Чоловік ображає: шукаємо вихід із ситуації

Психологія

Що робити жінкам, яких постійно чоловік ображає? Почати проявляти взаємну агресію? Терпіти? Спробувати напоумити чоловіка? У деяких випадках це може виправити ситуацію, у деяких – ні. Річ у тім, що є чоловіки, які вважають таку свою поведінку абсолютно нормальною.

Загалом, питання, що саме зробити, досить складне. Діяти тут потрібно акуратно і обов’язково беручи до уваги особливості конкретної ситуації. Але ось що точно робити не можна, так це залишати проблему без уваги. Надії, що з часом усе владнається, тут занадто примарні.

7 можливих причин агресії з боку чоловіка

Вас можна віднести до відданих і люблячих дружин, гарних господинь, дбайливих матерів. До вас з повагою ставляться на роботі, ви постійно стежите за собою, не кокетуєте з іншими чоловіками. Але чоловік ображає вас, постійно чимось незадоволений.

Будь-яка дрібниця викликає в нього напад агресії, який зазвичай переходить у величезний потік лихослів’я і знущань. Які причини того, що відбувається?

  1. Рівняння на старше поколінняЦю модель сімейних стосунків людина перейняла від батьків. Дитина, яка проживала в сім’ї, де не було взаєморозуміння, а батько постійно критикував матір, найімовірніше, перенесе цей досвід у свій шлюб. У її голові навіть не вкладається, що в сім’ї може панувати зовсім інша атмосфера.
  2. Почуття ревнощів і закомплексованістьЧоловіки із заниженою самооцінкою можуть підняти її тільки за допомогою психологічного насильства над іншими людьми. Фахівці стверджують, що, морально принижуючи жінку, у своїй підсвідомості люди здаються собі сильнішими. Вони ж, до речі, можуть негативно висловитися і на адресу оточуючих. Ситуація загострюється ще сильніше, якщо дружина має успіхи в кар’єрі. Тому, щоб знизити її самооцінку, опустивши до своєї, домашній тиран вдається до різного роду образ.
  3. Проблеми, що не зачіпають дружинуЧому ще чоловік постійно норовить образити? Людина, яка щосили прагне розв’язати свої проблеми самостійно, не перевалюючи їх на оточуючих, у підсумку може мимоволі вилити свій негатив на власну дружину. Причиною подібної ситуації зазвичай стає і те, що чоловік наперед припускає, що дружина стане засуджувати його замість того, щоб підтримати.
  4. Відсутність тепла у стосункахПсихологічний тиск з боку чоловіка може бути цілком зрозумілим: почуття перегоріли. Існує маса причин тому, але результат у підсумку один: для чоловіка проживання з жінкою без любові здається справжнім випробуванням. Багато людей не бачать тут проблем, вважаючи, що вийти з ситуації, що склалася, можливо тільки простим шляхом: всього-то сісти і все обговорити з дружиною, розповівши про свої почуття. Але більшість чоловіків не можуть просто зважитися на цей вчинок.
  5. Постійне порівнянняЧоловік може постійно ображати дружину в шлюбі, де глава сім’ї – мамин синочок, який постійно порівнює свою ідеальну маму і дружину. Не рідше трапляється такий варіант, як існування інтриги на стороні або наявність колишньої дружини. У цій ситуації чоловік ображає дружину, оскільки вважає, що їй дуже далеко до ідеалу. Психологи радять не приймати вимовлені чоловіком слова близько до серця, адже це тільки його суб’єктивна оцінка.
  6. Низька самооцінка партнераЧоловік ображає вас, бо боїться втратити. Така поведінка властива чоловікам із заниженою самооцінкою. Найімовірніше, ваш чоловік поводиться як садист, тому що боїться руйнування шлюбу. Він намагається всіляко знизити самооцінку жінки і переконати її, що вона нікому, крім нього, не цікава. У такий спосіб чоловік намагається забезпечити себе гарантією, що ви нікуди не подінетеся, навіть коли він у підсумку виявиться невдахою і нічого не досягне в житті.

