Про що мова? Мало хто не чув вислів, що скромність прикрашає дівчину. Хтось цинічно додає: “Якщо немає інших прикрас”. Але за фактом скромні дівчата опиняються у виграші, завдяки цій якості вони приваблюють гідних чоловіків і знаходять своє місце в житті.
Як проявляється? Багато хто плутає цю властивість з іншими, заснованими на комплексах неповноцінності. Справжня скромність має високу цінність в очах людей. Дівчата, які нею володіють, не тільки справляють приємне враження, а й виявляються надійними і мудрими партнерками. Розповімо, кого можна вважати по-справжньому скромною.
- Що таке скромність дівчини і в чому її плюси
- Чому скромність дівчат цінується
- 5 ознак скромної дівчини
- Зовнішній вигляд
- Макіяж і зачіска
- Манера спілкування
- Нетерпимість до шкідливих звичок
- Стиль поведінки
- Що плутають зі скромністю дівчата
- Низька самооцінка
- Боязнь
- Почуття провини
- Образливість
- У чому справжня скромність дівчини
- Стосунки зі скромною дівчиною
- Як дівчині виробити скромність
Що таке скромність дівчини і в чому її плюси
Скромність полягає в умінні тримати себе в рамках і усвідомлювати межі дозволеного, шанобливому ставленні до інших людей, відсутності марнославства. Наділені цією якістю жінки дотримуються такту, не нав’язуючи свою точку зору та ідеї оточуючим, бо цінують і поважають їхню думку і займану позицію. Крім того, скромність – прикраса дівчини, яка не дає змоги хвалитися перед усіма своїми успіхами і досягненнями.
Власниці цієї якості наділені даром слухача і стриманого порадника, не шукають похвали і захоплених зізнань. Скромні від природи жінки ніколи не будуть хвалити себе, свої таланти і природні дані.
Що дозволяє людині скромність, які її переваги:
- відкрито аналізувати, отримувати додаткові позитивні якості;
- позбутися гордині та заздрісності;
- бути безконфліктним, зберігаючи дружні стосунки з оточуючими;
- вміти акумулювати в собі енергію, черпати життєві сили, внутрішньо заспокоюватися;
- захищатися від чужої заздрості та негативного впливу ззовні;
- уміти підкреслювати доброту, м’якість, жіночність, внутрішню і зовнішню красу;
- зберігати цнотливість, тобто бути розбірливим в інтимних зв’язках, вірним, моральним і морально чистим.
Скромність прикрашає: якщо дівчина володіє цією якістю, вона завжди особливо приваблива і жіночна, набагато спокійніше за інших сприймає навколишній світ, завдяки чому чоловіки тягнуться до неї. Коли людина розвиває цю якість, вона стає добрішою, м’якшою, чуйнішою і ніжнішою.
Чому скромність дівчат цінується
Чоловіки ніколи не проходили повз скромних жінок, оскільки цінували в них відсутність меркантильності. Хлопцям подобається, що такі дівчата не вимагають від них занадто багато і не беруть участі в конкурсі зі швидкісного спокушання.
Якості сором’язливих дівчат, які приваблюють протилежну стать:
- Таємничість і загадковість. Своєю звичайною мовчазністю вони спонукають чоловіків до пошуку загадки і розгадки. У будь-кого виникне бажання краще пізнати дівчину.
- Небагатослівність. Чоловікам більше до душі неговірка дівчина, яка вміє слухати, а не говорити без діла.
- Натуральна краса. Скромні леді уникають яскравого макіяжу і зухвалого одягу. Завдяки природній красі вони виглядають привабливішими як зовні, так і внутрішньо.
- Таємниця в розумінні почуттів. Дівчат, які не приховують своїх емоцій, надмірно експресивних і відкритих, набагато легше зрозуміти. Чоловіки “читають” їх, немов відкриту книгу, і швидко вгадують їхнє ставлення до себе. Обличчя скромної дівчини залишається спокійним, тому складно зрозуміти, як вона ставиться до співрозмовника.
- Контроль і управління. Скромниці віддають кермо влади чоловікам, які дуже люблять керувати і контролювати.
