Вивчивши особливості психології чоловіків, можна побудувати з обранцем довге і щасливе життя. Причому готуватися до тривалих стосунків з будь-яким представником сильної статі потрібно завчасно, не шкодуючи сил і терпіння.
Кидатися у вир з головою тут просто не має сенсу. Це все одно що купувати одяг у китайському інтернет-магазині. З високою ймовірністю ви станете власницею речі, яка не підходить вам за розміром, нехай навіть красивої і схожої на ту, що ви хотіли.
Основні відмінності жіночої та чоловічої психології
Природа поведінки представників чоловічої та жіночої статі різна. У рамках психології відмінності пояснюються різницею гормонального фону, роботою мозку і світосприйняттям. Генетичні особливості впливають на сприйняття світу жінкою та її здатність до народження дітей.
Соціально-економічні чинники, наприклад, правила поведінки в громадських місцях і виконання соціальних ролей, мають певний вплив на особистість кожної людини. Давайте розберемо основні відмінності між особливістю психології чоловіка і жінки.
- Побудова розумового процесу. Чоловіки схильні до логічного і раціонального мислення, що часом робить їх надмірно прямолінійними. Жінка, своєю чергою, вважає за краще довіритися інтуїції, вона схильна яскраво висловлювати свої емоції. Така різниця в мисленні нерідко стає причиною появи конфліктів у стосунках.
- Важливість кар’єри та досягнення успіху в бізнесі також має різне значення. Чоловіки вважають за краще самореалізовуватися шляхом заробляння грошей. Водночас жінки всю увагу зосереджують на зміцненні сім’ї та народженні дітей.
- Однією з основних властивостей характеру чоловіків є індивідуалізм, завдяки якому вони прагнуть займати лідерські позиції, люблять ризик. Для представників сильної статі важливі захоплення та інтереси друзів. Жінки ж постійно шукають підтримку, хвилюються, що щось може піти не за планом. Ось вам і всі витікаючі відмінності статей. Коли чоловік рветься на арену подивитися спортивний матч, цікавиться тим, як влаштована сучасна техніка, представниця слабкої статі вважатиме за краще залишитися вдома в затишку і провести вечір за переглядом телепередач або в товаристві подруг. Дамам властива зайва метушня, хвилювання і недовірливість.
- Психологічні особливості жіночої та чоловічої статі мають суттєву відмінність у міжособистісних стосунках. Представники сильної статі рішучі та сміливі, думка суспільства їх не зупинить на шляху до задуманого. Дами ж схильні змінювати думку залежно від ситуації, підлаштовуватися під оточення, їм складно прийняти власне рішення. Однак, незважаючи на таку невпевненість, вони вкрай дисципліновані й відповідально підходять до реалізації планів.
- Специфіка мислення та здібності теж різняться залежно від статі. Чоловіки раціональні, вони вважають за краще аналізувати ситуацію і впевнено йти до поставленої мети. Жінкам же властиве вербальне мислення, це є основною причиною їхньої тяги до постійного спілкування з подружками.
- Хоч би як парадоксально здавалося, але пані мають високу стресостійкість саме завдяки своїй емоційності. Яскраво висловлюючи свої почуття, вони вихлюпують накопичений негатив. Чоловік же ретельно приховує свої переживання, адже вважається, що це показник слабкості. Але навіть у найспокійніших представників чоловічої статі емоції часом вириваються назовні й часто мають негативний характер. Психіка, що піддається впливу накопиченого негативу, може спричинити низку неприємних захворювань.
- Різниця психологічних особливостей чоловіка і жінки проявляється і в нестандартних обставинах. Потрапляючи в таку ситуацію, представники чоловічої статі швидко адаптуються і знаходять рішення, така мобільність пояснюється їхньою природною імпульсивністю та агресією. Вони можуть вийти з рівноваги. Незважаючи на те, що дамі простіше підлаштовуватися під нові умови й адаптуватися, на нестандартні ситуації вони не можуть відреагувати так само блискавично, як чоловік. Їм складно сфокусуватися на чомусь одному, розсіюючи увагу на численні чинники. Але оскільки різні риси можуть проявлятися в будь-якого з представників статі, у певних ситуаціях їхню різницю переоцінювати не варто.
Особливості психології чоловіків у коханні та стосунках
Цю тему варто розібрати окремо. Відмінності не так істотно виражені, якщо розглядати представника кожної статі окремо. А чоловік і жінка, які перебувають у стосунках або в шлюбі, можуть бути яскравим прикладом індивідуальних особливостей статей.
Тож дамі треба бути заздалегідь готовою до того, що на неї чекає.
