Чому це важливо? Далеко не кожен задоволений своїми доходами. Але що б він не робив, фінансову стелю пробити не може. Він шукає способи, як заробляти більше, проте не зважає на найважливіше: насправді все робить не так.
Як поводитися? Насамперед потрібно переглянути свої погляди на фінанси. Саме в мисленні та ставленні до грошей криється більшість проблем із заробітком. Важливо змінити стратегію поведінки – і тоді перед вами відкриється безліч можливостей.
- Що заважає і допомагає більше заробляти
- Установки, які не дають змоги заробляти більше
- “Коли я був ще дитиною, мені вселили, що багатство – це зло”
- “Мені ніколи мріяти про те, як більше заробляти”
- “Я не вмію керувати грошима”
- “Мені потрібно багато і зараз, як у лотереї”
- “Я не можу планувати і досягати великих цілей”
- “Я не такий, як забезпечені люди, і мені іншим не стати”
- “Я намагався, але нічого не вийшло”
- Що зробити, щоб більше заробляти
- Яку суму ви хочете отримувати?
- Як швидко ви хочете заробити великі гроші?
- Навіщо вам більше грошей?
- Що ви готові втратити в ім’я підвищення прибутку?
- 7 способів більше заробляти
- Навчіться керувати власним життям
- Шукайте нові можливості
- Вчіться керувати бюджетом і приймати розумні рішення
- Умійте вкладати у своє зростання і просування
- Оцінюйте гідно себе і вашу працю
- Не бійтеся робити помилки і вірте в нескінченні можливості
- Будьте заповзятливим
Що заважає і допомагає більше заробляти
Кажуть, не в грошах щастя, але в житті відбувається по-іншому, і краще їх мати, ніж не мати. У кожного з нас своє поняття багатства, але всі, напевно, визнають, що бажання людини – на 100 % задовольняти нагальні потреби. А в багатьох ще й зібрати на чорний день значну суму.
Як заробляти великі гроші і з чого почати? Для цього є багато способів, і, якщо захотіти, нескладно знайти те, що підходить особисто вам.
Достаток – це добре. І коштів має вистачати не лише на одяг та їжу, а й на інші задоволення, на подорожі та побутову техніку, на захоплення зрештою. Ну і, звісно, на придбання житла. Прикро, але, наприклад, у невеликих провінційних містах доволі низькі зарплати, тож людина, яка працює, мимоволі мусить обмежувати себе в усьому. Як вийти з подібної ситуації? Люди не можуть щось змінити в економічних процесах.
У чому різниця між мисленням людей різного класу? І чому бажання розбагатіти реалізується тільки в обраних? Можливо, товстосуми інакше ставляться до грошей? Чи мислять не так, як бідняки? Якщо ви не знаєте причину свого безгрошів’я, порівняйте те, що думає успішна людина і невдаха.
Міркування бідняка:
- Найголовніше – це стабільність. Люди з невеликою зарплатою завжди звинувачують у своїй фінансовій неспроможності роботодавця.
- Проблеми з грошима – це жахливо, їх потрібно уникати.
- Кошти потрібно спрямовувати лише на природні потреби. Необхідно економити свій бюджет, шукати продукцію зі знижками, використовувати спецпропозиції, брати участь в акціях.
- Не можна кидати нецікаву роботу і обридлий колектив, оскільки не буде коштів для існування.
- Потрібно відмовляти собі у всьому і постійно позичати гроші.
Позиція заможної людини:
- Ризик – благородна і вигідна справа. Треба нести відповідальність за рівень своїх доходів і їх примноження. Необхідно ризикувати (в розумних рамках).
- Будь-які труднощі – чудовий привід для руху вперед.
- Неможливо обмежувати себе в усьому і знаходити тільки безкоштовний вихід із проблем.
- Отримані гроші потрібно не зберігати, а вкладати у свій розвиток.
- Цікава робота дає змогу втілювати в життя свіжі ідеї. Важливо шукати спосіб, як заробити більше грошей, відкривати нові джерела доходу.
Як бачимо, бідні та багатії думають по-різному. І навіть якщо на людину з маленьким доходом звалиться багатство, вона все одно вважатиме себе незаможною. Тому витратить гроші нерозумно або пустить їх на вітер.
