Жіноча і чоловіча половини в будинку – пережиток далекого минулого, відгомін старовини. Нині, говорячи про спільне життя, нікому й на думку не спаде, що подружжя може спати окремо, що в них різні кімнати. І тим дивніше буває почути, що є сім’ї, де чоловік не спить із дружиною. Такий шлюб приречений – виникає думка.
І справді, будь-яка жінка задумається, зрозумівши, що чоловік не прагне розділити з нею ложе. Це прикро і принизливо, оскільки може свідчити про невірність. Але перш ніж звинувачувати благовірного, прочитайте нашу статтю. Можливо, ви зміните свій погляд на проблему, і вам буде простіше зрозуміти мотиви чоловіка.
5 причин, чому чоловік не спить із дружиною
Виділяють низку поширених причин, через які одружений чоловік не бажає спати з дружиною.
- ВтомаЧастапричина фізичного і морального виснаження – надмірний трудоголізм. Напружена посада чоловіка, що вимагає великої відповідальності, призводить до появи хронічного стомлення. Що безумовно позначається на інтимному житті подружжя.Щоб переконатися в правильності причини, проаналізуйте, скільки годин витрачає ваш чоловік на виконання роботи, як часто думає про неї.
Вирішити цю проблему допоможе відпустка. Спробуйте влаштувати чоловікові відпочинок, дайте можливість побути наодинці з самим собою. Наприклад, це може бути риболовля або полювання. Дайте йому можливість відновитися, забути про проблеми на роботі, відпочити від побутових турбот. Не слід під час відпочинку нагадувати чоловікові про проблеми в сексуальному житті.
- Погане самопочуттяПоширенапричина відсутності потягу до дружини в ліжку – наявність певної хвороби або приймання лікарських препаратів. Розібратися в цьому допоможе спеціалізований лікар.Більшість захворювань призводить до зниження сексуального бажання. Цьому сприяють відхилення в сечовидільній, серцево-судинній системах, гормональні збої, стреси, цукровий діабет, інфекції.
Сексуальний потяг (лібідо) може пригнічуватися і під час приймання чоловіком певних лікарських засобів, що чинять побічну дію.
Для підтримання здорового стану організму і нормального сексуального життя рекомендується регулярно проходити медичні огляди і в разі виявлення відхилень звертатися до лікарів.
- Наявність коханкиНайгіршадля сім’ї причина того, чому чоловік не спить із дружиною, – присутність іншої жінки і сексуальні стосунки з нею. Це той випадок, коли неможливо відновити стосунки, використовуючи мереживну білизну і створюючи незвичайну сексуальну атмосферу.Зрадам передує низка подій. Психологи зазначають, що причина виникнення третьої особи – наявність психологічних проблем, на які подружжя вчасно не звертає увагу.
При цьому відзначається притуплення почуттів, інтересів, пропадає взаєморозуміння. Що говорити тут про пристрасть? Адже сексуальний бік тісно пов’язаний з емоційними стосунками подружжя – з любов’ю, з духовною близькістю між чоловіком і жінкою.
- Пристрасть до інтернетуІнтернет, комп’ютер, мобільний телефон та інші пристрої в разі надмірного використання забирають купу часу і сил. Гаджети спотворюють сприйняття часу: здається, що взяв до рук телефон на 5 хвилин перевірити пошту, а насправді минуло вже кілька годин.Штучний світ і комп’ютерні ігри затягують, викликають у людини залежність: вона починає плутати реальне і віртуальне життя. У цьому разі слід встановити в сім’ї певне правило: кожна людина має обмежений час для відвідування інтернету, після закінчення якого гаджетами можна користуватися тільки за гострої потреби.
Поведінка жінки
Чоловік може не спати з дружиною з низки причин, пов’язаних з особистістю дружини. Інтимне життя пари здатне зазнати краху і при неправильній поведінці та позиції жінки.
Мають значення такі моменти:
- занадто велика активність жінки;
- байдуже ставлення дружини до сексу;
- відсутність духовної близькості, довіри, взаєморозуміння;
- небажання доглядати за собою;
- зациклення на дитині, чоловік отримує недостатньо уваги з боку жінки;
- постійні невдоволення з боку дружини;
- зайвий прояв турботи про чоловіка – синдром матері;
- переконання жінки в тому, що постійні конфліктні ситуації, з’ясування стосунків підтримують пристрасть і підвищують сексуальне бажання;
- скромність партнерки – сексуальне життя стає нудним і одноманітним;
- несвідоме приниження чоловіка під час виконання замість нього якихось справ, а також наявність думки у дружини, що “він не впорається”.
