Життя прекрасне і дивовижне у всіх своїх проявах: зі злетами і падіннями, печалями і радощами. Просто тому, що це життя. Кожен день – подарунок долі, шанс на чудове перетворення і набуття щастя.
Але якщо у вас дедалі частіше переважають падіння, якщо ви втомилися і відчуваєте апатію, небажання що-небудь робити, значить, настав час дізнатися, як змінити життя на краще. Зазирнувши в себе, ви зрозумієте, чого не вистачає. А ефективні методики та поради, зібрані в цій статті, допоможуть змінитися остаточно.
10 чинників, які говорять, що час змінити життя на краще
Так і живемо: дім – робота – дім… Рідкісні зустрічі з рідними та друзями. У який момент це відбувається? Як ми втрачаємо контроль над тим, що відбувається, і не помічаємо, що час щось змінювати? На наступному етапі виникають думки про те, а як змінити життя на краще? Але про це трохи пізніше.
Ми підібрали топ-10 причин, які буквально кричать вам, що тривати більше так не може!
- Бажання втекти подалі, в тайгу.Вам здається, що у вас кожен день – “День бабака”: одні й ті самі люди зустрічаються на вашому шляху, одні маршрути, сірі будні та самотні вечори в порожній квартирі.
Ви починаєте розуміти, що не можете вирватися з цього похмурого кола, хочеться просто кинути все і втекти. Причому чим далі, тим краще!
- Повсюдна апатія.З вами діляться новинами, а вам абсолютно байдуже, хороші це чи погані звістки.
У вашій пам’яті стерлися приємні сімейні вечори, романтичні вихідні з коханою людиною, а на пустощі дитини і зовсім немає ні сил, ні емоцій.
- Ви живете одними спогадами або мріями.У цьому й проблема. Ваші мрії та спогади займають весь ваш час, стає ніколи жити сьогоденням.
Ви мало спілкуєтеся зі своїми подружками, забули, коли востаннє виходили у світ (похід у магазин не береться до уваги!), абсолютно однозначно, що ваше життя котиться під укіс. Задоволені життям люди беруть від нього по максимуму. Вони ловлять кожну його мить, проживають кожен день як останній.
- Вам байдужий ваш зовнішній вигляд.Пом’ятий одяг, засмальцьоване волосся – вам немає до цього діла! Ви не відчуваєте ейфорії від походу до салону краси, а думки про гори брудної білизни і прасування зовсім виводять із себе.
Цікаво, але є жінки, які запевняють, що їхнє небажання стежити за собою – ніщо інше, як наслідок необхідності піклуватися про чоловіка і дітей, про своїх старих батьків.
Безумовно, природа зумовила жінці роль турботливої матері та дружини, але будь-яка дія повинна мати свої допустимі межі.
Повірте, вашому чоловікові хочеться бачити поруч із собою доглянуту обраницю, а діткам потрібна красива мама. Якщо ви помітили, що ваш образ відрізняється, саме час задуматися про те, як можна змінити життя на краще.
- Відсутність порядку в домі.Це ще один із яскравих показників того, що з вами щось не так. Щасливій людині не байдужа атмосфера, в якій вона мешкає.
Вас перестає бентежити розкиданий по квартирі одяг, шар пилу на полицях, хаотично розкидані по сумці чеки однорічної давності… Навіть посуд ви миєте, тільки коли розумієте, що не залишилося жодного чистого столового приладу.
- Ви стали тривожнішими.Ви нагнітаєте обстановку, вас не полишають думки про щось недобре, що неодмінно скоро щось станеться. Варто було чоловікові на годину затриматися в пробці, як ваш розум малює найжахливіші картини того, що відбувається.
Побачили на екрані мобільного телефону виклик від начальства – вас кидає в тремтіння! Ви напевно щось забули зробити. А варто вашій дитині не відповісти на ваш дзвінок, так пиши пропало, викликайте швидку допомогу – відкачувати маму. Ви схильні до стресів, ви хвилюєтеся з приводу і без. Будьте обережні. Тут і до психологічних розладів недалеко.
- Ви стали неуважними та неуважними.Ви можете перечитувати одну й ту саму сторінку, але так і не зрозуміти сенсу прочитаного. Віддали на підпис начальнику документи, розумієте, що зробили масу помилок, хоча точно пам’ятаєте, що перевіряли себе. Усе банально просто – ваша голова зайнята зовсім іншими думками.
- Ви перестали особистісно розвиватися.Ви зневірилися: юнацький максималізм позаду, та й навіщо до чогось прагнути, займатися саморозвитком, якщо результатів все одно не видно.