Є чимало прикладів, коли далеко не багата людина вигравала в лотерею величезну суму, і здавалося, що ось воно – щастя. Але за дуже короткий час вона ставала такою ж бідною, як і була, а від колишньої розкоші залишалися тільки спогади. А причина – невміння розпорядитися статками, що звалилися.
Товстосум же навіть під час невдач не втратить почуття свого благополуччя. Секрет лише в тому, що ці люди завжди націлені на постійний розвиток і процвітання, а грошові труднощі вважають швидкоплинними. І що б не трапилося, вони працюють на відновлення і примноження своїх коштів.
Установки, які не дають змоги заробляти більше
Оскільки кожен випадок індивідуальний, у людини може проявитися повний список навичок і установок або щось одне.
“Коли я був ще дитиною, мені вселили, що багатство – це зло”
Ми з дитинства отримуємо моральні установки, які заважають гнатися за високими прибутками і стримують нас у прагненнях. Ось найпоширеніші з них:
- чесною працею багато не заробити;
- не жив багато, не варто навіть починати;
- усі багатії – це злодії, хабарники і рвачі;
- гроші гублять душу, а товстосуми – скнари і безжальні люди;
- усі біди від багатства тощо.
Можливо, у вас теж є такі установки, які не дають змоги подивитися на ситуацію з іншого ракурсу й відшукати шляхи для просування.
“Мені ніколи мріяти про те, як більше заробляти”
Якщо люди тягнуть лямку від зарплати до зарплати, їм постійно потрібно економити і щодня вирішувати якісь проблеми. Як можна думати про підприємництво, коли висять борги за ЖКГ, а в дитини немає теплих черевиків?
“Я не вмію керувати грошима”
Фінансова короткозорість, нездатність до накопичення коштів, невигідні інвестиції – все це свідчить про невміння поводитися з грошима. Трохи більше, ніж зазвичай, заробив – тут же спустив, щоб відсвяткувати успіх. Або, наприклад, придбав новий смартфон, щоб затьмарити своїх колег. Загруз у кредитах, і всі доходи витрачаються на внески та відсотки. Замість вигідних вкладень просто набив кубушку тощо.
“Мені потрібно багато і зараз, як у лотереї”
Окремим людям потрібно все й одразу. Не думаючи про те, як заробити більше самому, вони мріють отримати великий прибуток моментально, без докладання зусиль. Причому будь-яке зволікання неприпустиме і, якщо швидко не вийде, вони звинувачують кого завгодно, тільки не себе. Їх утискають, підставляють, заважають проявити себе. Їм краще не працювати в очікуванні небесної манни або суперпризу, ніж займатися дрібницями – будувати з нуля кар’єру і просуватися самому.
Що цікаво – великий бариш не може зробити нікого багатим відразу. І за великим рахунком не приносить щастя. Ось чому всі виграші в лотерею пускаються на вітер, а щасливчик залишається біля розбитого корита. Усе тому, що несподіваний навар не може змінити мислення бідних. Вони безтурботні, як і раніше, не думають про майбутнє, не вкладають у перспективу, звично витрачаючи гроші на сумнівні задоволення, на забави та забаганки.
“Я не можу планувати і досягати великих цілей”
Не знаючи, як розподіляти ресурси, і не маючи твердої волі, складно домогтися значущих перемог. Наприклад, людина вирішила стати програмістом і почала вивчати мову комп’ютерних програм. Щодня їй потрібно було займатися 2 години. Але через кілька тижнів усе було закинуто. Це людина, яка не здатна ставити мету і йти до її досягнення, не може розставляти пріоритети і керувати самим собою.
“Я не такий, як забезпечені люди, і мені іншим не стати”
Звичка шукати схожість з іншими не приносить людям щастя. Вони частенько забувають, що кількісне відчуття багатства (багато чи мало) – річ відносна.
Можна бути заможним, мати гарну квартиру та машину, але вважати себе доволі бідним порівняно з Біллом Гейтсом. Як наслідок, народжується фрустрація і виникає почуття заздрості (Білл не заслуговує на гроші так, як я, але ж їх у мене немає). Це заважає людині рухатися вперед, змушує порівнювати та засмучуватися, гальмує її прогрес.
“Я намагався, але нічого не вийшло”
Багато хто кидає розпочату справу після першої невдачі. Причиною цього часто стає установка на даність (або зростання) – за наявності таланту все вийде легко і без проблем. А якщо такого немає? Відсутня, наприклад, комерційна жилка? Тоді що не роби, все марно. І люди відступають від своєї ідеї, падають духом – “нічого не вийде, це не моє”.
