Реалізація цілей: померти не можна досягти

Психологія

Усі навколо досягають чогось, машини нові купують, бізнеси відкривають, тіло мрії вже давно здобули. Успішний успіх, та й годі. І тут ви розумієте, що сильно відстали або просто не знаєте особливого секрету.

Один навчився жити в потоці та прийнятті. З легкістю ставиться до того, що відбувається. Підлаштовується під ситуацію і не б’ється головою об стіну, якщо плани зруйнувалися через обставини. Мріє й отримує те, чого хоче.

Інший чітко знає, куди йде. Він цього доб’ється, навіть якщо розіб’ється в коржик. Бо живе з установкою – якщо не я, то ніхто. І досягає, і нові вершини підкорює. Але якою працею? Стиснувши зуби, йде від однієї перемоги до іншої. А в дорозі нічого: перетерпимо, недоспимо, переживемо. Тільки не кожен готовий це винести.

Третій же знайшов золоту середину. Він чітко бачить бажане майбутнє. Розуміє, чого хоче. Ставить конкретні й досяжні цілі. Водночас гнучкий до змін. Ця людина взяла відповідальність за свої мрії, але навчилася довіряти світу і простору. Мабуть, ця серединна позиція найприйнятніша і “пластична”.

Розберімо, як же реалізовувати цілі, не кидаючи задумане на півдорозі. Також розглянемо правила, які допоможуть досягти бажаного.

Кроки для реалізації цілей

1. Виберіть сфери, в яких хочете поліпшень

Щоб наочно оцінити, наскільки ви задоволені життям в усіх напрямках, використовуйте колесо життєвого балансу. Візуально воно має вигляд кола, поділеного на 6 або 8 сфер, залежно від уподобань. Основні сфери: здоров’я, стосунки, оточення, бізнес, фінанси, яскравість життя, особистісне зростання, творчість.

  • Здоров’я охоплює фізичний і психічний стан, зовнішній вигляд, спорт, усі види активності, догляд за собою і тілом. Також сюди належить харчування та наявність/відсутність шкідливих звичок. Оцініть, наскільки ваш організм сильний, чи схильний до хвороб, чи легко справляється зі стресами та недосипанням тощо.
  • Сфера стосунків відповідає за любов, романтику, сім’ю. За нею ви оцінюєте наявність особистого життя і задоволеність ним. Подумайте, чи є у вашій взаємодії любов і довіра, вірність і повага, підтримка і взаємодопомога.
  • Оточення – це друзі, знайомі, колеги по роботі та всі ті люди, з якими постійно спілкуєтеся. Подумайте, наскільки вони заряджають і наповнюють вас. Чи є вони прикладом, чи є чого повчитися в них.
  • Кар’єра і бізнес відповідають за те, наскільки ви реалізовані в професійній сфері. Чи влаштовує вас місце роботи, посада та її оплата. Чи знайшли ви своє покликання, чи любите те, чим займаєтеся.
  • Сфера фінансів показує, чи забезпечені ви грошима. Адже від них залежить як рівень і якість життя, так і можливості самореалізації та вираження. Подумайте, чи вистачає вам коштів для нормального життя, чи ви хотіли б більше.
  • Яскравість життя або те, наскільки ваші дні насичені подіями, емоціями та радістю. Сюди можна віднести цікаві заходи, зустрічі та подорожі. Чи задоволені ви тим, чим наповнений ваш вільний час, наскільки різноманітно ви проводите вихідні або відпустку.
  • Сфера особистісного зростання відображає рівень того, наскільки ви розвиваєтеся і ростете як особистість. Оцініть, чи прагнете ви нових знань, чи читаєте книжки та матеріали із саморозвитку, чи проходите відповідні марафони або курси.
  • Творчість – сфера, яка визначає, чи є у вас хобі. Чи творите і, чи займаєтеся чимось окрім основної роботи. Чи є віддушина й улюблена справа, яка розслабляє та наповнює енергією.

Оцініть за бальною системою від 1 до 10 кожну зі сфер. Зробіть позначки на осях координат за кожним сегментом і з’єднайте між собою.

Тепер у вас вийшло колесо або його подоба. Це наочна картинка того, наскільки ви задоволені кожною областю. Якщо якісь зі сфер мають значення нижче за 4, то з ними потрібно попрацювати та поліпшити.

2. Сформулюйте цілі

Пропишіть на папері, чого бажаєте досягти в кожній зі сфер. Це особливо актуально для тих сфер, якими ви незадоволені й оцінили низько. Важливо, щоб прагнення були конкретні та вимірні.