- Невизнання власної неправоти.Помилки роблять усі. Чоловіки дуже не люблять погоджуватися з ними. Звичайно, якщо він завинив перед дамою, він вибачиться, але інші огріхи будуть звалені на кого завгодно, чи то сусіди, чи то взагалі малознайомі люди. Постарайтеся зайвий раз не тикати його носом у його похибки, інакше всі ваші страшні очікування стануть реальністю.
Чоловіча психологія відрізняється особливістю не визнавати свою неправоту. Тож дамам слід зробити вибір – продовжувати тупотіти ніжкою і наполягати на власній правоті, або подивитися на ситуацію під іншим кутом, з його точки зору. Обираючи другий варіант, ви зможете домогтися щасливих стосунків, у яких він викладатиметься на повну, реалізовуючи всі ваші надії.
- Схильність до хвастощів.Більшість хлопців часто перебільшують свої переваги і схильні до хвастощів, особливо на початку стосунків. Це може виражатися в розповіді про кількість прочитаних книг, відвіданих країн тощо. Захоплення з боку жіночої статі є основною мотивацією для здійснення вчинків. У таких ситуаціях чоловік почувається справжнім героєм і готовий вирішити будь-яку проблему, впоратися з будь-яким завданням.
Таке ставлення до захоплення у чоловіків закладено на підсвідомому рівні. Особливості чоловічої психології такі, що хлопець постійно хоче зробити щось дивовижне для дівчини. Представникам сильної статі властива дещо дитяча поведінка, вони люблять змагатися і влаштовувати змагання. Тож не поспішайте обривати потік його фантазій щодо досягнення світового панування. Якою б недосяжною не здавалася мрія, вона може втілитися в життя, якщо щиро вірити.
- Невміння розпізнавати натяки.Жіноче і чоловіче сприйняття кохання та побудова стосунків суттєво різняться за своєю психологією. Дівчатам подобається спілкуватися, вони отримують задоволення від самого процесу. Молоді люди ж спілкуються з метою отримати конкретну інформацію, яку приймають спокійно, як факт. Намагайтеся в спілкуванні уникати складних натяків і завуальованих фраз – велика ймовірність, що чоловік просто вас не зрозуміє. Будьте прямолінійні та чесні.
Кожній дівчині хочеться, щоб обранець розумів її з півслова, міг читати всі її бажання. Але реальність така, що складні натяки лише плутають вашого партнера, він заблукає у ваших бажаннях і власних думках. Прийміть як факт, що він не здатний прочитати ваші думки, інакше будете розчаровані. Психологічна особливість чоловіків така, що, відчуваючи невдоволення, вони будуть яскраво реагувати, дратуючись і нервуючи. Їм просто незрозуміло, чому не можна було висловити свої бажання безпосередньо. Тож, не ускладнюючи завдання натяками, а конкретно висловлюючи свої думки, ви досягнете більш простих і зрозумілих взаємин у парі.
- Небажання показувати емоції.Чоловіки не показують своїх почуттів. За усталеною думкою, справжній мачо завжди має бути стриманим, не боятися труднощів. Наприклад, молодий чоловік, у якого проблеми на роботі, буде похмурим і закритим для спілкування. Йому потрібно побути на самоті, розслабитися і все обміркувати. Він втомився і не хоче розкривати свої почуття перед друзями і коханою жінкою.
Коли так відбувається, панянка починає самостійно шукати причини такої поведінки її чоловіка, уявляючи собі найгірше. Вигадавши цілу драму, дівчата ображаються і занурюються в себе. А до наявних проблем молодої людини додається ще одна. Також жінки є любителями мучити чоловіків допитами, намагаючись дістатися до витоків їхньої психологічної пригніченості.
Однією з психологічних особливостей чоловіка є наявність певного важеля, який спрацьовує на сильну емоцію на кшталт зради і розчарування, але тільки після перетравлення такої неприємної ситуації. Жінці в такій ситуації слід трохи потерпіти, незабаром ваш партнер обов’язково стане життєрадісним і веселим.
- “Трагічна” реакція на будь-яку свою хворобу.До психологічного стану чоловіка варто ставитися з трепетом. Як багато хто знає, хлопці стають абсолютно безпорадними і беззахисними, варто їм трохи захворіти. Така реакція на захворювання закладена з дитинства, чоловік звик, що якщо йому фізично погано, то абсолютно всі мають крутитися навколо нього, сюсюкати й доглядати.
У такі моменти ви можете показати себе з найкращого боку, бути турботливою і ніжною. Сходіть у магазин за ліками, заваріть йому чай із лимоном, накрийте пледом. Будь-яке тепле слово може допомогти вдихнути життя у вашого “вмираючого лебедя”.
