Як знайти призначення, щоб почуватися на своєму місці, знають далеко не всі. Хоча це дуже важливо для гармонії всередині себе і з навколишнім світом. Коли ми робимо те, заради чого прийшли в цей світ, почуваємося справді потрібними та щасливими. Люди, яким вдалося усвідомити своє покликання, займаються улюбленою справою, що приносить внутрішню задоволеність, благо оточуючим і фінансову незалежність.
Якщо вам набридло триматися за місце на ненависній роботі, займатися тим, що не приносить жодного задоволення, якщо ви мрієте прокидатися зранку з посмішкою і максимально реалізувати себе в суспільстві, то наша стаття обов’язкова до прочитання.
Що таке призначення і чому так важливо його знайти
На планеті проживає близько семи мільярдів людей. Кожен має свою індивідуальну історію, виконує відведену йому роль у кругообігу життєвих подій. Будь-яка людина наділена свідомістю, природними якостями і талантами, має право вибору, тому може будувати своє життя, спираючись на свій потенціал.
За ідеального життєвого розкладу вибір професійної діяльності відповідає індивідуальності, людина з натхненням виконує свою роботу, приносячи користь собі та світу. Дивлячись на неї, здається, що весь Всесвіт допомагає їй розвиватися і досягати успіху в улюбленій справі. Можна сміливо сказати: вона точно знайшла своє призначення.
У певний життєвий момент людину починають відвідувати думки: як знайти своє призначення в роботі? Навіть усвідомлення, що звична професія не приносить задоволення і зміни неминучі, все одно не позбавляє сумнівів щодо зміни звичного укладу життя:
- “Професію обрав невдало, але для змін уже пізно, тому доведеться продовжувати”. Думками про те, що пізно щось змінювати, намагаються виправдати страхи перед новизною, адже кожна зміна – вихід із зони комфорту. Потрібно відкинути сумніви і надихнутися історією людей, які зважилися перевернути своє життя вже в зрілому віці.
- “Я б хотів змінити вид діяльності, але не зможу нормально заробляти”. Домогтися фінансового успіху можна фактично в будь-якій сфері. Важливо правильно реалізувати потенціал і бути впевненим у своїх діях.
- “У мене немає відповідної освіти”. Стереотип, якому немає місця в сучасному світі. Сьогодні існує маса курсів і програм для отримання нових знань. Освоїти бажану професію можна за кілька місяців. Цілеспрямованість і бажання – головні супутники дії.
- “Страшно починати з нуля”. Змінювати життя на краще, слідуючи своїм бажанням, ніколи не пізно. Спробуйте на папері провести паралель між сьогоденням і майбутнім. Проаналізуйте свої дії та опишіть, яким буде ваше життя через десять років, якщо ви залишите все як є і здастеся перед страхом змін. Також спробуйте уявити своє ідеальне життя, якщо ви наважитеся сьогодні змінити все в бік бажаного. Порівнявши два описані життя, зробити перший крок до змін буде простіше.
Покрокове керівництво з пошуку свого призначення
Найімовірніше, існує багато занять, які вас цікавлять, і сфер діяльності, які приваблюють. Але призначення – єдине. Доведеться приділити багато часу, щоб зрозуміти, як знайти своє призначення. Приступимо.
1. Насамперед озбройтеся ручкою і папером.
Потрібно чесно відповісти на деякі запитання. Свої думки пишіть на білий аркуш паперу. Розбірливий почерк і акуратність у написанні допоможуть вам швидко проаналізувати інформацію.
Тепер приступимо. Нижче наведено список запитань, які потрібно поставити собі. Вони допоможуть розгадати вашу особистість і наблизитися до розуміння свого призначення.
Покопайтеся в пам’яті та згадайте заняття, які приносять вам задоволення. Що вас захоплювало в дитинстві, юнацтві, якісь захоплення ви, можливо, занедбали, а щось має продовження в сьогоденні – записуйте абсолютно все, без таємниць перед собою, викладайте кожну думку, що крутиться в голові.
- Чого я хотів би навчитися?
