Милі прізвиська: що означають і як придумати

Імена

Милі прізвиська, як правило, є невід’ємним атрибутом будь-яких стосунків: романтичних, сімейних і дружніх. Ми рідко замислюємося, чому з самого дитинства в нас сидить потреба називати близьких або знайомих людей не тільки на ім’я, але цей механізм дуже важливий.

Буває й так, що хтось із партнерів використовує прізвиська, а другий не поспішає з цим. Така поведінка зовсім не свідчить про те, що вас не люблять, тому не поспішайте з критикою. Далі в статті розповімо, навіщо нам милі прізвиська, що означають найпопулярніші з них і як підібрати таке, щоб інша людина залишилася задоволеною.

Про що говорять милі прізвиська у стосунках

Прізвиська підкреслюють довірливі стосунки

Психологи, які спеціалізуються на Baby Talk (психології “сюсюкання”), розробили дитячо-батьківську мову, що демонструє, як батьки звертаються до своїх дітей з перших днів їхнього життя. Когось називали котиком, лапочкою, бусинкою та аналогічною зменшувально-пестливою лексикою. До декого зверталися гучним голосом або використовуючи солоденькі вирази.

У міру дорослішання людина ставиться до милих прізвиськ як до прояву любові, усвідомлюючи, що так спілкуються дорогі їй люди. Надалі, вже під час побудови стосунків, пара продовжує користуватися ніжними прізвиськами або спотворює традиційні фрази, так стверджує біхевіорист Кларисса Сільва. Але потрібно зазначити, що така форма звернення притаманна далеко не з усім оточенням.

Дитячий лепет і нудотно-ніжні прізвиська підтверджують, що у стосунках присутня глибока прихильність і щира турбота одне про одного. Вони не звертають уваги на думку оточуючих. У парі тиша та гладь і, перебуваючи в спокійному розслабленому стані, не забороняється пестити слух другій половинці солодкими словами і виразами.

Прізвиська сприяють зближенню

1993 року фахівці Університету штату Огайо Керол Брюсс і Джуді Пірсон досвідченим шляхом довели, що стосунки, де у зверненні присутні зменшувально-пестливі прізвиська, міцні та гармонійні. Такий спосіб комунікації сприяє розслабленню та комфортному стану.

Брюсс і Пірсон дійшли висновку, що ласкаві слова на кшталт “ягідка” і “булочка” сприяють у створенні міцного зв’язку з обранцем.

На підтвердження цієї думки сімейний терапевт із Нью-Йорка Кетрін Смерлінг переконана, що в ранньому віці діти демонструють свою відкритість і незахищеність у колі сім’ї. І якщо в цей період вони у відповідь отримують ніжність і доброту, то, будучи дорослими сімейними людьми, продовжують транслювати довіру вже своїй другій половинці. А стороннім навряд чи дозволять іменувати себе “зайчиком”.

Хтось вважає, що це дивацтво закоханих. А за фактом у цього явища є науковий термін – “регрес”, тобто дорослі копіюють звичну з дитинства модель поведінки в ситуації бажаного зближення з конкретними людьми.

Прізвиська дають через потребу в турботі

Американський нейробіолог естонського походження Яак Паксепп виявив, що в людини є сім базових емоцій: пошук, лють, страх, похіть, турбота, горе та гра. Це основні емоційні механізми, з яких складається людська сутність. Милі прізвиська, на думку психоаналітика Нена Вайса, задовольняють потребу в грі та турботі, оскільки асоціюються з дитинством.

Будучи зовсім маленькими, діти пустують, пустують і сюсюкаються. Так, через гру, відбувається пізнання світу. Ці комунікації впливають на спокійний психофізичний фон: у разі нервового роздратування або занепокоєння дітлахи не займаються ігровою діяльністю.

У дорослому стані Baby Talk (психологія “сюсюкання”) дає зрозуміти партнеру, що його люблять і він перебуває під захистом. Милими прізвиськами хлопця дівчина підкреслює, що цінує їхню спільну зону комфорту та піклується про стосунки.

Кларисса Сільва наголошує, що любов до солоденьких виразів – це не ознака інфантилізму та незрілості. Такі люди будують кар’єру, керують колективом і є самодостатніми членами суспільства. А така манера спілкування сприяє досягненню гармонійних міжособистісних стосунків.

Якщо несподівано ваш серйозний чоловік починає спілкуватися в манері Baby Talk, то не дивуйтеся. У нього виникла потреба на деякий час повернутися в дитинство. Чоловік вирішив освіжити ваші стосунки грайливою поведінкою, ласкавими словами та душевним теплом.