  7. Присутність провокаційТак, дорогі пані, часто ви поводитеся не як ангели. Наприклад, замість того щоб побути з чоловіком, ви дуже довго проводите час зі своїми подругами або ж дивитеся серіали, або у вас щодня виникають головні болі. Ба більше, спалах агресії може бути спровокований вашими недружніми стосунками з його рідними людьми тощо. Чоловіки з невеликим життєвим досвідом часто виливають усе, що накопичилося, саме за допомогою лайливих слів і криків. Тому задумайтеся над власною поведінкою.

7 кроків щодо вирішення проблеми

  1. Визнати свою проблему.Не варто переживати, все трапляється вчасно. Якщо ви помічаєте, що рідна людина намагається вас постійно принизити чи образити, дуже часто незадоволена вами, накидається зі словесними звинуваченнями без причин, називає вас неприємними словами, варто замислитися, чому так відбувається та з якого моменту вона почала себе так поводити. У голові в жінки після цього тільки одна думка: “Не забуду того, що він мені говорив, кожна образлива фраза б’є в саме серце”. Вам хочеться ридати, втекти від чоловіка і більше не спілкуватися з ним.

    Але така поведінка не виправить ситуацію, що склалася. Лише конструктивний діалог по душах може змінити ставлення до вас.

  2. Перестати дивитися крізь рожеві окуляри.Можливо, ваш чоловік спочатку був таким, але на початку стосунків, перебуваючи в ейфорії, ви не звертали на це увагу. Не особливо придивлялися до коханого і до того, як він поводиться. Навіть якщо і звертали увагу, то самі виправдовували її. Можливо, що чоловік просто не здатний ясно формулювати свої претензії і ви не в змозі розібрати за всім потоком невдоволення, що бажає донести до вас ваша “половинка”. Кожен випадок має свої особливості.

  3. Поглянути на свій біль.У цей момент вам може здатися, що як особистість ви себе втрачаєте або вже втратили. Ви боїтеся залишитися одна, вас турбує подальша доля, ви не впевнені в собі. А найогидніше – відчуття болю, яке не вщухає. Воно дуже сильне, ви не справляєтеся з ним, намагаючись забутися в бесідах із друзями, випивкою, шопінгом. Така поведінка може допомогти вам на деякий час забути про хворобливі почуття, але проблему не вирішить. Необхідно зрозуміти, звідки йде біль, які його джерела.
  4. Не намагатися змінити партнера.“Що робити, якщо чоловік ображає?” – ви ставите собі запитання, перебуваючи в депресивному стані. І, природно, якнайшвидше хочете розібратися в поведінці чоловіка і зрозуміти, в чому справа. Чому чоловік так поводиться? Вам може здаватися, що, зрозумівши причину такої поведінки, у вас вийде її змінити. Але це далеко не так. Причину ви відшукаєте. Але неможливо змінити людину, особливо сформовану особистість.

    Щоб ваш партнер змінився, потрібне його щире бажання. Будь-які косяки в шлюбі можна згладити, якщо до цього прагнутимуть обидві сторони. Тому погрозами і криками проблему не виправити. Розмова по душах вам на допомогу. Або ж зверніться за порадою до психолога.

  5. Постарайтеся вивчити саму себе.Слід повернутися в реальність і прийняти той факт, що ви себе ніколи не втрачали. Ви були завжди. Є й зараз. Але вас не влаштовують ваші уявлення про себе в цьому союзі з цією молодою людиною. По суті, ми спостерігаємо певний конфлікт між образом “я-реальна” і “я-досконалість”.

    Головне необхідно усвідомити, що ви перестали себе цінувати і розуміти. Вам належить як слід попрацювати над собою, бажано виконати задумане спільно з фахівцем. Зазначимо, що, найімовірніше, це буде неприємна процедура, оскільки почнуть копатися у вашому внутрішньому світі. Але це того варте, ви поглянете на союз по-іншому і встановите контакт із собою. З упевненістю встанете на обидві ноги, якщо висловитися метафорично. Ви маєте навчитися радувати насамперед себе. Нереально бути щасливою у стосунках із чоловіком, якщо ви самі не відчуваєте себе такою.