Уявіть, що вам випав шанс зробити крок назустріч собі й освоїти бажані навички. Виключіть думки про втрачений час, невідповідний вік. Пропишіть п’ять навичок, які ви хочете освоїти. Перевірте, чи є у вашому місті тренінги, секції, які навчають обраних навичок. Можливо, ви знайдете відповідні онлайн-курси або вебінари й опануєте професію, не виходячи з дому.
Проаналізуйте і випишіть заняття, що даються вам на ура. Ретельно покопайтеся в собі і не приховуйте своїх достоїнств. Можливо, допоможе думка рідних і друзів.
- Які сфери мені цікаві?
Подумайте, що вас цікавить. Про що любите читати, дивитися? Що вам цікаво? Може, ви із захопленням дивитеся кулінарні телепередачі або знаєте все про сучасні автомобілі? Або ви із задоволенням вриваєтеся в нову подорож і вам подобається досліджувати світ? Не виключено, що в інтересах таїться призначення.
- Ким я мріяв стати в дитинстві?
Буває, що знайти своє призначення можна, згадавши дитячі мрії. Поверніться в минуле і згадайте, що вас захоплювало в дитинстві, в які ігри грали, які предмети подобалися в школі, про що найчастіше запитували в дорослих. Складіть список дитячих фантазій і уявіть, що вони реальні.
- Чим би я займався, якби був багатий?
Уявіть, що ви забезпечені до кінця життя і зовсім не потребуєте грошей. Подумайте, чим хотіли б займатися, якщо відпало питання заробітку.
- Чим би я займався, якби це був мій останній день?
Ми дійшли до найголовнішого питання, яке змінило життя багатьох людей. Заплющте очі й уявіть, що у вас залишився єдиний день у житті. Подумайте, на що б ви витратили дорогоцінні 24 години? Подумки намалюйте заняття, якому ви присвятили останні миті. Можливо, це допоможе і вам відповісти на запитання, як знайти своє призначення.
2. Аналізуємо результат.
Перенесіть написане на чистий аркуш, акуратно оформивши. Ви тримаєте в руках відповідь на запитання про ваше призначення. Проаналізуйте: яка сфера найчастіше згадується? На якій зайнятості робиться наголос? Залиште в списку тільки найзаповітнішу і найціннішу інформацію, зрозумійте, що викликає найбільший відгук у душі. Найбажаніше і є ваше призначення.
3. Втілюємо в життя.
Пошук призначення – відповідальна справа. Якщо сумніваєтеся з приводу правильно зробленого вибору, нічого страшного. Часом дати собі час – найкраще рішення. Не поспішайте.
Якщо ви точно визначилися і впевнені у виборі, починайте діяти! Вивчіть нову професію, проаналізуйте, з чого почати, приділяйте щоденно час навчанню, намагайтеся завести знайомства з людьми, які вже освоїли нове для вас ремесло. Не бійтеся труднощів, ідіть у нове життя впевненими кроками.
Ви починаєте шлях дорогою вашого призначення. Йти в правильному напрямку – вже щастя. Нехай дослідження вашої індивідуальності принесе вам успіх і благополуччя в обраній сфері!
5 порад щодо пошуку свого призначення
1. Довіряйте своїм справжнім бажанням.
У кожному з нас закладені неповторні таланти та індивідуальні особливості. Пошук себе – ключовий момент у житті людини. Будь-хто хотів би прожити життя, розкривши всі аспекти своєї особистості, приносячи користь світу навколо. Ми приходимо в цей світ із закладеною в нас місією. Як знайти призначення в житті? Це запитання, відповідь на яке криється у ваших бажаннях.
Спостерігайте за своїми діями: щось у вас виходить краще за інших, від чогось ви отримуєте особливе задоволення. Покопайтеся в минулому. Що вас надихало в дитинстві? За яким заняттям час пролітав непомітно? У яких діях ви відчували присутність дива?
Може, ви любили займатися танцями або відмінно грали у футбол? Можливо, вам приносило задоволення допомагати татові в ремонті машини? Або ви колекціонували незвичайні камені? Будь-яка, навіть найнезначніша, дія може отримати відгук у сьогоденні і розкрити забуті таланти.
2. Розвивайте культуру чистого життя.