Прихований сенс милих прізвиськ

Царство великих і маленьких звірів

Звертайте увагу, з якою твариною вас порівнюють – з великою і хижою чи з тендітною і ніжною:

  • “Мій тигр” – говорить про те, що партнер головний у стосунках і дуже спокусливий у сексуальному плані. А для вас відведена роль ніжної приборкувачки хижака.
  • “Моє кошеня” і “Киця/Кішечка” – це абсолютно різні асоціації. “Кошеня” – малюк, якого хочеться притиснути до себе і проявити турботу. А “Киця” – це еротичні натяки на передбачувану близькість.
  • “Курча” – ніжне, тендітне створіння, залежне від сильнішого партнера.
  • “Їжачок” – сигнал про те, що у стосунках прослизає холодність і колючість, які ображають другу половинку.

Романтично-пафосні прізвиська

“Доля моя”, “Радість моя”, “Алмаз серця мого” і щось подібне – це перша ознака краснобайства. Крім красиво оформлених слів, вони не несуть емоційного підґрунтя. І, як показує практика, любителі витіювато висловлюватися зникають з поля зору, коли виникає необхідність підтвердити слова діями. Такі фальшиві милі прізвиська для наївних дівчат можуть давати нездійсненні надії та, як наслідок, розчарування в коханні.

Трапляються, звісно, винятки з правил, коли цей пафос у виразах не свідчить про лицемірство. Але слід пам’ятати, що більшість людей під час початкової стадії любовних стосунків такими фразами не послуговується. А якщо йдеться про сімейну пару з великим стажем спільного проживання, то іронічною фразою, приміром, “Сонце моє неземне”, просто привертається увага або переводиться розмова з неприємної теми.

“Дорога/Дорогий”, “Мила/Милий”

На додаток можна додати фрази: “Кохана/Коханий”, “Моя хороша/Мой хороший”. Можна сказати, що це не прояв ніжності, а банальне звернення, що підтверджує формальне ставлення (за умови, що це постійна манера). Річ у тім, що ваш партнер або партнерка звикли саме таким чином показувати своє тепле ставлення до вас.

“Сонечко”

Називаючи свою кохану людину “Сонечком”, ви даєте їй зрозуміти, що відчуваєте її турботу, відчуваєте тепло і комфорт. Хоча іноді не можете позбутися відчуття, що він буває загадковий і недосяжний, як далеке яскраве сонце.

“Лялечка”

Цей варіант використовує чоловік у повній впевненості, що жінка – це покірна іграшка, для якої він є повноправним господарем. Тут неважко здогадатися про специфіку стосунків у такому союзі. “Лялечка”, “Пупсик”, “Лялька”, “Барбі” – звернення до інфантильної жінки, яка покірно виконує бажання.

Але це в разі постійного звернення таким чином. Якщо ви одягли гарну сукню і чоловік із захопленням сказав, що ви “лялечка”, то в це слово він вклав інше смислове навантаження.

Вигадані прізвиська

Такий спосіб звернення підкреслює інтимність ситуації. У кожній парі існують особисті унікальні історії або події, пов’язані з конкретним моментом або специфікою характеру, зовнішнього вигляду людей. Це ваші ексклюзивні спогади, які іноді випливають у кумедні прізвиська, що говорять про теплоту і прихильність партнера. Прізвиська “Булочка”, “Халк”, “Хрюня”, “Фунтик”, “Хома” тощо, підтверджують, що ви улюблені цією людиною з усіма своїми недоліками.

“Дитинко”, “Крихітка”, “Бебі”

Доктор медицини і професор психіатрії Стівен Снайдер стверджує, що прізвиська такого роду пов’язані з життєвим етапом, який проходить у людини одразу після народження, коли ми безпорадні й залежні від оточуючих людей. Думка професора вказує на те, що психоемоційний зв’язок двох дорослих на сьогоднішній день людей рівносильний тому, що був між новонародженим і його матір’ю.

Гастрономічна тема

“Смакота”, “Ласунка”, “Яблучко наливне” – це все підтвердження сексуального бажання партнера до вас і відкритого флірту. Милі прізвиська такого роду зазвичай використовують для подруги в період початкової стадії стосунків. Якщо, вже будучи в шлюбі, пара задоволена своїм інтимним життям і стосунками в союзі, то кількість приємних прізвиськ з роками тільки зростає. І, навпаки, коли шлюб не вдався, ласкаві слова і клички сходять нанівець.

Звернення одне до одного просто на ім’я

Люди називають одне одного просто на ім’я, як правило, на початковому етапі взаємин. Вчені провели дослідження, в якому вивчили взаємозв’язок між ласкавими прізвиськами в парі та задоволеністю стосунками. Виявилося, що чоловіки і жінки, задоволені стосунками, використовують більшу кількість милих прізвиськ, ніж ті, хто своїм зв’язком із партнером не задоволений.

