Кожен погодиться, що ідеальних людей немає. Навіть із цілим набором хороших якостей людина може мати низку слабкостей і мінусів. Останні являють собою негативні якості людини. Однак не всі з позитивних якостей людини, якщо поміркувати, у певній ситуації можуть бути корисними, як для суспільства, інших людей, так і її самої.
Яка якість є цінною?
Насправді список позитивних якостей великий, у ньому багато переваг, наведемо основні з них. Це допоможе розібратися, зрозуміти, що цінне в людях насамперед для їхнього оточення:
- Акуратність – проявляється в дбайливому ставленні до особистих і чужих речей, охайному вигляді людини. Акуратні люди люблять порядок у всьому.
- Безкорисливість – являє собою відсутність бажання отримання користі від власних вчинків. Нічого ніколи не вимагатиме натомість.
- Тактовність – ця риса характеру проявляється в шанобливому і ввічливому ставленні до оточуючих, незалежно від відповідної поведінки.
- Вірність людини – віддане ставлення до оточуючих його близьких, а також власного світогляду, принципів. На людей з такою якістю можна завжди покластися, вони постійні та надійні.
- Вихованість – прояв гарних манер і дотримання моделі правильної поведінки в будь-якій ситуації.
- Дисциплінованість – уміння людини відповідати вимогам і виконувати всі пункти конкретного розпорядку. Дружба з дисципліною допоможе грамотно розпоряджатися часом, вкладатися в терміни виконання завдань на роботі та в побуті.
- Доброта – виражається в ласкавому, дбайливому ставленні до людей, чуйності та прагненні прийти на допомогу, підтримати в складну хвилину, не переслідуючи своєї вигоди.
- Дружелюбність – бажання приємного спілкування за умови повної відкритості та співчутливості. Завдяки такій якості характеру можна мати багато друзів серед оточуючих.
- Товариськість – властивість, що дає змогу легко контактувати, перебувати на спільній хвилі з іншими.
- Обов’язковість – уміння нести відповідальність за свої рішення, вчинки та їхні наслідки. Така особистість вважається зрілою.
- Чуйність – прояв готовності виручити в складний період життя, не маючи корисливого мотиву.
- Рішучість – готовність виконувати задумане за будь-яких обставин.
- Скромність – риса характеру, що виявляється в тактовній поведінці й небажанні бути, здаватися вищим за інших. Він поважає оточуючих, але вирізняється сором’язливістю.
- Упевненість у собі – дає змогу оцінювати свої здібності та потенційні можливості, контролювати себе в неоднозначних ситуаціях.
- Правдолюбство – проявляється в небажанні нікого обманювати. З чесною людиною надійно і безпечно.
- Почуття гумору – така риса дає змогу сприймати ситуації з погляду комічності, не втрачаючи рівноваги та самовладання в будь-яких умовах. З людьми, які володіють цією рисою, завжди легко і приємно спілкуватися.
- Моральність – вважається однією з найпозитивніших характеристик, що виявляється в дотриманні принципів совісті, обов’язку, честі, справедливості та інших норм духовних цінностей людства.
- Щирість – властивість, що виявляється у здатності людей показувати свої справжні емоції, почуття, наміри.
- Розсудливість – уміння використовувати свій розум і життєвий досвід, аналізуючи дії, наслідки та роблячи відповідні висновки.
- Оптимістичність – здатність людини знаходити низку позитивних моментів за будь-яких обставин, довіряти іншим, робити акцент тільки на позитиві, не заплющуючи очі на проблеми.
- Життєрадісність – риса, прояв якої пов’язують із постійним бадьорим настроєм, умінням цінувати життя та радіти будь-якій дрібниці.
- Сміливість є здатністю до дій без хвилювання і побоювань, але, не втрачаючи розсудливості.
- Справедливість – властивість особистості, яка ґрунтується на чіткому розумінні поділу на добро і зло. Вона має об’єктивну точку зору на те, що відбувається навколо неї.