Другою сходинкою на шляху пошуку призначення є розвиток культури чистого життя. Це зачіпає всі аспекти буття: їжа, тіло, взаємини, професія, хобі. Для розуміння істинної важливості необхідно очистити своє життя від непотрібного і того, що несе негатив. Неможливо розкрити потенціал особистості, якщо на тобі висить багаж із ненависті, гніву й корисливості. Чиста свідомість – перший крок на шляху розуміння свого внутрішнього світу і набуття гармонії в житті.
3. Зосереджуйте думки на пошуку покликання.
Наші думки – дзеркало, що транслює бажане в реальність. Через думку ми відправляємо до Всесвіту запитання, що більше ми будемо захоплені процесом роздумів, то вища ймовірність отримати швидку і зрозумілу відповідь. Можливо, вам надійде знак у вигляді нової інформації, отриманих знань, зустрічі з потрібною людиною, яка поділиться досвідом, або дивовижного збігу обставин на користь бажаного.
4. Будьте активні.
Ставлячи перед собою питання, як знайти своє призначення в житті, будьте готові, що на вас чекає довгий шлях до пізнання справжніх бажань. Запасіться терпінням і наполегливістю. Кожна людина має свободу вибору. Потрібно діяти! Пробуйте себе в різних сферах, насичуйтеся новими знаннями. Ваше покликання відгукнеться потужним внутрішнім імпульсом, вам захочеться займатися цим усе життя.
Є цікава вправа, яка допомагає розкрити призначення. Уявіть, що ви фінансово забезпечені, більше не потрібно щоденно заробляти гроші й турбуватися про благополуччя. Чим ви зайнялися в такій ситуації? Чому б присвятили своє життя, якщо не потрібно мати фінансову віддачу від справи? Поміркуйте, чи хотіли б ви приділяти час справі, яку виконуєте зараз, якщо вона не приносить грошей? Відповідь на це запитання допоможе зрозуміти, чи на своєму місці ви перебуваєте.
5. Обирайте менталітет достатку.
Іноді, дивлячись на життя інших, мимоволі починаєш порівнювати себе з кимось. Здається, комусь пощастило більше, ніж тобі, хтось уже знайшов своє призначення, а ти ні. На ґрунті таких міркувань з’являється заздрість і невдоволення, страх і недовіра до світу, ми думаємо, що всі блага вже віддані іншим людям, формується дефіцитне мислення. Варто пам’ятати, що наш світ заснований на енергії достатку: щастя, грошей, любові вистачить на всіх. Потрібно прийняти свою унікальність і зайняти призначене для тебе місце. Заздрячи успіху інших людей, ми тільки даремно витрачаємо свою енергію і стаємо нещасними.
Усвідомлюючи, що всі є частиною величезного Всесвіту, який піклується про нас і з любов’ю веде життєвим шляхом, ми притягуємо енергію достатку. Потрібно бути відкритим світу, з вдячністю приймати зміни, робити вибір, виходячи зі щирих побажань. Відкриваючись енергії достатку, ми вчимося довіряти, розпізнавати знаки і чути підказки. Починаємо відкривати в собі свою унікальність, що веде до розгадки призначення.
3 вправи, щоб знайти своє призначення
Кілька цікавих вправ, які допоможуть відповісти на запитання, як знайти своє призначення в житті.
1. Техніка “Робота в задоволення”
Нафантазуйте своє ідеальне майбутнє, де займаєтеся улюбленою справою. Вам настільки подобається ваша робота, що ви готові робити її абсолютно безкоштовно, просто заради задоволення.
Уявіть, що забезпечені й не потребуєте грошей. Тепер згадайте справу, яку любите так сильно, що готові виконувати її виходячи зі свого бажання, а не заради заробітку. Заняття, яке першим спало на думку, безпосередньо пов’язане з призначенням.
2. Техніка “Візуалізація ідеального світу” за 20 хвилин
Візуалізуйте свій ідеальний світ. Ви є творцем і самі вирішуєте, хто населятиме ваш світ, де проходитимуть його межі, який він має вигляд.
Дайте відповідь на запитання:
- Яку роль я відіграю в цьому світі?
- Які люди мене оточують?
- За що мене люблять і поважають?
- З чого я починаю ранок і як завершую день?
- Скільки годин займає робота?
- Які емоції я отримую від роботи і наскільки я забезпечений фінансово?
