнуть внутрішнього комфорту й усамітнення. Що саме ви хочете по-справжньому – усвідомити це вам допоможе карта візуалізації бажань.

Оцініть статтю
Обери Успіх!