Що зробити, щоб більше заробляти
“Хочу мати великий дохід. З чого почати?” Цим цікавляться зазвичай новачки в кар’єрі. Їм хочеться швидше застосувати все те, чого їх навчили, у житті – інвестувати в активи, прокласти стежку до фінансової свободи і, зрозуміло, зібрати якусь готівку про запас.
Відповіддю буде кілька запитань:
Яку суму ви хочете отримувати?
Фраза “Хочу більше заробляти” – по суті, ні про що. Можна, звичайно, підшабашити дві-три тисячі рублів, скопавши сусідові город. Мета буде досягнута?
“Більше заробляти” означає бажати чогось, чого немає і для чого потрібні кошти. Можливо, це конкретне бажання – оформити накопичувальний рахунок у банку, вкласти частину грошей у бізнес, вирушити на острови тощо. Або плани на перспективу – освоїти нову професію, купити квартиру в елітній новобудові тощо. Що ви задумали – не важливо. Головне ясно усвідомити, яку суму грошей означає вираз “заробити більше”.
Уточнюйте! Зусилля, які дозволять отримувати 500 доларів зайвого прибутку, не можна порівняти з активністю, необхідною для підйому 5 000 доларів на місяць. Без усвідомлення чіткої суми навряд чи ви знайдете правильний спосіб підвищення доходу. Тільки спираючись на конкретику, можна визначити, куди і як потрібно йти.
Як швидко ви хочете заробити великі гроші?
Визначившись із сумою, намітьте часові рамки. Вихід на приріст 500 доларів на місяць відбудеться швидше, ніж отримання аналогічного прибутку на тиждень. Подвоєння доходу за рік цілком здійсненне, але, щоб зробити це за квартал, тут потрібно постаратися.
Навіщо вам більше грошей?
Для відповіді на це запитання варто подумати, для чого вам потрібен приріст коштів. На що ви будете їх витрачати? Наскільки станете жити краще? Адже на зароблене потрібно щось купувати? Хочете відчути те почуття, коли можете зайнятися чим завгодно тому, що маєте для цього можливості та гроші?
Купуючи абонемент до елітного спортклубу, ви прагнете відчути себе здоровим і повним сил, не відчуваючи дискомфорту від дешевої тренажерки. Купуючи дорогий автомобіль, ви, ймовірно, шукаєте комфорту і впевненості в тому, що ваш залізний кінь не зламається через десяток кілометрів. Або хочете красуватися перед оточенням на дорогому авто, щоб пишатися власним успіхом і багатством.
Що ви готові втратити в ім’я підвищення прибутку?
Перед тим як щось отримати, як правило, доводиться з чимось розлучитися. Безкоштовний сир, як кажуть, буває тільки в мишоловці. Щоб отримувати великі гроші, потрібно працювати дуже багато. Суть у тому, який обсяг роботи ви згодні виконувати.
Адже багато заробляти бажає кожен, але мало хто готовий йти на жертви заради своїх амбітних цілей. Насправді більшість людей мріє, як більше заробляти, докладаючи тих самих зусиль або взагалі не напружуючись.
Тому є маса шанувальників пасивного доходу, буквально одержимих фантастичною ідеєю багатіти, не виходячи з дому. Як то кажуть, сидячи на дивані. Усі ці люди не вловлюють суті – у житті пасивного доходу (у прямому сенсі слова) не буває.
Звісно, щоб запустити фінансовий конвеєр, потрібно менше часу і сил, ніж для роботи за верстатом протягом тижня. Але все одно доведеться попрацювати. Щоб отримати якийсь дохід, потрібно чимось жертвувати: вкласти гроші, витратити сили тощо.
7 способів більше заробляти
Навчіться керувати власним життям
До цього моменту ви могли жити дуже складно – важке дитинство, нерозуміння в сім’ї, дефіцит уваги батьків, відсутність друзів тощо. Але це було раніше, а зараз, коли ви стали дорослим, настав час керувати самим собою. Ви можете позбутися шкідливих звичок, почати змінюватися на краще і вдосконалювати себе.
Інакше кажучи, у вас є шанс стати ідеальним, таким, як ви мріяли для себе. І зробити це у ваших силах. Нехай потрібен час, але все ж результату домогтися реально. Сьогодні ви вирішуєте і будуєте свою долю.
