Внутрішня опора людини – стержень, який уособлює впевненість у собі, осмислення власних дій, правильних думок та емоцій. Якщо людина володіє цією силою, то не потребує схвалення з боку, нормально реагує на критику і має чітко структуровану систему цінностей.
Міцність наших внутрішніх опор визначає весь наш світогляд і навіть місце в житті. Щоб не витрачати час на безцільну боротьбу з комплексами, не треба від початку дозволяти собі ними обростати. Важливо орієнтуватися на свої принципи і формувати стрижень усередині себе. Сьогодні розповімо, як це зробити.
Що таке внутрішня опора людини
Внутрішня опора людини – це такий собі компас, який не дає збитися зі шляху в скрутні хвилини, відчуття надійності свого внутрішнього я, відчуття цілісності зі світом. Тверда система моральних якостей, глибока любов до свого єства і віра в істинність моральних цінностей – основа внутрішнього стрижня людини.
Внутрішня опора народжується з непохитної віри в себе і довіри інтуїції. Створити потужний, надійний духовний фундамент раз і назавжди неможливо – це вічний процес самопізнання і розвитку.
Вибудувати тверде почуття надійності вийде в людини, яка поважає свої цінності та знає щирі бажання. Маючи правильні внутрішні підвалини, вона зможе впевнено рухатися в невідоме, переносити труднощі, відгороджувати своє життя від того, що не надає йому радості та сенсу.
Людина, що має внутрішній стержень, здійснює шлях до своєї індивідуальності. Вона вміє прислухатися до інтуїції, відчуває зв’язок зі світом, розуміє цінність своїх думок.
Люди з внутрішньою опорою випромінюють упевненість у собі. Зовні вони не відрізняються від інших, але в їхній присутності відчувається сильна і стійка енергія.
Про таких людей, зазвичай, кажуть: “Він точно знає, чого хоче від життя”.
Сенс їхнього існування – побудувати життя, спираючись на свої бажання. Вони вміють брати на себе відповідальність, комунікабельні, здатні швидко набувати нових навичок, вправно знаходять вихід із важких ситуацій, незалежні від думки інших людей, цінують свій і чужий простір. Характерна риса – повага і чесність до своєї думки та індивідуальності, живуть за своїми правилами – знають, чого хочуть. Люблять проводити час із собою, бо розуміють, що всередині них світ, наповнений сенсом.
Об’єктивність допомагає побачити суть того, що відбувається, докопатися до істини. За допомогою гострого інтелекту і розумної критики бачать різні грані та сторони проблеми.
Внутрішня опора людини – інструмент, що допомагає зрозуміти важливість самореалізації та особливості особистості. Слід розуміти, що досконалість – не головний показник. Визнання своєї індивідуальності та слідування цінностям – основа повноцінного життя.
Особливості жіночої та чоловічої внутрішньої опори
У жінки з внутрішнім стрижнем подальша доля залежить від рішень, які вона сама прийняла. Думки, слова, дії, випромінювана енергія – основа фундаменту її життя.
Розуміння своєї цінності, вміння дослухатися до внутрішнього голосу, розкриті особистісні якості, впевненість у собі – відмінні риси жінки, яка має внутрішній стрижень. Вона ніби чує підказки Всесвіту і з турботою будує своє життя.
Така жінка глибоко поважає свої почуття, ніколи не дозволить неналежного ставлення. Має стійку життєву позицію і свободу вибору.
Внутрішній стрижень допомагає їй уміло розкривати в собі чоловічу енергію, бути впевненою у своїх бажаннях і проявляти стійкість до труднощів. Коли потрібно прийняти важливе рішення, вона демонструє чоловічу твердість, сміливість і непохитність характеру.
Перетворює бажане на реальність. Відкрито говорить про те, чого хоче. Щирість і мудрість – її вірні супутники, які допомагають спрямовувати свого чоловіка у правильному напрямку.
Через її життя проходить енергія достатку. Вона сама створює свою реальність, у якій головний ресурс – любов. Вміє проводити час наодинці з собою, концентруючись на внутрішніх бажаннях і мріях.
Чоловік, наповнений енергією такої жінки, намагатиметься виконувати її бажання й оточувати турботою. Її любов дає йому впевненість рухатися вперед і досягати цілей.
Буває, що жінка розтрачує свою енергію на інших людей. Йдучи за сценарієм соціального життя, вона забуває свою справжню роль. Життєві обставини змушують її постійно проявляти чоловічі якості – категоричність і твердість.
Виконуючи роль, яку не приймає її душа, вона віддаляється від свого єства, перестає чути внутрішній голос і втрачає цілісність зі світом. Забуває про жіночність і втрачає зв’язок із собою.
