Найкращі подруги. З дитинства ви не розлий вода. Ділите разом горе і радості. Знаєте одна про одну все, але ніколи не розбовтаєте секретів. Готові посеред ночі, забувши про сон, слухати її ридання після розставання з коханням усього життя. А потім до раннього ранку планувати їхнє ж весілля. У кожної з нас є така подруга або ми й самі є такою для когось.
Жодні стосунки не обходяться без сварок, і дружба не виняток. Причини можуть бути різні: починаючи від банальної образи і закінчуючи серйозними розбіжностями. Сварки необхідні або для зміцнення стосунків, або щоб усвідомити, що далі вам не по дорозі, оскільки ви занадто різні. Як помиритися з подругою після сварки, і чи дійсно це необхідно?
- 5 причин сварок між подругами
- Чоловіки
- Зміни у спілкуванні
- Гроші
- Дрібниці
- Моральні розбіжності
- Чи потрібно миритися з подругою після сварки
- 6 порад, як помиритися з подругою після сварки
- Визначте причину сварки
- Знайдіть компроміс
- Поступіться першою
- Залучіть до примирення спільних друзів
- Зробіть подарунок
- Зробіть комплімент
5 причин сварок між подругами
Чоловіки
Найчастіше дівчата сваряться через чоловіків. Однією з найпоширеніших ситуацій є така, коли чоловік або хлопець і подруга недолюблюють одне одного. Дівчина, яка опинилася між двох вогнів, розгублена і вимотується від постійного стресу. У підсумку вона опиняється в ситуації вибору, який зазвичай робить на користь коханого, розраховуючи на розуміння подруги.
Така ситуація може скластися і спочатку в дружбі трьох жінок, але такі випадки рідкісні. Зазвичай сварки виникають, коли дружили двоє, а потім одна з них завела нову приятельку. У давньої подруги це викликає невдоволення, адже тепер вона вважає, що втратила близьку людину.
За такого збігу обставин тій, хто товаришує з двома, потрібно поводитися правильно, здружити їх або приділяти рівну кількість уваги та часу кожній. При цьому необхідно коректно припиняти їхні примхи чи прояви ревнощів, підкреслюючи цінність кожної.
Зміни у спілкуванні
Причиною сварок можуть бути не тільки кількісні зміни кола друзів, а й якісні. Наприклад, ваша подруга раптом різко змінила свою поведінку стосовно вас без видимих на те підстав (звісно, вони є завжди, але ви про них не знаєте).
Особливо неприємно, коли таке відбувається на рівному місці, тобто все було добре, і раптом вона часто пропадає, ухиляється від зустрічей і розмов. Звісно, така поведінка прикро, адже ви не розумієте, що сталося, відчуваєте, що ваша значимість зменшується.
Поведінка може змінитися і частково. Наприклад, ваша подруга почала багато мудрувати і некоректно нав’язувати вам свою волю, а може, всі її розмови зводяться до одного – роботи або стосунків, і так триває вже довгий період.
Звісно, не можна не враховувати при цьому якихось важливих подій або змін у житті приятельки: з’явився чоловік, або вона робить великі успіхи в кар’єрному зростанні. Якщо для змін є вагомі причини, потрібно підтримати дівчину, постаратися її зрозуміти і допомогти пережити важкий період або розділити радість.
Гроші
Наріжним каменем сварки може стати і фінансове питання. Здавалося б, що вам ділити, адже бюджет у вас не спільний. Однак гроші стають частою причиною закінчення дружніх стосунків. Неповернуті борги, непрохані поради про те, як потрібно здійснювати покупки, зміни доходу як у менший, так і в більший бік можуть розлучити навіть найдружніших дівчат.
Правила мають бути чіткими і дотримуватися обома подругами. Якщо в однієї зі сторін не дозволяють фінанси відвідувати ресторани, ви легко можете обійтися звичайною прогулянкою або домашніми посиденьками. Тоді розбіжностей не виникне, і не потрібно буде думати про те, як помиритися з подругою після сильної сварки.
Дрібниці
Часом причиною сварки стають і якісь дрібниці: зовнішній вигляд, неправильно сказане слово, невідповідний макіяж тощо. Сварки з таких незначних приводів зазвичай приховують роздратування, що накопичилося через інші, більш глобальні, питання. Найчастіше так виявляється заздрість.
