Як перестати тупити, поради від психолога

Саморозвиток

Багато хто каже, що перестати тупити й бути дурним неможливо. Що розум дається людині від народження. Але це не правда. Мозок можна і потрібно тренувати й розвивати. Стати розумнішим зможе кожен. У цій статті розбираємо причини тупості, як їх побороти.

Причини тупості

Так відбувається, тому що дуже велика кількість людей перестають займатися своїм розвитком після навчання у ВНЗ, а багато хто навіть під час навчання у ВНЗ.

Школа

Поки ми вчимося в школі, у нас відбувається дуже сильний розвиток, тобто так чи інакше все одно ми вчимо предмет. У нас працюють мізки, навіть придумати, як зробити собі шпаргалку або як скласти іспит, щоб його не вчити – це дуже сильна мозкова активність плюс ми ходимо в якісь секції. Загалом, на цьому етапі в людей найсильніша мозкова активність.

ВНЗ

Добре, провчилися у школі, багато хто йде до інституту, не всі, звісно, але багато хто йде вчитися до ВНЗ. Там теж є мозкова активність, у принципі схожа, тому що теж є іспити, заліки, теж треба вчити, потрібно готуватися. Загалом, тут також присутня мозкова активність, ви все одно своєю особистістю, але хоч трошки займаєтеся і навіть якщо не займаєтеся, ваш мозок активний.

Робота.

Далі відбувається найцікавіше. Або на середині навчання у ВНЗ, коли все вже ніби по накатаній і нічого нового не відбувається в плані мозкової активності, або після навчання у ВНЗ відбувається різкий спад. Тому що людина знаходить роботу, йде працювати, там у неї йде невелика мозкова активність у перші дні, тому що там потрібно облаштуватися, зрозуміти, як працювати. Але потім мозкова активність взагалі не рухається, тому що, нічого не відбувається. На роботі все одне й те саме, ви робите все одне й те саме, приходите додому і дивитеся один і той самий телевізор, в інтернеті дивитеся одне й те саме, нічого не відбувається з погляду розвитку себе. Це головна причина.

І якщо ви підійдете до людини й запитаєте, що вона робила після навчання в інституті, то в 95% вам скажуть, що вона працювала. Вона не була ні на яких курсах, ні на яких тренінгах, просто працювала, а мізки в цей час дерев’яніли. Поки він навчався в школі, він був активний, розглядав різні думки та думки, навіть читаючи книжки, але потім тільки робота та однотипні дні. З такими людьми не цікаво розмовляти, тому що вони багато чого втрачають.

Поки ви молоді, поки ви навчаєтеся і розвиваєтеся, у вас у мізках формуються нові нейронні канали, нові нейронні мережі, у вас там новий рух, але коли ви постійно робите одне й те саме, цього руху не відбувається, і, відповідно, мозок відучується розвивати ці нейронні канали та зв’язки.

Ознаки тупості людини: як перестати тупити й почати думати

Не читання книжок

Банальна річ, але не всі люди це роблять. Саме читання розширює словниковий запас, штовхає ваш мозок на роздуми. Ви можете почати з 1 книжки на тиждень. По 10 сторінок на день. Потім збільшувати. Вам самим сподобається ця справа.

Керівництво порадами з інтернету

Звісно, тут багато корисної інформації. Але не забувайте, що ситуації бувають різні й вирішити їх одним способом не можна. Краще натомість сядьте і подумайте над своєю ситуацією. Подумайте, щоб робила та людина, на яку ви завжди рівняєтеся.

Відсутність інтересів

У дурної людини немає улюбленого хобі. Вона не цікавиться тим, що відбувається. Просто “сидить на дивані” і не розвивається.

Немає відповідальності

Її немає, тому що людина не хоче брати її на себе. Адже для цього треба подумати, продумати всі кроки, напружити себе, побудувати плани й спілкуватися з іншими людьми.

Невміння висловлювати свої думки

Через відсутність словникового запасу ви не можете висловити думку, навіть пояснюючи просту річ. Тому що мозок перестав уже думати. Через такий спосіб життя, мозок весь час відпочиває. Це не завжди добре.

Висновок

Як перестати тупити та говорити дурниці? Потрібно займатися собою. Тут немає жодного секрету, не важливо, скільки вам років, постійно потрібно займатися собою, постійно потрібно читати книжки, хоча б раз на пів року вивчатися чогось нового, потрібно мати хобі, яке вплине на вашу мозкову активність, потрібно займатися. Ніколи не буде такої точки, де ви скажете, що все, я розвинувся, мені достатньо. Це незбагненна мета.

Усі дії розвиватимуть ваш мозок і не дозволять вам стати тупим, дурненьким тощо.

Оцініть статтю
Обери Успіх!