- Захист і опора. Скромні жінки дають змогу чоловікові підвищити самооцінку, відчувши себе захисником, упевненим у собі та рішучою людиною.
Скромність і стриманість дівчат притягує вихованих, порядних і розумних чоловіків.
5 ознак скромної дівчини
У чому полягає скромність дівчини:
Зовнішній вигляд
Це один із явних показників. Зазвичай скромниці носять суворий, стриманий одяг, підібраний зі смаком, який підкреслює достоїнства фігури. У їхньому гардеробі немає дуже коротких мініспідниць, а також речей, що оголюють плечі, з глибоким декольте.
Найчастіше їхній одяг однотонний і непомітний. Вони віддають перевагу блузкам із закритим вирізом, спідницям нижче коліна (міді або максі), костюмам у класичному стилі. Їхній образ далекий від яскравого, екстравагантного і зухвалого.
Макіяж і зачіска
Якщо говорити про скромність дівчини в манікюрі, то вона обирає для нього світлі тони, а також спокійний макіяж з переважанням натуральних відтінків, що підкреслює природну красу.
Колір волосся найчастіше натуральний. Стрижки скромниці люблять строгі. Довге волосся укладають у красиву зачіску, заплітають у косу або заколюють шпилькою.
Манера спілкування
Лексикон скромної дівчини не містить нецензурних слів. Якщо вони опиняються в незнайомій компанії, то здебільшого мовчать і досліджують обстановку. Вони не прагнуть нав’язувати свою точку зору, поважаючи чужу думку. Скромниці є чудовими слухачами, а головне – вміють чути співрозмовника. Вони володіють почуттям такту, не хвалькуваті, не виставляють напоказ свої таланти і здібності. У бесіді вони лише проявляють жіночність, природну красу.
Нетерпимість до шкідливих звичок
Скромні дівчата не сприймають куріння і зловживання алкоголем. Їх не приваблюють багато питущі молоді люди, тому вони не люблять бути з ними в одній компанії. Вони вважають за краще спілкуватися в тихій спокійній обстановці, в якій дозволяють собі випити трохи вина.
Стиль поведінки
Скромні жінки в будь-якій ситуації залишаються зовні спокійними, не показують надмірної емоційності. Вони завжди врівноважені, стримані, не підвищують голос у громадських місцях, не дозволяють собі голосно сміятися. Їм не подобаються тусовки в нічних клубах і вечірки, вони вважають за краще бути вдома. Вони економні, не схильні витрачати заощадження на походи по магазинах і не женуться за модними новинками.
Що плутають зі скромністю дівчата
Скромність, як правило, не дається людині природою, а виробляється з дитинства через виховання і прищеплення певного набору цінностей. Ця якість є в більшості випадків набутою.
Батьки помиляються, якщо думають, що слухняна донька, яка ніколи з ними не сперечається і в усьому підкоряється їм, перетвориться на скромницю. Найчастіше дівчинка, яка росте в такій сім’ї, позбавлена права голосу, не може самостійно робити вибір, прагне всім догодити, ставлячи інтереси інших вище за свої, намагається згладити всі конфлікти, відмовляючись від своїх принципів. Думка батьків для неї понад усе.
Вона виросте скромною. Однак ця якість не є істинною і тільки шкодить. Під поняттям “помилкова скромність” криються комплекси неповноцінності.
Наведемо приклади:
Низька самооцінка
Дівчина дуже сором’язлива, мовчазна, її бентежать погляди оточуючих. Вона відчуває крайню невпевненість, перебуваючи серед людей. Дивлячись на цю дівчину, можна вирішити, що вона дуже скромна, не бажає нав’язувати своє суспільство і точку зору.
Це відбувається від того, що в дитинстві батьки не змогли виробити у своєї дитини відповідну самооцінку. Через постійні залякування, вимоги беззаперечного послуху діти перестають відчувати себе особистістю. Більшою мірою це стосується дівчаток, у яких з віком приходить тверде переконання у власній неспроможності.
Боязнь
Нерідко “скромні” жінки просто-напросто бояться що-небудь не так зробити або сказати, аж до формування у них фобій. Вони відчувають страх через те, що їх не зрозуміють. Тому їм легше нічого не говорити і не озвучувати свою точку зору, щоб потім її не довелося доводити.