Шукайте нові можливості
Це дуже важливо тим, кому непросто вижити на одну зарплату і потрібно викручуватися, щоб прогодувати свою сім’ю. Дозвольте собі думати про майбутнє, планувати на перспективу хоча б 1 годину на кілька днів. Міркуйте, що саме і як вам потрібно змінити, чого навчатися, що опанувати, як можна заробити більше грошей і де отримати ці навички швидше і результативніше. Причому потрібно не лише філософствувати, а реалізувати свої ідеї та мрії.
Вчіться керувати бюджетом і приймати розумні рішення
Щоб розбиратися в галузі фінансів, мало знати найпростіші основи. Потрібно використовувати отримані знання, щоб грамотно планувати витрати. Згадайте приклад про лотерею. Аналогічно відбувається і тут. Можна, звісно, заробити багато, проте грошей не вистачатиме через те, що їх неправильно витрачають. Особливу увагу доведеться приділяти набуттю безпомилкових фінансових звичок. Причому тут не відіграє ролі стан економіки.
Фінансово підковані люди за будь-яких розкладів прагнуть скорочувати свої борги і підвищувати вкладення в перспективу:
- Вважайте всі матеріальні проблеми реальним шансом навчитися нового, щоб надалі оминати фінансові збої і неправильні рішення. Якщо у вас кредит, який дуже важко виплатити, бажано осмислити цей невдалий досвід і в майбутньому не брати в банку в борг.
- Грамотно розпоряджайтеся грошима: продумуйте свій бюджет, плануйте доходи, тримайте на контролі всі витрати.
- Вчіться відступатися від поганих ідей і непомірних витрат. Не давайте гроші в борг і бійтеся відмовою образити своїх знайомих. У цих питаннях недоречний сором і відчуття провини, оскільки ви повинні розпоряджатися грошима самостійно і з вигодою для свого бюджету. Відмова не вплине на ваш імідж порядної людини.
- Зробіть фінансову подушку безпеки – недоторканний запас, відкладений на чорний день.
- Приймайте перспективні рішення, щоб інвестувати кошти в подальший розвиток. Нехай це будуть акції, активи, майно тощо.
Умійте вкладати у своє зростання і просування
У цьому випадку не важливо, ким ви хочете бути – відомою у своєму колі особистістю чи успішним кар’єристом. Виділяйте час на професійне зростання, станьте гідним співробітником або опануйте нову професію віддалено. Самоосвіта буде тим ресурсом, який допоможе вам розбагатіти, зрозумівши, як заробляти великі гроші.
Оцінюйте гідно себе і вашу працю
Багато хто применшує особистий внесок у спільну справу, вважаючи, що не може претендувати на більш високу оплату своєї діяльності. “Нічого особливого я не зробив, можу і безкорисливо попрацювати”. Декому здається, що їхня зарплата вища, ніж заслуги, і обмін ресурсами нерівноцінний. У результаті народжується бажання зменшити цінність власного внеску і з’являється сором’язливість, яка заважає вам розбагатіти. Це стосується і жінок, і чоловіків. Подібним відчуттям і думкам не місце у вашій голові.
Не бійтеся робити помилки і вірте в нескінченні можливості
Кожна невдача буде вашим кроком у напрямку успіху, а також повчальним прикладом, як можна уникнути подібного надалі. Цих сходинок буде багато, і де пройде рубіж ваших резервів – вирішувати вам, незважаючи на помилки. Головне вірити в здатність розвиватися і вдосконалювати себе. Тоді ваші можливості вже точно стануть безмежними.
Будьте заповзятливим
Для цього необхідний гнучкий підхід з урахуванням індивідуальних якостей особистості. Ніхто не знає краще за вас причини особистих невдач у фінансових питаннях, що вам заважає досягати успіху та втілювати мрії. Насамперед потрібно аналізувати свої вчинки, а малоефективні звички замінити на продуктивні.
Можливо, це буде сила духу, щоб підніматися після поразок. Або здатність перемогти свій страх. А може, щось дуже особисте, відоме лише вам. Намагайтеся виявити несприятливі звички та виховати в собі інші особистісні якості.
Поставте мету – стати ініціативним і винахідливим у справах. Вчіться намічати орієнтири і контролювати їх досягнення, боротися з труднощами, рухатися вперед і відновлюватися після краху. Не бійтеся ризикувати і вірте у свій тріумф.