Відомо чимало подібних прикладів. Одна з подруг свідомо чи несвідомо порівнює зовнішність, риси характеру, рівень життя, досягнення та інші аспекти. І, звісно ж, зіставлення йде не на її користь.
Заздрість – погане почуття, яке не дарма вважається одним зі смертних гріхів. Її присутність свідчить про те, що ваша дружба нещира. Якщо ви заздрите, потрібно як слід опрацювати це почуття, бо воно отруює насамперед того, кому притаманне. Дружба й заздрість несумісні.
Життя може складатися по-різному: сьогодні удача виявилася на боці подруги, а завтра – на вашому. Це не привід затьмарювати стосунки егоїзмом або гордовитістю. Дружба пропаде, якщо одна з подруг випинатиме свою перевагу перед іншою або, навпаки, постійно скаржитиметься і викликатиме почуття провини. Справжні подруги здатні співпереживати й уважно ставитися до почуттів одна одної.
Моральні розбіжності
Дружба неможлива без спільності інтересів і моральних цінностей. Це найістотніша причина, через яку дівчата можуть розійтися, а питання про те, як помиритися з подругою після сварки, буде неактуальним. Попередні розбіжності тим чи іншим способом можна нівелювати, досягнувши компромісу. Але якщо ваші погляди на життя сильно різняться, потрібно гарненько подумати, чи варто продовжувати тісне спілкування, і чи є йому місце.
Чи потрібно миритися з подругою після сварки
Отже, ви посварилися з подругою. Перш ніж думати, яким способом налагодити колишні стосунки, потрібно відповісти собі на кілька запитань. А чи потрібно миритися? Можливо, варто все залишити так, як є зараз?
Можливо, що останній розвиток подій – єдине правильне рішення. Але, щоб із ним не помилитися, поміркуйте над ситуацією:
- Не варто відновлювати дружбу, якщо причина сварки має глибинний і непримиренний характер. Можливо, скоєно проступок, який не можна прощати. На жаль, і таке буває. Особливо якщо дружба була зав’язана в шкільні роки, тому що з часом шляхи розходяться, люди змінюються, їхні світогляди можуть стати кардинально різними.Раніше ви життя не уявляли одне без одного, а тепер ваше спілкування нагадує розмову глухих. За такого розкладу, навіть якщо ви помиритеся, найімовірніше, потім знову конфліктуватимете. Чи потрібно стукати в зачинені двері в цьому випадку? Добре проаналізуйте причину сварки, щоб прийняти зважене рішення.
- Якщо ж конфлікт цілком можна розв’язати і продовжити спілкуватися на колишньому рівні, то, звісно, краще знайти шлях до примирення. Переваги справжнього друга поруч важко переоцінити, враховуючи, що з часом кількість справжніх друзів зменшується. Так, у вас може відбутися неприємна розмова з висловлюванням усіх накопичених образ, але, якщо це допоможе повернути все в попереднє русло, потрібно бути готовою і до такої бесіди.
6 порад, як помиритися з подругою після сварки
Усі люди сваряться, але не всі вміють миритися, адже для цього потрібно визнавати помилки. Найчастіше стосунки варто відновлювати, адже друзі потрібні кожній людині, особливо перевірені та надійні, які не зрадять і прийдуть на допомогу в потрібну хвилину. Пам’ятайте, що конфлікти негативно позначаються на якості життя. Тому кожна дівчина повинна знати відповідь на питання про те, як помиритися з подругою навіть після довгої сварки.
Визначте причину сварки
Дайте собі відповідь на запитання: чому сталася сварка? Можливо, ви посварилися через якусь дрібницю, а вже в розпалі конфлікту перейшли зовсім на іншу тему. Важливо визначити першопричину, щоб знати, що виправляти. Можливо, у подруги неприємності на роботі, тому вона надмірно сприйнятлива й емоційна.
Якщо приводом конфліктів є заздрість з вашого боку, намагайтеся її позбутися, концентруйтеся на власних успіхах і радійте їм.