  6. Встановити межі допустимості в шлюбі.Поставте запитання: “Як я потрапила у стосунки, в яких чоловік ображає і принижує і які мене поступово вбивають?” Адже колись з усіх хлопців на Землі ви зупинилися і полюбили саме цього чоловіка. Причини, найімовірніше, заховані глибоко у вашій підсвідомості. Необхідно розібратися, що означає межа стосунків. Під нею мають на увазі ті моменти у вашому шлюбі, в яких можна щось змінити, і ті, де зміни в принципі неможливі. І певні факти є цілком очевидними. Варто всього лише врахувати їх. І зрозуміти для самої себе, на що ви можете піти заради шлюбу, а на що ні.

  7. Піти від токсичних стосунків.Якщо чоловік кричить і ображає, здатний підняти на вас руку, задумайтеся, чи дійсно вам потрібен такий чоловік і цей шлюб? Хіба ви мрієте постійно переживати і ридати? І якщо ви, не думаючи, відповісте “НІ”, знайдіть у собі сили попрощатися з токсичними стосунками. Відпустіть їх.

    Якщо ви все-таки налаштовані зберегти шлюб, то слід повернутися до головної поради – розмови по душах. Дружині необхідно спробувати вивести свого грубого коханого на серйозний діалог, що сталося, чому він кричить на вас і ображає при власних дітях. Що швидше ви знайдете причину того, що сталося, то раніше вийдете з конфліктної ситуації.

    Можливо, він вкаже вам причину, яка здасться вам зовсім безглуздою, приміром, ревнощі до першого кохання чи популярного актора, чиї плакати розвішані у вашій кімнаті, або те, що ви занадто часто спілкуєтеся з друзями. Ці проблеми вирішити неважко. Але таку розмову варто підтримувати лише в тому випадку, коли ви почуваєтеся спокійно і чоловік при цьому не підвищує на вас голос.

Поради психологів жінкам, яких ображає чоловік

Якщо чоловік почав ображати вас, поради психолога допоможуть вам легко пережити ситуацію, що склалася, і спрямувати стосунки у правильне русло. Фахівці пропонують:

  1. Залишити чоловіка на самоті – навіть якщо ви і не думали про розставання, можна з’їхати з квартири на деякий час. Не погоджуйтеся на зустрічі, ігноруючи дзвінки та повідомлення. Після повернення розкажіть чоловікові, як спокійно ви жили без нього. Це протверезить вашого партнера, і, найімовірніше, він задумається над своєю поведінкою.
  2. Ігноруйте чоловіка під час чергового нападу агресії. Просто вийдіть із кімнати або відверніться і мовчки чекайте, поки чоловік не перестане вас ображати.

    Далі спокійно скажіть йому, що не слід звинувачувати оточуючих у тому, що чоловік сам себе загнав у такий сумний стан. Якщо він потребує допомоги, то сім’я його підтримає і допоможе. Істерики та лайливі слова є підставою для припинення сімейного життя, про що слід обов’язково сказати під час розмови.

  3. Запитання – неприємні та такі, що очорняють, у громадському місці. Це може припинити спалах агресії, оскільки тирани не люблять глядачів. Але не рекомендується вдаватися до цього прийому, якщо поруч перебувають рідні люди або діти.

Чого не потрібно робити, щоб не погіршити ситуацію

Якщо в шлюбі склалася ситуація, де чоловік може дозволити собі морально знущатися і щодня влаштовувати нападки на дружину, то категорично забороняється:

  • Заводити розмови про колишніх хлопців.
  • Звинувачувати чоловіка в труднощах, які не дають сім’ї домогтися благополуччя і щастя.
  • Пускати ситуацію на самоплив і не робити спроб у її вирішенні.
  • Бути жертвою у стосунках, зміцнюючи в садисті почуття безкарності.
  • Шантажувати розлученням, бо саме воно і є метою такої поведінки, а отже, її досягнуто і вже нічого не виправити.
  • Істерики теж тут ні до чого. Усе, що відбувається, сприймайте зі спокоєм. Саме так агресору можна показати, що його поведінка безрезультатна, і, найімовірніше, він перестане знущатися.

Міркувати про те, чому чоловік ображає, набагато простіше, ніж застосовувати ці поради в житті. Але якщо ви бажаєте зберегти шлюб і почуватися комфортно, необхідно зробити все можливе.

Оцініть статтю
Обери Успіх!