Робота з підсвідомістю – визначення прихованих можливостей людини

Психологія

Підсвідомість. Одне лише слово викликає думки про щось загадкове, незбагненне. Наука йде вперед семимильними кроками, але таємниці людського мозку досі доступні далеко не всім. Люди все ще пов’язують несвідоме з містикою, не розуміючи, що самі в силах вплинути на свої психічні функції.

Робота з підсвідомістю – це занурення в глибини душі, прийняття себе як господаря власного життя. Основні техніки та методики спрямовані на виявлення прихованих потреб людини та реалізацію всього задуманого. З боку це може здатися дивом, але істина полягає лише в грамотній роботі із самим собою.

Опис підсвідомості

Зрозуміти, що ж таке підсвідоме першому вдалося ще в XIX столітті П’єру Жане, французькому психологу. Він визначив, що свідомість – це можливість особистості міркувати і мислити, а підсвідомість – певний процес, який ніяк не відображається у свідомості і визначає поведінку і погляди людини. У психології підсвідоме означає таємний рівень свідомості, який проявляється за різних певних умов.

Давайте розберемося, що ж таке підсвідомість і як вона працює. Будь-який психічний процес, а це насамперед саме він, відбувається в головному мозку. Тож можна припустити, що й підсвідомість розташовується в ньому, але конкретно де, вчені так і не можуть знайти точну відповідь і навряд чи їм це вдасться. Вона начебто, як і скрізь, так і ніде.

У клітинах головного мозку щомиті відбувається неймовірна кількість біохімічних реакцій – розумової діяльності. Науковці довели, що саме за таким принципом і відбуваються підсвідомі процеси, але головна і важлива відмінність у тому, що вони не контролюються свідомістю. А у філософії трактують підсвідомість як психічну реакцію, яка покладається на життєвий досвід.

Розглянемо 3 види рівнів психічної діяльності:

  • Несвідомий поведінку людини визначають вроджені рефлекси та інстинкти.
  • Підсвідомий різні вчинки, прояви характеру виходять із життєвого досвіду.
  • Свідомий притаманні такі якості особистості, які проявлятимуться на підставі обраної ролі в суспільстві.

Науковці розглядають ще такі рівні, як передсвідомий та неусвідомлюваний, де існує будь-яка інформація, що сприйнята зараз, але не усвідомлена та не опрацьована підсвідомістю.

Особливості підсвідомості

Практично кожен неодноразово чув такий термін як підсвідомість, а ось дати точне визначення, напевно, мало хто зможе. Єдине, що видно відразу – це шар свідомості, просто глибший. Але в чому відмінності і до чого ці поділи не зрозуміло. У психології є думка, що наша поведінка бере початок саме в підсвідомості. Навіть такий простий вибір: перебігти дорогу перед машиною, що їде, або ж спочатку пропустити її виходить саме звідти.

Виходить, якщо вірити цій теорії, то пропрацювавши з підсвідомістю, можна змінити своє життя? Напевно, ви знайомі з такою ситуацією, коли періодично потрапляєте в одні й ті самі умови, начебто ходите по одному місцю. Цей кругообіг подій походить саме з підсвідомості, тому що людина робить рівно такий самий вибір, як і раніше. І проблема полягає в тому, що робить вона це неусвідомлено.

Можна навести чудовий приклад. На жаль, дуже часто буває, що люди розлучаються. І після цього вони знаходять собі практично точно такого самого партнера за характером, поведінкою, манерою спілкування, з ким не так давно розлучилися. Найцікавіше, можна нескінченно твердити про те, що ви наступаєте на одні й ті самі граблі, але користі не буде. І через деякий час у людини все-таки відкриваються очі, і вона гостро бачить усі недоліки свого партнера. А відбувається це через негативні установки у вашій підсвідомості.

Припустимо, людині буде дуже складно знайти більш високооплачувану і престижну роботу, якщо вона не впевнена в собі, у своїх силах, її постійно долає страх і лінь. І так може тривати роками, змін можна не чекати. А проблема полягає в тому, що ми постійно шукаємо причини зовні, а насправді копатися потрібно в нашій підсвідомості.