Ви поступово обростаєте нерозв’язними значущими завданнями. Парадоксально, але у вас немає ні найменшого бажання щось зробити. Якщо перегляд “мильної опери” в пошарпаних “треніках” на дивані – межа ваших мрій, потрібно терміново задуматися, куди котиться ваше життя.
Людині необхідний розвиток, інакше вона просто деградує.
- Запальність.Вас стало все дратувати, чи то сімейні бесіди за вечерею, чи то приємні балачки з найкращою подругою, чи то з рідними вам здаються тупим проведенням часу.
Помітили, що найшкідливіша дрібниця здатна довести вас до вибуху? Відпочиньте, побудьте на самоті, тільки так ви зможете зрозуміти, куди вам рухатися далі.
- Заздрість.Повірте, якби ви були щасливою людиною, ви б щиро раділи успіхам і досягненням інших людей. Або вам узагалі не було б жодного діла до їхнього життя! Якщо вам здається, що треба щось змінювати в цьому житті, то вам не здається…
До багатьох із нас рано чи пізно приходить усвідомлення необхідності кардинальних змін у житті, але не всі знають, як саме можна змінити життя на краще кардинально.
Як зрозуміти, чого хочеться від життя
Зупиніться і розберіться, чого саме вам не вистачає, що хочеться змінити. Складіть список бажань. Формат таблиці допоможе зробити це найбільш наочно:
Сфера життя | Чого я хочу? |
Особисте життя (сім’я, стосунки з рідними) | |
Кар’єра та фінанси (бажана посада, професія, рівень доходів, чим хочете володіти, де відпочивати) | |
Здоров’я, зовнішність (наприклад, яких шкідливих звичок хочете позбутися, які м’язи накачати, скільки разів віджиматися) |
Пропишіть у таблиці свої мрії та бажання, нехай навіть найбільш нереальні на ваш погляд. Спробуйте виділити з них справжні цілі, ті, яких ви хочете досягти, а які є нав’язаними суспільством стереотипами. Залишайте в карті бажань тільки справжні ваші завдання. Це будуть ті, думки про які викликають у вас емоції та ентузіазм.
Вітаємо, ви на шляху до змін життя на краще.
Техніка зі зміни життя на краще
Пропонуємо вам познайомитися з технікою “3 + 6”, яка розділена на два етапи. Спочатку потрібно виконати три кроки, потім ще шість кроків. При поступовому просуванні до мети ви не тільки зрозумієте, як повністю змінити своє життя на краще, а й зробите це!
Отже, розберемо перший крок цієї техніки.
На першому етапі потрібно виконати три завдання:
- Поставити SMART-цілі.
- Скласти ієрархію цілей.
- Скласти план для досягнення кожної мети.
Повірте, це тільки на перший погляд здається, що все жахливо складно. Інструкція допоможе вам розібратися.
1. Ставимо SMART-цілі.
Давайте повернемося трохи назад – до таблички, в якій ми з вами прописували цілі. Необхідно зробити запис завдань за технологією SMART. Щоб було зрозуміліше – даємо розшифровку абревіатури:
- Specific: конкретність і ясність.
- Measurable: вимірність.
- Attainable: досяжність.
- Relevant: важливість, істинність мети.
Усе просто: ваші цілі, поставлені за технологією SMART, мають бути досяжними (реальними), конкретними та зрозумілими (що і коли ви хочете отримати), вимірюваними (тобто ви можете порахувати, досягли ви мети чи ні), важливими.
Щоб було наочніше, розглянемо приклади:
Неправильно | Правильно |
Стати маркетологом | Знайти курси з маркетингу, закінчити їх і отримати диплом до 28 лютого 2023 року |
Купити автомобіль | До 31 березня 2023 року зібрати кошти на початковий внесок (або продати свій старий автомобіль), за цей же період знайти підробіток (20 000 рублів на місяць) для оплати кредиту. Квітень-травень 2023 року вибрати автомобіль, банк із вигідними ставками. Купити його |
2. Складаємо ієрархію цілей.
Не намагайтеся вбити відразу двох зайців. Який буває результат, ви напевно знаєте. Тут важливо рухатися поступово, від одного бажання до іншого.
Визначте черговість досягнення цілей. Припустимо, насамперед вам потрібно: закінчити курси з маркетингу, потім знайти роботу з оплатою від 70 тисяч рублів на місяць, потім зібрати гроші на початковий внесок у розмірі 300 тисяч рублів і, як підсумок, купити автомобіль.
Ви маєте чітко бачити той шлях, яким ви хочете піти.
3. Складаємо план для реалізації кожної мети.