Таким чином, жінці слід попередньо проаналізувати свою поведінку, а потім тільки шукати можливі причини в чоловікові.
Поради психолога, як вчинити, якщо чоловік не спить із дружиною
Рекомендації психологів для жінок:
- Випробувати щось новеньке в сексуальному житті – пози, незвичайні місця. Зробіть те, що ви ще не пробували.
- Почніть роботу з себе: змініть манеру спілкування з чоловіком, відкрийте для себе нове захоплення, приділяйте більше уваги своєму зовнішньому вигляду.
- Залишайтеся частіше наодинці з чоловіком.
- Показуйте чоловікові, що ви йому довіряєте, дозволяйте самостійно вирішувати будь-які питання, хваліть його.
- Звертайте увагу навіть на швидкоплинні сексуальні прояви з боку чоловіка.
- Уникайте побутової рутини.
- Чітко обґрунтовуйте ваше невдоволення чи пропозиції.
- Шукайте точки дотику з чоловіком не тільки в інтимі, а й в інших сферах.
Припиніть скаржитися і контролювати чоловіка
Вище було зазначено, що причиною зниження сексуальної активності можуть бути надмірно завищені вимоги до партнера, постійне невдоволення ним з боку дружини.
Не варто весь час відстежувати місцезнаходження чоловіка, контролювати, чим він зайнятий. Така поведінка свідчить про те, що ви йому не довіряєте.
Слідкуйте за своїм зовнішнім виглядом
Наступна причина, через яку одружений чоловік не захоче спати зі своєю дружиною, може ховатися у відсутності привабливого зовнішнього вигляду в жінки. Перебуваючи вдома, слід стежити за собою, бути доглянутою й охайною.
Можливо, слід змінити щось у собі: пофарбувати волосся, зробити стрижку, оновити гардероб, відвідати салон краси.
Будьте тією, якої потрібно домагатися
Якщо ви звикли повністю опікуватися чоловіком і контролювати все навколо, бігти до нього за першою вимогою, слід трохи заспокоїтися. Зробіть так, щоб чоловік виявив бажання зробити щось приємне для вас.
Будьте злегка загадковою, але при цьому залишайтеся собою. Слухайте те, що говорить вам чоловік, менше беріть участь у діалозі, створюючи нотку недомовленості. Таємничість має викликати у партера бажання діяти, а не просто думати, приймаючи рішення.
Дивуйте чоловіка
Щоб викликати здивування в чоловіка, необов’язково придумувати щось таке. Можна відправити йому СМС, якого він не очікував. Або організувати ситуацію, яка була б для нього приємним сюрпризом.
Наприклад, виявіть бажання подивитися удвох із чоловіком його улюблену передачу. Обставте кімнату тими предметами, які симпатичні коханому. Приготуйте смачну вечерю, покличте бажаних для нього гостей. Зробіть сюрприз коханому, запросіть на повільний танець. Придумайте щось, чого він від вас зовсім не чекає.
Внесіть різноманітність у ваше інтимне життя
Рекомендується відвідати магазин для дорослих, урізноманітнити інтимне життя рольовими іграми. Поцікавтеся у чоловіка його сексуальними вподобаннями, частіше обговорюйте цю тему, не показуйте своє невдоволення. Головне тут – ваша фантазія та уява.
Як завоювати інтерес чоловіка після появи малюка
Чому чоловік не спить із дружиною після поповнення в родині? Цікаве становище жінки, пологи і подальший догляд за дитиною сильно позначається на сексуальному житті партнерів. Згасання почуттів з боку чоловіка після народження дитини – цілком актуальна проблема. Чоловік на підсвідомому рівні боїться нашкодити дружині.
Усю свою увагу молода мама приділяє народженому малюкові або дитині раннього віку. При цьому на чоловіка часу не залишається. Жінка може і не помітити того, що вона поводиться байдуже до партнера, після чого він також почне віддалятися.
У цій ситуації краще звернутися до психолога, провести з ним відкриту бесіду.