Під час знайомства і після, починаючи зустрічатися, люди, як правило, називають одне одного на ім’я. Прізвиська з’являються, коли пара обростає історією або стосунки переходять на інший рівень. Що міцніший союз, то миліші й інтимніші прізвиська.

Роль звуків у милих прізвиськах

Звук “Ш” часто використовується в прізвиськах, тому що шиплячі взагалі притягують до себе увагу. Психологи вважають, що ці звуки чинять психічний вплив на людину, і називають це ефектом білого шуму. “Ш-ш-ш” – і увага співрозмовника сконцентрована на вас, це безпрограшний психологічний прийом.

Звук “Л” у прізвиськах – теж часто використовується. У цьому випадку людина демонструє більший ступінь емоційної зацікавленості. Перебуваючи в доброму гуморі, люди співають “ла-ла-ла-ла”, а при прояві емоцій, розтягуючи, вимовляють “бл-лін”. І за змістом або за манерою вимови оцінюєш, якого роду настрій задає цей тон загальному стану душі.

Звук “К” теж частий гість у прізвиськах. Він трапляється в зменшувально-пестливих словах, якими ми нарікаємо близьких людей: “ПупочКа”, “КисКа”, “ЗайКа” тощо. Завдяки цим словам ми демонструємо тепло, близькість і довіру.

Звук “Ф” допомагає яскраво показати своє справжнє ставлення. Зазвичай ми таким чином висловлюємо свій негатив і негативне ставлення (наприклад, “Фу!”). У повсякденних негативних ситуаціях цей звук трапляється на порядок частіше, ніж у ласкавих прізвиськах.

Звук “Х” зрідка зустрінеш у прізвиськах. При використанні його у звичайних словах людина підкреслює своє занепокоєння і роздратування.

Як придумати миле прізвисько

Жінки самі часто тануть від красивих слів і компліментів, але не люблять говорити їх чоловікам. І дарма, сильна стать аналогічно схильна до впливу теплих виразів і приємних висловлювань на їхню адресу. Милі прізвиська для друга зроблять стосунки більш довірливими і міцними. Дами ж багато часу приділяють зовнішньому вигляду, а про словесні прояви забувають. Не треба бути настільки недалекоглядними.

Для підтримки коханого важливо захоплюватися його зовнішнім виглядом, діями, якостями, навичками і талантами. Безпрограшні фрази: “Ти найкращий”, “Ти не виходиш у мене з голови”, “Мені добре з тобою”, – вигідно піднімуть статус дівчини в очах хлопця.

Не треба обмежувати себе у вимові компліментів. І обов’язково говорити це щиро, щоб чоловік не запідозрив вас у лукавстві. Бувають обставини, коли партнеру важко ухвалити рішення або його мучать сумніви, саме в цей момент необхідні милі прізвиська або ніжне звернення, які допоможуть йому знайти крила за спиною. Ось побачите, від ваших слів він перетвориться і стане впевненою в собі людиною.

Підбираючи прізвисько для обранця, враховуйте його індивідуальність. Це обов’язково мають бути тільки позитивні особливості. Делікатно обійдіть його негативні якості, щоб уникнути охолодження стосунків.

Не переживайте, якщо не можете підібрати пишномовні слова, головне, щоб усе сказане вами йшло від чистого серця. Деякі пані, бажаючи справити враження гламурних і екстравагантних особистостей, примудряються придумати безглузде й образливе прізвисько. Припустимо, бути “Козявкою”, “Пусею”, або “Пупочком” вашому чоловікові буде неприємно.

Що робити, якщо партнер не використовує милі прізвиська

Серед нас живуть люди, яким важко висловлюватися “мовою кохання”. Навіть за наявності яскравих любовних почуттів вони не в змозі висловити свої емоції словами. Зазвичай такі індивіди звертаються до другої половинки просто на ім’я або зрідка можуть витиснути із себе слово “Люба” чи “Мила”.

На підставі цього жодних негативних висновків робити не варто. Адже якщо вас обсипають компліментами і ласкавими прізвиськами – це не свідчить про щирість стосунків. Так і в цій ситуації. Людина може бути “затиснута” ще з дитинства. Можливо, батьки не давали дитині достатньо тепла й пестощів, от вона й виросла такою собі “букою”.

Усі ми родом із дитинства. І якщо в батьківській родині процвітали довірчі стосунки, любов і тепло, то дитина ще з дитячих років навчилася висловлювати свої почуття. Такі люди відкриті для любовних стосунків і винахідливі в інтимі. А якщо з дитинства дитина зростала з жорстокими та черствими батьками, то її ніхто не вчив демонструвати свою прихильність і любов.

Нехай навіть у дорослому віці її відвідає глибоке кохання, вона носитиме його в серці, не проявляючи зовні. Але зате закриті люди вирізняються вірністю та постійністю!

Оцініть статтю
Обери Успіх!