Можна спробувати одягнути екстравагантне вбрання, запропонувати пограти в настільну гру або ж влаштувати спільний перегляд фільму – це обов’язково приведе до успіху. Намагайтеся завжди входити в становище свого партнера, намагайтеся зрозуміти його почуття, поглянути на світ його очима. Незважаючи на різні особливості психології чоловіків і жінок, щастя в парі залежить виключно від обох.
- Бажання самореалізації в сексі.У плані сексуальних потреб та особливостей представників статей теж є суттєві відмінності. Чоловіки люблять відчувати себе здобувачами, що призводить до частої зміни партнерок. Їм важливо домінувати у стосунках, тому вони потребують визнання своїх сексуальних здібностей.
Представники чоловічої статі бажають зробити власне сексуальне життя різноманітним і насиченим. Таке бажання самореалізації призводить до частої зміни статевих партнерок. Причому обираючи дівчину для приємного проведення часу, вони схильні до обрання малознайомих жінок. Така тяга до короткочасних романів пов’язана з тим, що представники сильної статі не готові брати на себе відповідальність за почуття жінки.
- Часте неприйняття шлюбу.Більшість хлопців під час знайомства з дівчиною не думають про створення серйозних стосунків. Оскільки останні не є для них пріоритетом, їх повністю влаштовують регулярні зустрічі без зобов’язань.
Психологія чоловіків має таку особливість як сприйняття шлюбу як обмеження свободи. Тож спроби затягнути їх до РАГСу можуть викликати агресію. Лише з часом, усвідомивши свої почуття і важливість конкретної дівчини в їхньому житті, вони готові відкрити своє серце.
Психологія чоловіків залежно від віку
У багатьох кінокартинах і книгах можна знайти описи основ психології чоловіків. Усі представники сильної статі різні та не схожі один на одного. Хіба не це приваблює жінок найбільше? Виділити певний стандарт або підігнати хлопців під рамки, розділивши на групи, неможливо. Але кожному віку відповідають деякі риси, які формуються завдяки накопиченому досвіду в житті.
Психологи відзначають шість вікових порогів:
- З 16 до 24 років.У юному віці молоді люди тільки починають пізнавати світ і шукають себе. Вони починають осягати поняття любові та романтики, шукають себе в професійному плані. На цьому етапі життя закладаються основні уявлення про моральність і принципи моралі у стосунках. У цей період вони схильні ставитися до стосунків із дівчатами, як до виграного призу в лотереї, адже більшою мірою ними керує статевий потяг.
- З 25 до 30 років.Психологія переформовується, відбувається “інформаційне пересичення”. До цього віку в чоловіків уже складається розуміння того, чого він хоче домогтися, і яким шляхом ітиме по життю. Вони стають самостійнішими і вже ставляться до жінок із більшою серйозністю. Починають проявлятися думки про майбутню сім’ю, про те, якою вона має бути, замислюються про появу дитини. Отримання нових емоцій відходить на другий план.
- З 30 до 38 років.“Золотий період” у психології чоловіків. У віці 35 років проявляються такі особливості, як пошук інтересів і нових хобі. Це пов’язано з тим, що до цього часу хлопець уже пізнав себе в ролі чоловіка і батька, домігся бажаного успіху на роботі, і все стало для нього нудним і буденним. Така монотонність призводить до думок про зміну обстановки, а може, і стосунків. Наступним етапом цього “золотого часу” стане “криза середнього віку”.
- З 38 до 45 років.У віці від 39 до 45 років настає криза середнього віку, яка проявляється постійними думками про досягнуті успіхи, скоєні помилки і нездійснені мрії.
Спокійне розмірене життя змушує представників чоловічої статі знову згадати про свої бажання молодості, нездійснені мрії та плани. Такі думки пригнічують і нагадують про те, що старість уже близько. У підсумку представник сильної статі починає шукати молодих коханок, щоб відчути себе як раніше. У цей період поведінка чоловіка може суттєво змінитися.
- З 45 до 50 років.На цьому етапі дорослішання до чоловіка приходить умиротворення, він уже змирився з наближенням старості. Він спокійний і розмірений. Змінюється ставлення до жінок. Свою даму серця він сприймає як частину самого себе, вони близькі й цінують одне одного. У 50 років у представника сильної статі з’являється необхідність відчувати підтримку з боку своєї жінки.
- Після 50 років.Ці особливості формуються шляхом перетворення стосунків в інше русло – жінка стає другом. Проводячи час із дружиною, такий чоловік із радістю обговорює їхній спільно нажитий досвід, розглядає фотографії з подорожей, де вони були разом. Чоловік починає повертатися додому вчасно і щиро дякувати за спільно проведений час. Цінними стають вечори, проведені в колі сім’ї. Особливістю психології чоловіка в 60 років вважається зміна хобі – тепер йому цікаве читання книг, пікніки на природі, інтелектуальні ігри.