Вони не можуть продемонструвати свою ерудованість і вважають за краще не брати участь у будь-яких змаганнях, оскільки не оцінюють свої сили і знання з об’єктивного погляду.
Це відбувається від того, що вони не в силах прямо поглянути на свої страхи, оскільки їх багато. Такі пані відчувають полегшення і радість від того, що оточуючі вважають їх скромними і сором’язливими, оскільки можна “сховатися” за приписаними їм сторонніми людьми якостями.
Почуття провини
Людина, яка відчуває постійне почуття провини, завжди готова взяти відповідальність за все, що б не відбувалося. Від цього їй важко живеться. Вона в усьому поступається, мовчить і не захищається, оскільки їй складно доводити свою невинність. Людина ніколи не вступає в суперечку, нікому не суперечить, тому оточуючі приймають це за скромність.
Образливість
Є люди, які завжди ображаються: на себе, на життя і долю, на інших, на обставини. Вони можуть образитися будь-якої миті на невдало сказану фразу, яку не так зрозуміли, на нешкідливий вчинок, невірно ними витлумачений. Хоча вони мають зовнішність скромників, бо майже завжди мовчать і придивляються до свого співрозмовника.
Образлива людина не висловлює свої претензії та причини образи одразу. Її поведінка особлива, оскільки вона надмірно чутлива, сприйнятлива і недовірлива. Образливі люди практично будь-яку людину сприймають у багнети, відчувають загрозу, перебувають у постійному очікуванні нападу з її боку.
Не варто плутати скромність із сором’язливістю, оскільки це різні поняття. Сором’язлива людина боязка і нерішуча. Скромність же передбачає вихованість, врівноваженість, стриманість і самовладання.
У чому справжня скромність дівчини
Здебільшого помилкова скромність формується в дитинстві внаслідок батьківського виховання і потім культивується самою людиною. Як правило, батьки дівчини прищеплюють їй набір певних умовностей і правил, про сенс яких самі нічого не знали. У підсумку дочка виростає в такій сім’ї з комплексами неповноцінності.
Дівчина, наділена справжньою скромністю без психологічних комплексів:
- висловлює свою позицію з того чи іншого питання без образ, ніколи не принижує гідність людей;
- ніколи не вдає з себе жертву, за будь-яких обставин зберігає гордість і гідність;
- не відмовчується, вміє підтримати розмову, але нікому не нав’язується;
- має здатність чесно зізнатися, якщо чогось не вміє або не знає, проте ніколи цим не пишається;
- здатна домогтися своєю поведінкою появи зацікавленості співрозмовника в ній;
- має уявлення про свої особисті кордони, водночас не порушує їх в інших людей;
- не марнославна і без потреби намагається не привертати до себе надмірної уваги оточуючих;
- мудра і самодостатня, тому їй не потрібно нікому нічого доводити;
- володіє хорошими манерами, ввічлива, тактовна і дипломатична, шанобливо ставиться до оточуючих.
Стосунки зі скромною дівчиною
Якщо дівчина сором’язлива, непомітна, вона рідко привертає увагу хлопців. Однак, замислюючись про довготривалі стосунки та шлюб, чоловік починає по-іншому дивитися на жінку. Він оцінює її якості, серед яких і її поведінка. І тоді красива дівчина, наділена скромністю, має набагато більше шансів вийти заміж.
Буває, що хлопець почувається ніяково у стосунках зі скромною дівчиною, бо не може вибрати тему для розмови, не знає, куди б вона хотіла піти. Адже такі люди не у всіх місцях відчувають комфорт і задоволення. Крім того, їм не з кожною людиною легко спілкуватися.
Якщо чоловік перебуває в серйозних стосунках зі скромною жінкою, він повинен надавати їй підтримку і пам’ятати таке:
- неможливо її змінити, а тому не варто намагатися це зробити;
- потрібно намагатися завжди знаходити теми для розмов, цікаві обом;
- важливо бути терплячим, не шкодувати часу на роботу над стосунками;
- краще зустрічатися у відокремлених затишних місцях, де мало людей;
- необхідно навчитися бути стриманим, дотримуючись дистанції;
- треба поважати особистий простір дівчини і надавати його їй;
- необхідно постаратися звести до мінімуму натиск і силу;
- необхідно вміти в будь-якій ситуації тримати себе в руках.