Природно, є цілі, які об’єктивно оцінити досить складно. Наприклад, довірчі романтичні стосунки з чоловіком/дружиною. Для кожного бажаний кінцевий результат буде своїм. Одному вистачить 1 побачення на місяць і пари розмов по душах. Другому хочеться мінімум раз на тиждень приділяти увагу своєму партнеру. У цьому разі постарайтеся вибрати критерії, які говоритимуть про рух до мети: кількість побачень і спільних вечерь, походи в кіно тощо.

3. Встановіть терміни

Визначте термін виконання для кожної мети. Це потрібно для мотивації та контролю. Причому термін встановлюйте реальний.

Якщо поточний дохід становить менше ніж 5 000 гривень на місяць, а в цілях отримувати від 200 000 щомісяця, то за один-два місяці вийти на цей рівень буде непросто. Враховуйте час на підвищення кваліфікації, щоб знайти місце роботи або набратися досвіду.

Якщо встановите занадто короткий термін на реалізацію мети, а вкладатися в нього не будете, то великий ризик розчаруватися і зовсім кинути задумане.

4. Розбийте цілі на завдання

Знову беремо приклад із фінансовою метою. Ви встановили собі кінцеву бажану цифру, тепер розкладіть по кроках, яким шляхом досягнете цього:

  • Пройду 1,5-місячне навчання на SMM-фахівця
  • Розішлю від 10 резюме щодня;
  • Знайду від 3-х клієнтів на ведення акаунта;
  • Виконаю завдання на біржі копірайтингу тощо.

Ви ніби прописуєте інструкцію того, як прийти до потрібного доходу. Саме невеликі кроки та дії призводять до великого результату.

5. Розплануйте реалізацію завдань на тиждень-місяць уперед

Коли завдання прописані, варто рознести їх за календарем. Таким чином ви будете потроху рухатися до досягнення мети.

Не варто брати на себе багато й одразу, особливо якщо робите це вперше. Пропишіть собі кілька завдань на день для початку. Це не буде нервувати і обтяжувати, але мотивуватиме рухатися далі.

6. Звіряйте план із діями та актуалізуйте завдання

Трапляється, що завдання на день не виконані. Наприклад, зламалася машина, простояли в заторі, погано почувалися тощо.

Заведіть за правило щотижня звіряти план і його виконання. Так ви будете відстежувати й коригувати дії.

Правила, які допоможуть “не зливатися” з досягнення цілей

Втомилися, забули, відволіклися або набридло жити за графіком. Так, таке теж трапляється, і це нормально! Тут головне не провалюватися надовго в цей стан. Щоб такого не відбувалося, користуйтеся такими правилами.

Класно прагнути до життя мрії. Тільки робіть це в комфортному темпі. Не ставте одночасно багато цілей.

Виберіть від 5 до 10 цілей. Так, щоб на день припадало по 2-3 завдання. Коли вони будуть виконані, ви за бажанням візьмете в роботу інші.

Як цілі, так і завдання за ними можуть сильно відрізнятися залежно від складності. Згодом ви зрозумієте, на що здатні. Для початку краще брати якістю, а не кількістю.

  • Аналізуйте і робіть роботу над помилками

Виділяйте хоча б годину на тиждень, щоб оцінити виконання поставлених завдань. Можливо, десь ви переоцінили себе і запланували багато завдань. Або фокусували увагу на незначних справах, а важливі зробити не встигали.

Не бійтеся щось змінювати та пересувати в планах. Якщо вирішили відкласти деякі цілі – це не означає, що ви даєте “задню швидкість”. Краще в комфортному темпі рухатися до прагнень, ніж квапливо бігти від завдання до завдання.

  • Будьте гнучкими та підлаштовуйтеся під обставини

Плануйте дні таким чином, щоб на виконання кожного завдання був резерв часу. Щоб якщо ви зайві 30 хвилин постояли в заторі, це не “зруйнувало” весь день, що залишився.

Коли в щоденному плані є лаги, ви легко підлаштовуєтеся або міняєте завдання місцями. Навіть якщо сьогодні не вийшло виконати задумане, перенесення на інший день не стане катастрофою.

Слідкуйте за режимом сну і неспання. Щоб бути ефективним, спіть хоча б 7-8 годин.

Також враховуйте дні відпочинку, коли ви не зайняті виконанням завдань або вони незначні. Це зніме емоційне напруження.

Життя часто підкидає нові ввідні. У який бік піти – вирішувати вам. Кожен крок – це вибір.

Оцініть статтю
Обери Успіх!