Як себе поводити? Підвищити самооцінку жінці, зрозуміло, може і люблячий чоловік, який говорить компліменти та дарує впевненість у собі. Однак насправді формування ставлення до себе – завдання самої дами. І варто приділяти цьому пильну увагу, особливо якщо є проблеми в особистому житті.
Чому це важливо? Завдяки опрацюванню негативних внутрішніх установок, набуттю гармонії із собою та адекватній самооцінці кожна дівчина зможе влаштувати побут, стосунки та знайти щастя.
- Чому важлива самооцінка для жінки
- 5 ознак низької самооцінки у жінки
- Основні причини низької самооцінки в жінки
- 7 способів підвищити самооцінку жінці
- Оточити себе успішними й позитивними людьми
- Відвідувати заняття для особистого розвитку і змінити ставлення до самого себе за допомогою досвідчених коучів
- Почати виходити із зони комфорту, освоюючи нові сфери діяльності
- Менше критикувати саму себе
- Вести здоровий спосіб життя і займатися спортом
- Слухати й повторювати афірмації
- Вести щоденник успіхів і досягнень
Чому важлива самооцінка для жінки
Здорову самооцінку важливо мати кожній людині. Це необхідно для вибудовування гармонійних стосунків з іншими людьми та власного самовизначення у світі. Самооцінка – це розуміння людиною своїх внутрішніх якостей, прийняття переваг і недоліків. Вона необхідна не тільки для якісного особистого життя, а й для успішної освіти, професійної діяльності, творчості, щастя.
Що дає здорова самооцінка:
- відчуття безпеки: людина впевнена в собі й не реагує гостро на думку сторонніх;
- свободу дій: особистість самостійно приймає рішення;
- можливість самовдосконалення: життєвого успіху можна досягти, якщо постійно вчитися та розвиватися.
У багатьох людей самооцінка залежить від навколишнього суспільства і подій, що відбуваються. У цьому разі людина складає думку про себе на основі слів ближніх людей і не може самостійно ухвалювати рішення. Здорова самооцінка передбачає, що особистість на перше місце ставить власні судження про себе.
Є кілька видів самооцінки (адекватна, спотворена і змішана) і кілька рівнів (нормальна, низька, висока). Якщо людина може точно вказати свої достоїнства, недоліки, така самооцінка є адекватною або ідеальною. Але нею володіють не всі.
Зазвичай поширена низька самооцінка, за якої спостерігаються тривожність, зайва самокритичність, психологічні комплекси, байдужість, або завищена – непримиренність до вад, самовпевненість і зарозумілість.
Через знижену самооцінку людина не може повністю реалізуватися в професійній і творчій діяльності, будувати нормальні стосунки з іншими людьми.
Здоровий погляд на свою особистість полягає в самоприйнятті всіх наявних достойностей і недоліків. У кожної людини є свої негативні риси, але важливо не панікувати з цього приводу, а прагнути їх виправити, розвивати в собі найкращі якості.
5 ознак низької самооцінки у жінки
Як підвищити самооцінку і впевненість жінці? Для початку потрібно дізнатися, які ознаки низького рівня самоприйняття.
- Невміння правильно реагувати на компліменти: якщо хтось хвалить вас, ви впевнені, що вони помиляються або лестять.
- Безвідмовність: ви не можете нікому відмовити в проханні, бо думаєте, що вас розлюблять або відкинуть. Тому ви часто погоджуєтеся з чужими пропозиціями та самі від цього страждаєте.
- Порівняння власного життя з чужим не на свою користь. Навіть якщо у вас справи йдуть добре і все щасливо, постійно здається, що в інших набагато краще. Власні досягнення не помічаються, присутня туга і заздрість до чужого щастя.
- Невдоволення зовнішністю. Присутнє неприйняття своїх фізіологічних даних, якими ви наділені від природи. Певні особливості, як-от ластовиння, форма носа, викликають огиду, навіть якщо інші люди їх вважають привабливими.
- Відсутність амбіцій. Жінки з низькою самооцінкою не прагнуть здобути краще, вони вважають себе негідними роботи з хорошою зарплатою, справжнього чоловіка, завжди погоджуються з тим, що випадає на їхню долю.
Основні причини низької самооцінки в жінки
Самооцінка формується протягом усього життя і залежить від кількох чинників.
Головні причини низької самооцінки у жінок:
- психологічні травми з дитинства: нестача любові та уваги батьків, постійна критика та заборони, сварки в сім’ї;
- фізичні дефекти або хронічні хвороби;
- завищені вимоги батьків і почуття провини за невиправдані надії;
- підпорядкованість чужій думці та відсутність власних інтересів;
- критика;
- зрада, зрада;
- розлучення або розставання з коханою людиною;
- недосяжні цілі та бажання;
- складні життєві обставини.
Щоб стати впевненішим у собі, потрібно провести аналіз і встановити, що є причиною низької самооцінки. Цей процес може бути довгим, але він дає можливість навчитися приймати себе такою, яка ви є насправді.
7 способів підвищити самооцінку жінці
Є різні способи, як підвищити самооцінку жінці. Для початку потрібно дізнатися, що є причиною невпевненості в собі, а потім вибрати відповідний метод для коригування ситуації.
Як підвищити самооцінку жінці за допомогою психології:
Оточити себе успішними й позитивними людьми
На внутрішній стан сильно впливають особистості, з якими ми спілкуємося. Якщо серед близьких людей більшість пасивних і похмурих, то бажання щось робити, розвиватися буде мінімальним. Невдахи стануть “тягнути вас донизу”, не дозволять здійснитися мріям і прагненням. При цьому світ виглядатиме похмуро, а самооцінка знизиться.