Внутрішня опора людини залежить від життєвих обставин. Ситуації, що вплинули на особистісний стрижень жінки, яка пішла проти своєї природи, не є ресурсним станом і змушують забути про своє справжнє я.
Жінка, наповнена любов’ю, сяє щастям. Її внутрішній стрижень вибудовується, спираючись на енергію достатку і гармонії. Він дає їй ресурс для турботи про близьких, допомагає залишатися вільною і не втрачати зв’язок із внутрішнім світом.
Чоловік, який має особистісний стрижень, не залежить від думки інших, сам будує своє життя, впевнено йде по життю. Чоловік – головна опора для своєї сім’ї, тому йому необхідний надійний фундамент для побудови сильної особистості.
Внутрішня опора допомагає йому стійко переносити труднощі, об’єктивно реагувати на ситуацію, приймати зважені рішення. Такий чоловік не підпорядкований чужій думці, має свободу у виборі.
Сильний внутрішній стрижень надає чоловікові привабливості, що відзначають представниці прекрасної статі. Розвинений інтелект і впевнене слідування своїм цінностям допомагають справедливо обґрунтувати свою точку зору, він володіє мистецтвом дипломатії, що робить спілкування з ним приємним.
Якщо виникло непорозуміння, то він може промовчати і перестати щось доводити, але завжди залишиться при своїй думці. Його не лякають невідомість і розумний ризик, стійко переносить зміни, не боїться вийти із зони комфорту.
Він не впускає у своє життя негативні емоції. Намагається в будь-якій ситуації зберігати позитивний настрій. Не підвладний емоціям, може приглушувати почуття і неприємні спогади.
Чоловік без внутрішнього стрижня не вміє приймати тверді рішення, підвладний чужій думці. Його долають сумніви в ухваленні рішень. Йому важко взяти на себе відповідальність за своє життя.
Ознаки відсутності внутрішньої опори в людини
Відсутність внутрішньої опори в людини робить її життя невизначеним, ставлячи під сумніви важливі сфери: роботу, освіту, стосунки з близькими.
Існує кілька ознак, що визначають втрату зв’язку із собою:
- Людина не чує своїх бажань, не розуміє, чого хоче.
- Виражена залежність – пристрасть до алкоголю, азартних ігор, нікотинова, наркотична залежності тощо.
- Людина не відчуває задоволення від роботи.
- Намагається в усьому догодити оточуючим, навіть на шкоду собі.
- Відчуває почуття страху перед авторитетними людьми.
- Потребує присутності мудрого наставника, який покаже потрібний напрямок.
- Прагнення до досконалості.
Створення та зміцнення внутрішньої опори
Найважливіші точки опори знаходяться всередині нас. Опора – це те, наскільки добре ми себе знаємо. Для початку потрібно сформувати базове уявлення про себе: позначити свої моральні цінності, почати поважати власну думку, встановити особисті кордони, навчитися чути сигнали тіла. Людину, яка добре себе знає, важко збити з пантелику.
Для кращого розуміння своєї особистості поставте собі кілька запитань:
- На які свої сильні сторони я можу спертися? Чого можу навчитися, дивлячись на свій досвід? Які в мене моральні цінності? Що для мене важливо?
- Які заняття роблять мене щасливим? Що змушує мене посміхатися?
- Чи є в моєму житті люди, готові прийти на допомогу?
- Чи розумію я знаки свого тіла? Чи помічаю, як воно реагує на те, що відбувається навколо?
- Як я дихаю? Потрібно просто сповільнитися і зрозуміти ритм свого дихання.
- Чи помічаю я свої емоції? Що викликає сильну відповідну реакцію? Що турбує мене в цей момент?
Впізнавайте себе, бачення картини своєї особистості – початок до побудови внутрішньої опори людини. Ваша індивідуальність – величезний світ для дослідження і самопізнання.
9 порад щодо розвитку опори всередині себе
- Опануйте мистецтво самоконтролю.Уміння керувати емоційним станом може стати незамінним помічником у багатьох життєвих сферах. Розуміння природи своїх дій – основа самоконтролю. Людина, яка має владу над своїми емоціями, не кидає справу на півдорозі через складнощі, що навалилися, гідно протистоїть шкідливим звичкам, не боїться вийти із зони комфорту і впевнено справляється з неприємними ситуаціями. Самоконтроль – значить не боятися брати на себе відповідальність за своє життя і вчинки.