Знайдіть компроміс
Встановлена причина має бути усунена! Не намагайтеся зам’яти сварку або робити вигляд, що нічого не сталося. Якщо вже посварилися, розберіться в конфлікті одразу, щоб надалі він не виникав із новою силою.
Постарайтеся йти на взаємні поступки. Тому що, якщо цього не зробити, негатив продовжить накопичуватися і під час чергової сварки вдарить із ще більшою силою. І тоді вам буде важче визначити, з якої причини він трапився, тому що його коріння критиметься в минулому, а щоб його виявити, знадобиться набагато більше часу і сил.
Поступіться першою
Самі зробіть перший крок. Навіть якщо не вважаєте себе винною, напевно під час сварки ви вимовляли неприємні слова або могли повестися інакше. За це і попросіть вибачення. Бачачи вашу готовність помиритися, подруга навряд чи залишиться байдужою. Ви можете на своє виправдання навести втому, ретроградний Меркурій, завантаженість на роботі й удома або інший зовнішній фактор. Напевно подруга зрозуміє, що це прості відмовки, але обов’язково оцінить ваш крок і піде назустріч.
Налаштуйте себе на примирення: згадайте добрі та веселі моменти, які ви пережили разом. Можливість збільшити їхню кількість має надати вам бажання пробачити подругу.
Залучіть до примирення спільних друзів
Якщо подруга не йде на контакт, але помиритися потрібно, попросіть друзів допомогти вам. Запропонуйте їм провести відпочинок спільно: відсвяткувати якусь подію, відвідати виставку, з’їздити на природу, сходити в клуб – що-небудь, від чого подруга не відмовиться. А там, у веселій компанії з піднесеним настроєм, обговорити образи і помиритися буде легше.
Можна також розповісти друзям про те, як ви засмучені і важко переживаєте сварку, як сильно хочете повернути все на свої місця. Скажіть їм передати ваші слова або, якщо впевнені, що вони й так розкажуть, не робіть цього. Головне, щоб вони повідомили всю щирість ваших почуттів, не кажучи про те, що це ваше бажання.
Зробіть подарунок
Один із найнадійніших способів повернути дружбу – підібрати презент і піднести його власноруч. Це необов’язково має бути щось дороге, головне – увага і ваше прагнення помиритися.
Потрібно вибирати подарунок, виходячи з інтересів подруги. Ним може бути улюблений алкогольний напій, торт, предмет косметики або інструмент для хобі. Так ви виявите свою зацікавленість у відновленні дружби саме з цією людиною. Але не даруйте гроші або сертифікат – вони занадто знеособлені.
Зробіть комплімент
Усім відомо, що жінки “люблять вухами”, а похвала від подруги цінуватиметься ще вище. Ви краще за інших знаєте ті сфери, де приятелька потребує компліментів, тому вони будуть спрямовані адресно. Хваліть за досягнення, за якості характеру, вміння вибирати одяг тощо.
Нехай подруга згадає, чому була рада дружити з вами. Заохочення її ініціатив, можливо, додасть сил і налаштує її погляд на майбутнє, а минулі негаразди залишаться позаду.
Матиме значення і проміжок між конфліктом і відновленням стосунків. Для звичайних непорозумінь інколи достатньо й кількох годин, а для більш серйозних знадобиться кілька місяців. Важливо, щоб ви були тверді у своєму намірі повернути подругу.
Однак не кожен конфлікт вдається вирішити. У деяких ситуаціях образа настільки важка, що її ніяк не можна пробачити. Не потрібно принижуватися або йти на поступки із собою, якщо:
- подруга рішуче не прийняла примирливий подарунок;
- вчинила зраду з вашим обранцем;
- пліткувала про вас за вашою спиною;
- жодного разу не визнала свою провину і не намагалася йти на поступки;
- неодноразово була спіймана на брехні;
- приховувала від вас багато важливих речей, а іншим розповідала;
- використовувала вас як “гаманець”, жодного разу не розділяючи витрати і не роблячи подарунки навіть на день народження;
- користувалася вашою увагою, не виявляючи інтересу до ваших почуттів і справ.
Перелічені вище свідчення говорять про те, що та, яку ви щиро підтримували, подругою вам не є, а почуття були односторонніми. Такі стосунки розривають.