Роль підсвідомості в житті людини

Вчені давно ведуть численні суперечки, на що здатна підсвідомість. Незважаючи на розбіжності, вони приходять до однієї думки: справжня природа людини бере свій початок із несвідомого, де не сховатися умовностями або соціальними масками.

Розглянемо позитивні сторони підсвідомості:

  • Допомагає в розмові зі знайомими, приятелями, просто сторонніми, у виборі свого оточення. Наприклад, буває, коли люди на рівні підсвідомості відчувають дискомфорт, неприйняття в спілкуванні з іншою людиною, не бачачи справжніх логічних підстав. У підсумку через тривалий проміжок часу причина стає ясною і зрозумілою.
  • Використовуючи різні техніки й методики в роботі з підсвідомістю, можна домогтися позитивного впливу на несвідоме, що поліпшить життя людини й позбавить захворювань.
  • Допомагає розвинути інтуїцію, що, своєю чергою, може вплинути на ухвалення правильного рішення в складних і двояких ситуаціях.

Деструктивна функція підсвідомості:

  • Знаючи різні ефективні методи в роботі з підсвідомістю, можна вплинути на несвідоме і тим самим маніпулювати людиною (сюди можна віднести торгівлю, де використовують нейролінгвістичне програмування).
  • Завдяки інтуїції є ризик ухвалити неправильне рішення, адже вона не підвладна логіці.
  • За допомогою підсвідомості людина часто затримується на одному місці, залишаючись у зоні комфорту, де їй спокійно, ніби вона шепоче “не міняй нічого в житті, нам же й так добре”. Тим самим немає розвитку особистості, руху вперед. Наприклад, вам подобається вечорами розслаблятися після роботи на дивані перед телевізором, маючи маленьку зарплату. А можна було б знайти підробіток, але в такому разі потрібно переступити через себе, докласти зусиль, зрушити з місця, зрештою.

Сила підсвідомості

Вважається, що за допомогою постійної роботи з підсвідомістю на здійснення бажань довго чекати не доведеться і навіть можна змінити життя в різних сферах:

  • збільшити свій дохід;
  • мати в колі спілкування тільки приємних людей, з ким хочеться спілкуватися, виключивши токсичних;
  • змінити свою зовнішність на краще;
  • остаточно вилікувати свої захворювання;
  • здійснити, нарешті, мрії;
  • позбутися поганого настрою, депресії та різних страхів;
  • підвищити рівень життя і самооцінку;
  • забути про шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю, наркотиків).

Способи проникнути у свою підсвідомість

Несвідоме впливає на кожного з нас по-різному, і контролювати ми його можемо так само різною мірою. Але ось як зрозуміти свою підсвідомість, знають не всі.

Розглянемо найефективніші методи роботи з підсвідомістю:

  • Один із найкращих способів програмування себе на різні дії – самонавіювання.
  • Використання афірмацій – це психологічні установки на позитивний результат подій.
  • Ефект плацебо (використання пустушки і сліпої віри в якийсь метод лікування). Є й недолік – ноцебо (негативні думки притягують несприятливі події).
  • У роботі з підсвідомістю медитація – чудовий помічник. За допомогою неї можна краще почути себе, заспокоїти розум, усамітнившись від щоденних турбот і метушні.
  • Метод “потік свідомості”. Необхідно записувати в блокнот усі слова, які спали на думку, і далі зробити аналіз.
  • Арт-терапія у візуалізації (використовуючи різні образотворчі засоби, створюється форма, на якій буде відображено внутрішній стан людини).
  • Професійні психотерапевти та психологи. Завдяки зверненню до них, найшвидше та найефективніше можна налагодити процес взаємодії зі своєю підсвідомістю.
  • Тлумачення снів, завдяки чому буде зрозумілий внутрішній стан людини.