Але якщо жінка вирішить змінити своє життя і почне більше спілкуватися з активними та позитивними особистостями, вона підзарядиться від них енергією, надихнеться, стане впевненішою в собі. Такій дівчині буде легше досягати поставлених цілей і взаємодіяти з людьми.
Спілкування з психологічно щасливими людьми допомагає:
- дотримуватися власних і чужих кордонів;
- дізнатися ціну часу;
- ставити цілі та радіти своїм досягненням;
- розвивати свої навички, відвідувати тренінги, майстер-класи.
Відвідувати заняття для особистого розвитку і змінити ставлення до самого себе за допомогою досвідчених коучів
Дізнатися про те, як жінці полюбити себе і підвищити самооцінку, можна, відвідуючи тренінги та семінари досвідчених психологів або коучів. Вони допоможуть змінити багато внутрішніх установок, стати більш впевненою і рішучою у всіх сферах життя. Заняття містять у собі теоретичні та практичні вправи.
Для тих, хто не може відвідувати заходи з консультантами та психологами особисто, існує безліч онлайн-курсів і відео-майстер-класів. Також можна прочитати книжки за темою. Рекомендації відомих психологів і коучів доступні в друкованому варіанті широкому колу читачів.
Популярні книги з психології, що допомагають полюбити себе і підвищити самооцінку жінці:
- Шарон Вегшида-Крус “Скільки ви варті? Як навчитися любити та поважати себе”.
- Луїза Гей “Зціли своє життя”.
- Браян Трейсі “Самооцінка”.
Почати виходити із зони комфорту, освоюючи нові сфери діяльності
Зоною комфорту заведено називати звичні обставини або оточення, усталений порядок життя. Наприклад, вечір після роботи перед телевізором або в соцмережах на самоті. Таке життя здається комфортним і безпечним, але чи є в ньому щастя? Варто перервати звичайний порядок, зважитися на щось нове, сміливо подивитися в обличчя труднощам і почати діяти.
Навколишній невідомий світ може лякати й сприйматися болісно, але варто звертати увагу на те, скільки довкола цікавого й приємного, чого не можна побачити й дізнатися у власній тісній кімнаті. Багатьом не хочеться починати нову справу або знайомитися з чужими людьми, бо це вимагає сил, напруги та навичок. Варто тільки почати освоювати новий простір, і успіх прийде. Згодом жінка навчиться спокійно і незворушно ставитися до несподіваних обставин, перспективних напрямків, упевнено приймаючи виклик долі.
Менше критикувати саму себе
Якщо жінка припинить докоряти собі за найменші помилки, неідеальний зовнішній вигляд, невдачі на роботі або в стосунках, її настрій набагато поліпшиться. Вона багато чого здобуде:
- збереже свою енергію для корисних і цікавих справ;
- перестане порівнювати себе з іншими людьми й заздрити, побачить свою цінність, прийме свої переваги та недоліки, почне робити реальні кроки для досягнення особистого щастя;
- тверезо дивитиметься на плюси та мінуси своєї особистості, почне розвивати корисні якості та навчиться нівелювати недоліки.
Вести здоровий спосіб життя і займатися спортом
Чудово підвищують самооцінку заняття спортом, фітнесом, спа-процедури, що поліпшують енергетичний тонус. Це доведено не тільки фахівцями, а й багатьма прихильниками здорового способу життя.
Стан фізичного тіла дуже сильно впливає на душу й розум індивідуума. Якщо людина здорова на тілесному рівні, то в неї буде гарний настрій і позитивний настрій. Малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, погані звички погіршують здоров’я, що позначається на душевному стані жінки.
Звичка регулярно тренуватися змінює людину на краще. Вона може:
- спокійно ставитися до своєї зовнішності;
- поважати власні особливості;
- мати адекватну самооцінку, навіть якщо тренування поки що не принесли результату.
Слухати й повторювати афірмації
Афірмації використовуються психологами з метою закріплення в підсвідомості певних образів або установок. Для цього людина повинна багато разів повторювати деякі фрази. У результаті настрій індивідуума підвищується, і він стає здатним на позитивні зміни. Багато європейських учених рекомендують афірмації, щоб змінити свідомість.
Для афірмацій є кілька правил. Насамперед фрази потрібно вимовляти так, ніби це вже доконаний факт. Речення будується в позитивному ключі та в теперішньому часі. Тільки в цьому разі розум прийме вимовлені слова як даність, і жінка буде переконана, що це правда.
Ось кілька популярних афірмацій, які допоможуть підвищити самооцінку, якщо їх повторювати регулярно:
- “Я господиня свого життя”.
- “Я вірю в себе, тому все приходить до мене вільно і без зусиль”.
- “Я можу володіти всім, чим забажаю”.
Деякі користуються диктофоном, щоб начитати формулювання, і вмикають запис для прослуховування у вільний час.
Вести щоденник успіхів і досягнень
Намагайтеся щодня відзначати те, що у вас вийшло, і записувати це в блокнот. Згодом ви помітите, що є досить успішною жінкою в багатьох сферах, станете впевненішими у власних силах, ваша самооцінка покращиться. Бажано записувати детально найменші перемоги, випадки, коли вдалося подолати зовнішні чи внутрішні труднощі. Викладати свої думки можна в будь-якому стилі.
Власні досягнення потрібно періодично прочитувати. Тоді ви помітите, що навіть кілька маленьких перемог за день складаються в сотні досягнень за місяць. Це здорово повертає віру у власні сили.