Переваги роздільного сну
У 2009 році на міжнародному фестивалі науки, який відбувся в Англії, вчений, який досліджує сон, Ніл Стенлі зробив заяву, що партнерам просто необхідний окремий відпочинок. Інакше розслабитися, відпочити і виспатися, на його думку, не вийде. Ці слова абсолютно правильні.
Якщо згадати історію, то можна відзначити, що спільний сон подружжя ніколи не входив до їхніх обов’язків. Цей звичай не існував практично в жодного з народів світу. Проблеми, пов’язані з побутом, змусили сім’ї “ущільнитися” і призвели до появи цього шаблону відносин. У багатьох сімей просто не вистачає квадратних метрів для розміщення окремих спальних місць.
Спільний же сон, як показує статистика, часто стає причиною розпаду сім’ї. Близько 7 % подружніх пар страждають через щоденний недосип. При цьому хронічна втома часто призводить одного або обох з подружжя до виникнення якоїсь агресії, дратівливості або апатії в сексі. Більшість же людей є прихильниками іншої думки, де вони ратують за спільний сон партнерів.
1. Позитивна сторона спільного сну партнерів
Насамперед позитивно ставляться до спільного сну ті пари, які не відзначають у себе проблем зі здоров’ям. Вони можуть зануритися в сон за будь-яких умов. Такі люди посилаються насамперед на емоційні переживання, відстоюючи свою точку зору.
- Втрата ніжності та сексуального бажання. Є в народі думка, що роздільний сон призведе до охолодження почуттів.
- Боязнь того, що один із партнерів неодмінно заведе інтригу на стороні. Бо між чоловіком і жінкою буде певна дистанція в найінтимніший час доби.
- Відсутність духовної близькості. Адже в пізній час доби багато подружжя ділиться подіями і накопиченими переживаннями.
2. Переваги роздільного сну
Є достатня кількість прикладів, коли одружений чоловік не спить із дружиною за обопільною згодою. При цьому сімейні пари цілком усвідомлено обирають для себе сон у різних ліжках. У цьому немає нічого страшного. Поширена причина того, що чоловік і жінка сплять окремо, – різні розпорядки дня і біоритми. Навіть якщо подружжя намагається підлаштуватися одне під одного, це не завжди виходить. Ба більше, сон у різних ліжках принесе користь за таких обставин:
- Один із подружжя голосно хропе. З такою проблемою, звісно, слід звернутися до відповідного фахівця. Щоб позбутися цього розладу, знадобиться чималий проміжок часу, а недосипати весь цей період без негативних наслідків явно не вийде.
- Слід обнулити інтимне життя. Вчені довели, що короткочасна стриманість допомагає внести нові фарби в інтимне життя. Після проведення опитувань психологами стало зрозуміло, що більшість пар за умови роздільного сну надалі відзначили особливий потяг до партнера.
- Роздільний сон надає можливість отримати хоч якийсь особистий простір. Більшість людей недооцінює цю проблему. Адже не всі партнери мають можливість просто побути наодинці з самим із собою, бо постійно зайняті роботою та вихованням дітей.
- Одному з партнерів властива неспокійна поведінка в сонному стані. Після проведення досліджень було встановлено, що перетягування ковдри або нестача місця на ліжку скорочують час сну в обох з подружжя.
Науковці з психології поведінки людей, які пов’язані узами шлюбу, стверджують, що спільний сон часто слугує причиною виникнення чвар і непорозумінь. Саме в ліжку виливаються всі негативні емоції, отримані протягом дня. Між подружжям постійно виникають конфлікти, які з’являються абсолютно на рівному місці. Будь-яка дрібниця, гикавка чи хропіння можуть викликати напад ненависті.
Не варто забувати і про естетичні моменти. Після пробудження важко залишатися сексуально привабливою/привабливим у той момент, коли організм ще не відійшов від сну. Куди простіше постати перед партнером після проведення низки звичних ранкових процедур.
Яким буде сон – це особисте питання партнерів. Приймати рішення повинні чоловік і жінка, відштовхуючись від своїх відчуттів і бажань. Найчастіше подружжя бачиться тільки у вечірній час, коли може просто щось обговорити або зайнятися коханням. Тут ми бачимо тільки позитивні моменти. Якщо ж спільне ліжко є причиною конфліктів або фізичного нездужання, то слід обміркувати альтернативні варіанти.