Згадайте, що з улюблених занять здатне приносити приємні емоції, бажаний дохід і повагу людей? Тепер приступайте до втілення фантазії і створюйте свій ідеальний світ.
3. Техніка “Список бажань”
Складіть на аркуші паперу список із 10 пунктів. Назвіть навички, вміння та заняття, які подобаються, готові робити це все життя.
На другому аркуші випишіть 10 навичок, які ви ідеально опанували і робите краще за всіх. Це не обов’язково мають бути навички з першого списку. Найімовірніше, у вашому житті є те, що ви відмінно і швидко робите, можливо, отримуєте похвалу, але задоволення ця справа не приносить.
Подумайте і напишіть на третьому аркуші паперу 10 способів, як можна заробити за допомогою того, що ви хочете робити, і того, що вмієте.
Пропишіть плани дій: як можливо отримувати дохід від дій, що приносять задоволення, підключивши навички, які ви вже маєте.
Пастки на шляху до свого призначення
На шляху до розуміння вас, можливо, тягнутиме до звичного способу життя. З’являться думки, що вмовляють повернутися у звичну зону комфорту. Замість того щоб знайти своє призначення в житті, ви зупинитеся на середині.
На цьому етапі потрібно впізнати одну з перерахованих пасток, зуміти протистояти їй і не здатися на половині пройденого шляху.
Існуючі пастки:
- Нескінченні сумніви та заперечення.
Ваша підсвідомість всіляко відмовлятиме і наводитиме аргументи, чому щось не вийде: недостатньо знань, велика конкуренція, брак часу, досвіду, тому краще залишити все як є. Головне вчасно заспокоїти внутрішнього панікера і не збитися зі шляху своїх бажань.
- Відчуття, що ваше місце вже зайняте.
Вам здаватиметься, що бажана ніша вже зайнята і всі професіонали на своїх місцях, а для вас не знайдеться місця.
Щодня з’являється новий попит на фахівця, те, що всі місця зайняті, – вигадка неспокійного розуму. Успіхів досягає той, хто прийшов у нову сферу, бо отримав відгук у душі.
Не потрібно гнатися за грошима, забуваючи про бажане. Тільки довірившись своєму внутрішньому голосу і повіривши у свою унікальність, можна домогтися фінансових успіхів в улюбленій справі.
Вигорання – наслідок заняття не своєю справою. Робота, що не приносить задоволення, але дає хороший достаток, ненадовго затримається у вашому житті.
Тому люди, які горять своєю справою, не мають конкурентів. Конкуренція – доля глобальних корпорацій.
Конкуренція для вузькопрофільних фахівців, невеликих ресторанів або салонів – вигадана перешкода.
Талант і особиста унікальність – головні чинники успіху в усіх починаннях.
- Залежність від думки людей.
Якщо ви прагнете знайти своє призначення, не потрібно слухати думки зі сторони. Це особисте питання, вирішення якого вплине на подальшу якість тільки вашого життя.
Люди можуть думати те, що вони хочуть. Ваші рішення ніяк не зачіпають їхнє життя, тому їх прийняття стосується тільки вас.
Це ваше життя і тільки вам вирішувати, яким воно буде.
- Зміщення фокусу уваги не на користь, а на прибуток.
Грошовий достаток приходить у життя людей, які приносять користь світу.
До хороших фахівців вибудовується величезний попит. Люди готові платити за добре виконану роботу. Людина знає, що вона розлучається зі своїми грошима, але натомість отримує якісний продукт, тому віддає ці гроші з почуттям задоволення.
Вивчайте свої грані, відкривайте в собі унікальність. Робіть щось не заради прибутку, а для почуття власного задоволення.
- Бажання комусь щось довести.
Припустимо, за наполяганням батьків ви вивчилися на бухгалтера. Вам хочеться, щоб вони пишалися своїм нащадком, але до економічної професії не відчуваєте потягу, і насправді дуже хотіли б займатися творчістю, заробляючи на життя малюванням. Ви боїтеся розчарувати рідних і тому робите те, що не до душі.
Не дозволяйте навіть найближчим людям вирішувати за вас. Тільки ви знаєте, що добре, а що погано позначиться на вашому житті.
Замість того щоб діяти, ви тривалий час стоїте на одному місці і витрачаєте багато часу на підготовку. Результат – інтерес і бажання щось змінювати пропадають.