На цьому етапі вам необхідно зрозуміти, що ж вам треба для досягнення цієї мети. І знову-таки нам допоможе таблиця, вона подає інформацію більш наочно:
Мета | Що потрібно зробити для досягнення мети |
Заробляти від 70 тис. руб. на місяць | – Закінчити курси з маркетингу. – Стажуватися в будь-якій профільній організації – вам важливо отримати досвід. – Скласти портфоліо, додавши як мінімум 7-10 робіт. – Знайти двох клієнтів із постійним доходом від 20 тис. руб. |
У цьому випадку ви не тільки просто мрієте про те, як змінити життя на краще, а, застосовуючи прийоми психології, йдете назустріч своїй мрії. Цей план допомагає вам візуалізувати і матеріалізувати ваші бажання.
Отже, на першому етапі ми з вами вже визначили і склали чіткий список найважливіших цілей, план дій, який допоможе їх досягти. А тепер настав період другого етапу техніки “3+6” – час здобувати цінні навички, які допоможуть досягти бажаного.
1. Важливо навчитися складати план на день і намагатися дотримуватися його.
Пропонуємо вам ознайомитися з кількома корисними порадами щодо планування:
- Складайте лише реальні плани, які ви зможете здійснити. Якщо трапилося так, що список завдань надто великий, зробіть спочатку тільки важливі та термінові.
- Не забувайте про себе та непередбачувані ситуації – залишайте для цього віконця у вигляді вільного часу.
- Зазначайте всі свої плани та нотатки на папері або в електронному планері. Повірте, ваша пам’ять може вас підвести.
2. Вимкніть емоції, вчіться діяти більш раціонально і рішуче.
Навіть дотримуючись порад про те, як змінити життя на краще, є ризик зустріти труднощі на шляху. Не лякайтеся, проблеми в житті – це нормальне явище в життєдіяльності кожної людини. Важливо вміти, як вимагають того обставини, на них реагувати: проаналізувати і знайти відповідний спосіб вирішення. Вимкніть емоції, не намагайтеся знайти винних або шукати закономірності ваших невдач.
Якою б складною не була ситуація – дійте максимально беземоційно. Ваші ухвалені рішення мають бути зваженими.
3. У разі невдач не опускайте рук – подвоюйте зусилля!
Можливо, для досягнення якихось цілей знадобиться зміна звичок, подолання самого себе. Погляньте на ситуацію по-новому:
- Важливо зрозуміти і відчути, що, докладаючи великих зусиль, ви йдете правильним шляхом, а не витрачаєте їх даремно.
- Якщо ви вирішили змінити своє життя на краще, у жодному разі не робіть кроків назад.
4. Відзначайте для себе й обов’язково фіксуйте прогрес у просуванні до кожної мети. Це буде для вас додатковим стимулом.
Зробити крок назустріч змінам завжди непросто. Може бути однаково складно: як почати якусь нову справу, так і прийняти рішення кардинально змінити вектор свого життя. Так, запас енергії поступово вичерпується і потребує поповнення. Тому настільки важливе й потрібне енергетичне підживлення та стимулювання.
5. Результат не буде надто швидким, не квапте події. Але й не майте звички відкладати життя на потім.
План – це список тих справ, які ви маєте зробити на шляху до мети. Важливо – він не буде ефективно працювати, якщо ви не визначили конкретні строки за кожним пунктом. Саме від виконання термінів багато в чому залежить успіх усієї операції.
Людині властивий поспіх. Вона раз у раз шукає марафони, як почати життя з чистого аркуша за 10, а ще краще за 5 днів. Але це просто нереально. Для досягнення цілей важливо мати терпіння.
6. Досягніть максимальної ефективності:
- Дотримуйтеся режиму: прокидайтеся і засинайте приблизно в один і той самий час. Вашому мозку важливо розуміти, коли йому належить відпочинок, а коли йому потрібно працювати.
- Займіться харчуванням. Тут важливо правильно харчуватися і дотримуватися водного питного балансу. Додайте в раціон продукти, корисні для розвитку мозку і пам’яті.
- Не забувайте про своє здоров’я. Активно рухайтеся, прогулюйтеся пішки, запишіться на фітнес, робіть ранкову зарядку. Завдяки цьому ви зможете збільшити витривалість вашого організму.
Погодьтеся, вести розмови про те, як змінити своє життя на краще, можна довго, залучаючи різних спеціалістів і додаючи яскравих прикладів для мотивації. Але важливо інше: самому зрозуміти, що ви жадаєте цих змін. Зачиніть двері в минуле, не повертайтеся в нього, живіть тут і зараз!