- Толерантність – ставлення до оточуючих, не сумніваючись у правильності чужої точки зору і не дозволяючи грубої поведінки з опонентами.
- Працьовитість – виражається в позитивному ставленні до діяльності, роботи, готовності із задоволенням витратити свій час на виконання завдання.
Властивості особистості, що дають змогу знайти щастя
Не всі з позитивних якостей особистості, які можуть бути корисними суспільству, є хорошими й вигідними рисами для самої людини. Прикладом може бути жертовність, що передбачає відмову від власних інтересів заради інших. Суспільством вона вітається, проте може бути негативною для самої особистості – володаря цієї риси.
Розглянемо, якими характеристиками повинні володіти особистості, щоб знайти щастя:
- Почуття власної гідності – одна з високих особистісних якостей, притаманних людям, які вміють оцінювати власні можливості, мають самоповагу та розуміють свою значущість і цінність у суспільстві.
- Ощадливість – хороша властивість, що виявляється в турботі про збереження своїх і чужих об’єктів майна, матеріальних цінностей, а також про душевний спокій.
- Наполегливість у реалізації цілей – наполегливе бажання людини з твердим внутрішнім стрижнем досягти наміченої мети, попри труднощі та перешкоди.
- Самокритичність – вміння адекватно давати оцінку своєму потенціалу можливостей і здібностей, не бути категоричним у судженнях, прислухатися до інших.
- Здоровий егоїзм – особистісна позиція, що полягає в установці пріоритетності власних інтересів над інтересами оточення. Середнє між особистим комфортом людини та нешкідливістю для суспільства.
- Проникливість – здатність не упускати суттєві дрібниці, які не бачать інші, а також прораховувати розвиток ситуації на багато кроків уперед.
Інтелектуальна характеристика
Розглянемо низку людських позитивних якостей, яким віддають перевагу роботодавці. Їх називають інтелектуальними. Завжди цінують на роботі співробітників:
-
- акуратних, які люблять порядок і гармонію в усьому; ввічливих і тактовних, які шанобливо ставляться до інших;
- далекоглядних, що володіють прекрасними інтуїтивними здібностями;
- креативних, які вміють мислити творчо, нестандартно;
- мудрих, які знають, як і коли застосувати свої знання і досвід, а також здатних не потрапляти в небажані ситуації, розумно розпорядитися наявними ресурсами;
- самокритичних, які тверезо оцінюють власний потенціал, уміють помічати та виправляти власні помилки, здатні усвідомлювати отриманий досвід;
- толерантних, які терпимо ставляться до оточуючих, інших поглядів, звичок;
- працьовитих, які вміють бути задоволеними роботою, отримувати задоволення, витрачаючи свої зусилля і час.
Соціальні позитивні властивості характеру
Рівень життя безпосередньо пов’язаний зі ступенем корисності людей для суспільства, в якому вони перебувають, включно з різними сферами: сімейною, робочою, громадською тощо.
До тих, хто корисний, ставляться з повагою, цінують і винагороджують гідно. Це природно сприймається людиною позитивно, оскільки приносить задоволення. Тому доречно розглянути список, з якими позитивними якостями людина буває популярна в соціумі. Має бути:
- працьовитим;
- дисциплінованим;
- відповідальним;
- комунікабельним;
- тактовним;
- доброзичливим;
- сумлінним;
- чесним;
- готовим до самопожертви;
- порядним;
- щедрим;
- вихованим;
- безкорисливим.
Протистояння
Деякі з емоційних проявів людей позитивними якостями характеру не є. А саме вони й вважаються показовими для визначення, наскільки комфортно жити, перебувати поруч, спілкуватися. І завдяки цим людським “плюсам” можна досягти благополуччя в особистому житті. Щодо гордості, яка теж перебуває в переліку, то без неї не можна почуватися по-справжньому щасливим у нашому світі. Проте варто тримати її під контролем на рівні здорової поваги до себе. Інакше надмірна гординя не допоможе, а нашкодить, завадить досягти бажаного у вашому житті.