4 методики роботи з підсвідомістю

Перейдемо тепер до найголовнішого, якою ж є практика роботи з підсвідомістю? Слід розглянути кілька простих, але важливих і дієвих методик, що дають змогу відповісти на це запитання. Візьміть їх на замітку, оскільки завдяки нашим порадам відмінного результату змогли досягти деякі відомі особистості.

  1. Навчіться ставити собі запитання правильноВсілякі запитання намагайтеся ставити собі винятково з позитивного погляду, оскільки підсвідомість не сприйматиме умовного способу (забудьте про фрази з часткою “б” і “не”).

    Наприклад, ви часто спізнюєтеся на зустрічі з друзями або на роботу, від чого начальник не в захваті, м’яко кажучи. Не потрібно ставити собі запитання “А як би мені встигнути?” або “Що робити, щоб начальник не лаяв мене?” Правильно так: “Як мені скрізь встигати?”, “Що необхідно зробити для набуття пунктуальності?”

  2. Давайте свідомості відпочиватиВи напевно помічали, як часто можна зациклитися на якійсь дрібній проблемі і не розуміти, як же її вирішити. У цьому випадку дайте думкам перепочинок, і тоді з’явиться можливість народження нових цікавих ідей.

    Насправді все не так складно, як нам здається: спробуйте просто відпочити або подрімати, і ви побачите, як швидко і невимушено з вами відбудеться це “перезавантаження”!

    Цей метод застосовували дуже відомі особистості: Томас Едісон, Альберт Ейнштейн, Нікола Тесла. Вінстон Черчилль ніколи не втрачав можливості й моменту подрімати на робочому місці після обідньої перерви, через що був продуктивним до кінця дня. То чому ж і нам не користуватися таким нехитрим лайфхаком?

    У цей момент, поки ви спите, ваша підсвідомість продовжує працювати, але вже з можливістю проаналізувати головну проблему, не звертаючи уваги та не витрачаючи сили на опрацювання всього потоку інформації, яку ви отримували щохвилини.

  3. Використовуйте нічний сон як час для мозкового штурмуЯкщо такий хороший обідній сон для вирішення різних дрібних проблем, то наскільки ж ефективним буде повноцінний нічний. Як же працює підсвідомість, поки ми спимо? Питання цікаве, але давайте розберемося, як же зробити так, щоб вона дала нам правильну відповідь на питання, яке нас мучить.

    Необхідно чітко сформулювати завдання для підсвідомості. Перед тим, як підете спати, проговоріть про себе або запишіть на аркуш паперу, так буде навіть ефективніше.

    І тут є свої переваги. По-перше, фіксувати запит у зошиті простіше, а по-друге, коли ви прокинетеся, то набагато легше відновити суть завдання.

  4. Ранкові одкровенняОсь ми плавно й дісталися до ще одного цікавого методу роботи з підсвідомістю людини – ведення щоденника вранці. Тим самим посилюючи дію попереднього способу – постановки питання на ніч.

    Як працює підсвідомість? Досить просто. Щодня фіксуйте в щоденнику свої плани на день, не забувайте ставити завдання й записувати всі відповіді на запитання, які прийшли до вас уві сні.

    Можна розглянути ще один спосіб. Пишіть від руки всі думки, які прийдуть на розум, абсолютно не контролюючи, що виходить. Тим самим ви зближуєтеся з підсвідомістю, даючи змогу знайти все те, що раніше було приховано. Написали 3 сторінки, зупиніться й перечитайте. І ви здивуєтеся! У Джулії Кемерон у книжці “Шлях художника” можна докладніше познайомитися з методикою “Ранкові сторінки”.

Підсвідомість здатна на все, варто лише замислити щось або зробити собі установку. Її сила настільки велика, що її порівнюють з якоюсь магнетичною субстанцією, яка здатна вабити до себе думки людини. У підсумку не варто дивуватися, що ви притягуєте ті події, в яких переконані. Тут немає магії. І зовсім не має значення, чи має людина точку зору як у психологів, чи ні, адже сила підсвідомості працюватиме незалежно від того, вірити в неї чи ні.

Оцініть статтю
Обери Успіх!