- Визначтеся зі своїми бажаннями.Вплив чужої думки заводить людину в глухий кут, вона не чує своїх бажань, живе, спираючись на цінності суспільства. Відсутність прагнення розвиватися і займатися пошуком себе втягує її в круговорот бляклої буденності. Потрібно намагатися почути свій внутрішній голос і розуміти свої відчуття, не ігнорувати заняття, що приносять позитивні емоції та щастя.Багато молодих людей підвладні впливу батьків. Припустимо, ви мрієте займатися музикою і вступити до філармонії. Але батьки вважають, що неможливо заробити на хобі і всі хороші місця в музичній професії вже зайняті. Вони рекомендують освоїти професію, пов’язану з фінансами. У вас є два варіанти: можна переступити через своє “я”, забути про мрії і, послухавши дбайливих батьків, стати фінансовим фахівцем. Або ж ви можете проігнорувати поради, прислухатися до бажаного і пов’язати своє життя з музикою.
Внутрішня опора є в людини, яка ризикнула і довірилася своїм бажанням всупереч вмовлянням батьків.
“Що я хочу?” – запитання, яке потрібно ставити собі щоразу, коли виникають труднощі з прийняттям рішення. Тільки ти сам знаєш, що для тебе добре, а що погано. Не варто прислухатися до думки близьких людей заради того, щоб зберегти теплі стосунки.
Якщо через нав’язану думку близьких людей ви не зможете себе реалізувати, то в майбутньому будете звинувачувати їх за зіпсоване життя, що рано чи пізно зіпсує ваші стосунки. Наведіть аргументи на користь свого вибору, якщо вони не зможуть прийняти відразу цю точку зору, то їхня думка точно зміниться з вашими першими успіхами.
- Зрозумійте, що для вас дійсно важливо.Внутрішня опора людини формується на правильно розставлених пріоритетах. Проаналізуйте, які життєві сфери стоять на першому місці. Наприклад, для вас важливий достаток, і ви насамперед хочете побудувати успішну кар’єру. Або на першому місці – теплі стосунки з рідними, і першорядну цінність має сім’я.Людина, яка розуміє свої пріоритети, спрямовує енергію та ресурси на важливі для неї речі, тим самим формуючи стійку життєву позицію.
- Не впадайте в крайнощі.Є люди, які впевнено і непохитно доводять свою точку зору, навіть якщо вона неправильна. Вони думають, що мати внутрішній стрижень – значить не зважати на чужу думку, не вміти визнавати свої помилки.Поки людина не навчиться визнавати свої помилки, вона не здатна інтегрувати їх у досвід і йти далі. Придивіться до конкретних подій у вашому житті, аналізуйте свої почуття, навчіться робити висновки, спираючись на причинно-наслідкові зв’язки. Приймати свою неправоту, гідно виходити з дискусії та вміння вибачатися – основа внутрішньої опори зрілої людини.
- Проаналізуйте поточний досвід.Слабкі сторони є у всіх, але не потрібно миритися з ними. Важливо не здаватися під тиском своїх страхів, фобій і недоліків, а зрозуміти, чим викликані пов’язані з ними думки – тільки так можливо перетворити їх на свої сильні якості.
- Досягніть гармонії із собоюБережіть свою самооцінку і перестаньте порівнювати себе з іншими. “Кращий я чи гірший?”, “Чому він уже досяг успіху, а я ні?”, “Чи досягну я в майбутньому таких самих висот?” – питання, що позбавляють спокою наш розум. Порівняння забирають у нас колосальну кількість часу й енергії, ми вкладаємо в життя інших те, що маємо вкладати в себе.Порівнювати своє життя з життям інших нерозумно. У кожного свої індивідуальні особливості та вміння. Прийміть свою унікальність, реалізуйте навички, знайдіть те, що вас надихає. Живіть, спираючись тільки на свій шлях і не озирайтеся на дорогу інших людей.
- Позбавляйтеся негативу.Навіть маючи твердий внутрішній стрижень, можна зламатися під тягарем турбот, душевних переживань. Несприятливі обставини породжують негатив, який руйнує наше тіло і є причиною стресу.Важливо вміти абстрагуватися від думок, що несуть негатив. Якщо не заповнювати витрачену на переживання енергію, то може розвинутися депресія і виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям. Для поповнення внутрішніх ресурсів можна спробувати медитувати, звертати увагу на глибину і ритм дихання або просто робити те, що приносить задоволення.
- Приділяйте час саморозвитку.Саморозвиток – основа внутрішньої опори людини. Приділяйте увагу розвитку своєї особистості, живіть розум новими знаннями. Оберіть цікаві напрямки і щодня присвячуйте якийсь час практичному та теоретичному вивченню.
- Навчіться відмовляти.Потрібно мати самовладання та вміти відмовляти, насамперед собі, коли стає так важко, що з’являється бажання все кинути та повернутися у звичний світ, так і не досягнувши успіху.