- Шкода викидати з життя роки навчання нелюбимій справі.
Ви довгий час опановували спеціальність, але в підсумку прийшло усвідомлення, що не хочете цим займатися. Шкода викидати з життя витрачений час і знову починати все спочатку.
Найкраще, що ви можете зробити, – подякувати за пройдений досвід і знання та рухатися далі в бажаному напрямку.
Немає сенсу витрачати половину життя на те, щоб виправдати витрачені 10 років. Потім вам буде дуже прикро, що ви жили не своїм життям, забували про власні бажання. Не потрібно прирікати себе на безглузде існування заради надання сенсу непотрібному диплому.
- Бачення тільки одного шляху.
Наприклад, ви майстерно володієте трьома мовами і хотіли б навчати лінгвістики інших людей, але перспектива стати шкільним учителем вас не влаштовує.
Потрібно мислити ширше.
Ви можете стати репетитором, займатися індивідуальним навчанням, записувати платні уроки і надалі створити свій мовний курс.
Успіху досягає той, хто вміє жити за межами системи, по-новому бачить світ і вміє цікаво застосовувати знання.
- Залежність від чужої думки, боязнь критики.
Буває, що через розбіжність точок зору близькі люди переживають за нас, думають, що ми помиляємося, виникає непорозуміння. Не завжди потрібно прислухатися до думки навіть близьких людей.
Якщо ви відчуваєте, що розмова заходить у глухий кут і приносить дискомфорт, то намагайтеся уникати неприємних тем. Пам’ятайте, що це вам треба знайти своє призначення в житті, тож і діяти маєте на власний розсуд.
- Страх, що вже пізно починати.
Кожен згаяний рік викликатиме у вас почуття досади і думки, що потрібно було починати раніше.
То чому б не почати сьогодні?!
З кожним роком енергетичні запаси стають меншими, тому зараз чудовий час для старту.
Від того, коли ви почнете, залежить те, скільки ви житимете в гармонії зі світом, будуючи життя, виходячи зі своїх власних бажань.
Зараз ви проживаєте найкращу мить для починань і змін!
- Відсутність розуміння, що успіх – це не везіння, а кількість спроб.
В історії є маса успішних людей, чий шлях був побудований на невдачах і відмовах. Потрібно не здаватися, а йти далі, знаючи, що удача чекає попереду і всьому свій час. Позитивне мислення – головний супутник успіху!
Книги про пошук свого призначення
- “Призначення. Знайти справу життя та реалізувати свої мрії”, Александр РейКнижка від відомого психолога, яка розповідає про те, що не слідувати своєму призначенню – грубий злочин проти своєї душі. У кожному закладена своя місія. Книга допоможе розібратися в собі і послужить відповіддю на питання, як знайти своє призначення в житті.
- “Покликання: як знайти себе в дорослому житті”, Наталія ВакулінаАвтор будує свої роздуми про пошуки себе на основі досвіду спілкування з людьми, які знайшли своє призначення в улюблених професіях. Книжка розкриває роль близьких та оточення в наших успіхах, доносить думку про те, що призначень може бути кілька, необов’язково зупинятися на одному.
- “Велике ненудне щастя. Любов, сім’я, діти та гроші”, Сатья ДасКнижка дає розуміння про чоловічу і жіночу енергії, розкриває потенціал цього ресурсу і пояснює, як за допомогою цих знань прийти до гармонійного і щасливого життя.
- “Кафе на краю землі. Як перестати плисти за течією і згадати, навіщо ти живеш”, Джон П. СтрелекіАвтор вважає, правильно поставлене запитання – ключ до розуміння свого призначення. Варто сповільнитися і запитати себе: “Навіщо я тут?” Книга змушує глибоко зануритися у власний внутрішній світ, поміркувати про свою місію на цій планеті. Зрозуміти, чи все правильно ви робите, чи тим шляхом ідете. Такі роздуми дадуть змогу зазирнути в себе й усвідомити, що ви насправді хочете від життя.
Наше призначення є відображенням наших бажань. Перш ніж розпочати пошук, проаналізуйте свій внутрішній стан, щоб зрозуміти, чому для вас важливо знайти призначення і який підсумок ви чекаєте від пошуку.