Деякі чоловіки помиляються, неправильно тлумачачи поняття скромність.
Часто вимоги молодих людей до своєї майбутньої дружини досить практичні:
- Думаючи про скромність нареченої, вони припускають, що вона ніколи не дасть приводу для ревнощів. Вони вважають, що характер не дозволить їй поводитися легковажно, розкуто, фліртувати з іншими чоловіками, змушуючи партнера ревнувати. Насправді красиві дівчата можуть провокувати почуття ревнощів, ставши об’єктом для залицянь, навіть не виявляючи ознак кокетства.
- Вони вважають, що скромниці не люблять галасливих компаній і тусовок, надаючи перевагу спокою і тиші свого житла. Тому, на їхню думку, скромна дівчина стане чудовою дружиною і прекрасною господинею. Насправді це не завжди так. Зовсім необов’язково, що зі скромниць виходять чудові дружини, які радують чоловіків кулінарними шедеврами. Часто їм набагато більше подобається цілу добу безперервно читати захопливий дамський роман, ніж стояти біля плити та чаклувати над їжею.
- Вони помиляються, думаючи, що такі дівчата не люблять шопінг, обходяться малою кількістю речей у гардеробі. Молодий чоловік вважає, що скромна жінка, завдяки сором’язливості, не витрачатиме гроші на надмірності й тим самим допоможе економити бюджет сім’ї. Насправді самодостатній леді з хорошим заробітком необхідно модно і зі смаком одягатися. Для цього не потрібно витрачати весь свій час на шопінг. Нерідко речі, які купує скромна дівчина, коштують зовсім недешево, тому що куплені вони в престижному бутику, де продаються якісні, дорогі, модні та стильні товари.
- Вони помиляються, думаючи, що хлопців у скромних дівчатах приваблює цнота. Звичайно, будь-який чоловік буде гордий тим, що став першим і єдиним. Його самооцінка істотно зростає від усвідомлення цього факту. Насправді, якщо дівчина не зберегла цноту, це не є злочином. Це ніяк не вплине на її якості. Вона залишиться скромною, навіть будучи не незайманою.
Незважаючи на гадану непорушність багатьох правил і стереотипних установок, світ все ж змінюється. Тому більша частина вищеописаних аргументів не має нічого спільного з поняттям скромність. Дотримання цих суджень може призвести до неправильного вибору дружини.
Як дівчині виробити скромність
Існують певні прості правила, яких дотримується скромниця:
- Ніхто не вважатиме її скромною і вихованою, якщо вона використовуватиме в розмові нецензурну мову. Хоча, якщо необхідно емоційно відреагувати, проявити негативні почуття, вона може вдатися до матюків. Однак це можливо тільки в товаристві близьких подруг. Неприпустимо використовувати нецензурні слова в бесіді з чоловіками і малознайомими людьми.
- Зовнішній вигляд відіграє важливу роль в образі скромної жінки. Необхідно працювати над іміджем, намагаючись уникати у своєму вбранні глибоких вирізів, декольте, обтислих суконь, залишивши їх для вечірок. Водночас не слід робити свою фігуру безформною, одягаючи балахони, розтягнуті джинси та футболки. Крім того, не додасть скромності образу і яскравий макіяж.
- Не варто захоплюватися алкоголем, курінням, голосно сміятися, особливо перебуваючи в громадських місцях. Люди не оцінять і істеричну, примхливу та занадто нав’язливу дівчину.
- Важливо постійно працювати над собою, виховуючи в собі делікатність і такт. Не слід захоплюватися прилюдним обговоренням чужих помилок. Краще висловити людині претензії до її поведінки віч-на-віч.
Не можна сказати, що абсолютно всім чоловікам подобаються скромниці, у кожного свій смак. Неможливо однозначно відповісти на запитання: “Скромність – це добре чи погано для дівчини?” Але не варто ставати “своїм хлопцем” або “розбитною дівчинкою”. Будьте впевнені, що цей образ молоді люди не оцінять.